רוני לוי: "היינו חשופים הגנתית, פחות מרוצה מהסגנון של הנבחרת"

רוני לוי. האם קבוצתו תתאושש בנתניה?
רוני לוי. האם קבוצתו תתאושש בנתניה? | צילום: ערן לוף

הצוות האוסטרי ("כל ישראלי היה מנסה להחזיר את זהבי"), פתיחת הקמפיין ("עמדנו בציפיות"), המערך ("המרווחים בין ההגנה להתקפה גדולים"), עתידו ("קיבלתי 8 הצעות, אף אחת מהן לא מספיק טובה"). ראיון

"אני פחות מרוצה ממה שראיתי מנבחרת ישראל מבחינת סגנון ואני חושב שהדרך יכולה להיות טובה יותר, אבל בסך הכל לקחנו ארבע נקודות משני משחקים ואלה היו הציפיות". הדובר הוא רוני לוי, מאמן אנורתוסיס פמגוסטה לשעבר, שהתראיין הערב (שלישי) בתוכנית הספורט של 103FM.

לוי הוסיף: "חשבנו שננצח את סלובניה, אבל היינו יכולים להפסיד ומנגד הצגנו משחק טוב נגד האוסטרים. מבחינה הגנתית היינו מאוד חשופים בשני המשחקים, אולם שחקנים כמו ערן זהבי הרשימו ועשו את העבודה. המערך בו משחקת הנבחרת גורם לכך שנהיה בחיסרון מספרי באגפים וגם המרווחים בין ההגנה להתקפה גדולים מאוד".

על הצוות הזר של הנבחרת: "אם אתה זר, אתה לא מתייחס למה שאומרים וכותבים, אבל אני חושב שכל מאמן ישראלי היה מנסה להחזיר את ערן זהבי לנבחרת. ערבים ויהודים? כל מאמן ישראלי היה מזמין שחקנים ללא שום קשר לדת שלהם. אסור לשכוח שאלון חזן הוא חלק מהצוות המקצועי".


"היינו מאוד חשופים בשני המשחקים" (מאור אלקסלסי)

השינוי בנבחרת ישראל: "אני רואה משהו אחד. מדברים על שינוי מבחינת ארגון, התנהלות וסדר. אם זה נכון, עצוב שעשו שינויים ארגוניים כאלה רק בשנת 2019. מבחינה מקצועית, נראה שיש איזו תקווה חדשה. הנבחרת עשתה כמה תוצאות טובות בליגת האומות וגם הקמפיין הזה החל ברגל ימין, אבל יש הרבה מה לשפר מבחינה טקטית. אני אוהב שהם לא משנים יותר מידי והולכים עם הסגנון שלהם. יכול להיות שהוא צריך להיות גמיש יותר, אבל אני אוהב את זה שיש שמאמינים במשהו".

על עתידו: "כל הצעה טובה שאקבל תהיה מבורכת. יש לי את התשוקה והלהט לחזור לאמן כדורגל. קיבלתי שבע או שמונה הצעות, אך אף אחת מהן לא הייתה מספיק טובה בשבילי. פנו אליי מקפריסין, מרומניה וגם מישראל. לפעמים אתה פותח אינטרנט ורואה שמקשרים אותך לקבוצה כזה או אחרת גם כאשר זה לא נכון. כל מאמן כדורגל שואף לאמן קבוצת צמרת, אבל לפעמים הסיטואציה לא מאפשרת את זה. בית"ר ירושלים? אין דיבור כזה כרגע".

יוסי בניון: "אני מכיר אותו טוב וחושב שהוא יודע מה טוב בשבילו. במהלך הקריירה שלו התחושות שלו הובילו אותו לדברים טובים ואני מאמין שכך יהיה גם הפעם. באופן כללי, אני חושב שזה טוב ששחקני עבר גדולים יהיו בתפקידים מקצועיים".


רוצה לחזור לאמן. רוני לוי (ערן לוף)

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי