שרף: "זהבי שחקן בינוני. עם גוטמן הלכנו אחורה"

play זהבי. ביקורת קטלנית מהמאמן הלאומי בעבר
זהבי. ביקורת קטלנית מהמאמן הלאומי בעבר | צילום: אסף קליגר
שרף: "זהבי שחקן בינוני. עם גוטמן הלכנו אחורה" 04:24

מאמן הנבחרת לשעבר בגל"צ: "הייתי לוקח את השחקנים לפארק הקופים"

בתכניתו של ניב רסקין הבוקר בגלי צה"ל, התראיין מאמן נבחרת ישראל בעבר, שלמה שרף, שתקף בחריפות את המאמן אלי גוטמן ושחקניו, כאשר במוקד היה ערן זהבי.

"לא ראיתי כלום מהנבחרת", אמר שרף בפתח דבריו, "נבחרת שלא ייצרה מצב אחד לאורך כל המשחק, ללא משחק עומק. אני גם לא מבין מה זה אווירה טובה בנבחרת, מה הם עושים שם, ריקודי עם? מספרים צ’זיבטים?

זהבי: "יהיה נס אם נוציא נקודות בבלגיה""גוטמן חייב להתפטר ולא לנסוע לבלגיה"​הצטרפו לדף הפייסבוק של ספורט1

"בשביל מה לקחו אותם למלון קינג דיוויד לקבל השראה מהכותל? כמו שהם נראו אתמול הייתי לוקח אותם לפארק הקופים", המשיך במתקפה החריפה. "זו נבחרת ללא אופי. המחצית הראשונה הייתה כ"כ גרועה. בבית, לעיני הקהל, ולמחצית השנייה עלה אותו ההרכב".

ללא בעיטות לעבר השער וללא חילופים עד המצית (אסף קליגר)

המאמן גם התייחס לכך שגוטמן אמר אחרי המשחק ש’זה לא הכדורגל שלו’: "איזה כדורגל יש לאלי גוטמן? מה זה המילים היפות האלה? אני לא מקבל את זה בשום פנים ואופן. שלמה שרף לא הצליח, אבל לא צריך להתקדם מאז? עם גוטמן הלכנו 40 שנה אחורה. מה צריך להשוות בכלל?"

"אנחנו טובים בביצה הישראלית, מטפחים את הכוכבים, אבל ראינו מה הם שווים בזירה האירופית", הוסיף שלמה שרף ואמר ספציפית על ערן זהבי, "הקרדיט שהוא מקבל הוא הרבה מעבר ליכולת שלו. הוא שחקן בינוני – לכדורגל הישראלי הוא גדול, אבל באירופה הוא שחקן בינוני מינוס אפילו שלא מסוגל לעבור שחקן ויש לו הרבה מאוד מגבלות. נגעה בו יד אלוהים אז הוא מצליח לעשות מחצי מצב גול, אבל ברגעי האמת הוא כשל".

לסיום אמר שלמה שרף על אלי גוטמן: "נראה לי שהדרך שלו להפועל תל אביב סלולה. מה אזכור ממנו מהנבחרת? שום דבר. זו הנבחרת אולי החלשה ביותר עם התוצאות הכי גרועות. זה עוד קמפיין יותר גרוע מהקמפיין הקודם שלו, ושניהם היו כישלון אחד גדול".

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי