מכבי תל אביב הפסידה להפועל ירושלים בפנדלים וסיימה שישית בגביע הטוטו

האורחת הצליחה להשוות. שחקני הפועל ירושלים חוגגים עם גיא חדידה | ברני ארדוב

העולה החדשה סיימה במקום החמישי לאחר שניצחה 5:6 את הצהובים בתום דו קרב מהנקודה, לאחר 1:1 בתום 90 דקות. אוסקר גלוך החמיץ את הפנדל המכריע. חנציס כבש למארחת (49), חדידה איזן בפנדל (73)

(גודל טקסט)

הפועל ירושלים גברה הערב (ראשון) על מכבי תל אביב וסיימה במקום החמישי בגביע הטוטו. התוצאה בתום 90 דקות הייתה 1:1, כאשר השחקנים של זיו אריה התעלו בדו קרב מהנקודה, כבשו את כל הבעיטות וניצחו 5:6. אוסקר גלוך הצעיר סחט הדיפה מאדבאיו אדליי, מה שהבטיח את הניצחון לעולה החדשה.

במחצית הראשונה המשחק התנהל בשליטה מסוימת של המארחת, שהגיעה בדקה ה-19 לשני מצבי הבקעה טובים, כאשר רונן חנציס סחט הצלה מאדליי, ולאחר מכן גם עידו שחר סחט הצלה משוער האורחת בבעיטה ממרחק. במחצית השנייה עלו הצהובים ליתרון לאחר שאדבאיו אדליי הדף כדור לא טוב היישר לרגליו של רונן חנציס, שגלגל מול הרשת החשופה את הראשון של מכבי תל אביב (49).

הפועל ירושלים לא ויתרה והלכה וחיפשה את שער השוויון. יאניוטיס עצר את עידן שמש (63), אך עידו שחר נתפס כשהוא דוחף ברחבה והשופט העניק לירושלמים פנדל. גיא חדידה ניגש לביצוע הבעיטה ושלח אותה פנימה (73). שתי הקבוצות לא הצליחו לכבוש בתוך 90 הדקות והמשחק הלך לבעיטות הכרעה מהנקודה, שם כאמור ניצחו האורחים 5:6 וסיימו במקום החמישי.

שחקן מכבי תל אביב רונן חנציס
כבש את הראשון של הצהובים. חנציס | ברני ארדוב

הרכבים

מכבי תל אביב: אנדראס יאניוטיס, גיא מזרחי, עידן נחמיאס (אופק ששון, 70), מתן בלטקסה, אופיר דוידזאדה, עדן קארצב, עידו שחר, עדן שמיר (אוסקר גלוך, 61), מתן חוזז (בר כהן, 61), רונן חנציס (דור תורג'מן, 70), אילון אלמוג (רוי רביבו, 80).

הפועל ירושלים: אדבאיו אדליי, עומר אגבדיש, נועם מלמוד, אונדז'יי באצ'ו (מאור ג'רסי, 46), הראל שלום (גל מאיו, 46), חאמד שולאג'ה (גיא חדידה, 46), גוני נאור, אווקה אשטה, קלייטוס נומביל (יוראי מליח, 61), לירן אלמליח, עידן שמש.

מהלך המשחק

דקה 19: רונן חנציס חתך מצד שמאל למרכז ומסף הרחבה בעט בשמאל כדור מסוכן שנהדף על ידי אדליי לקרן.

דקה 19: עידו שחר קיבל כדור לאחר קרן קצרה ומחוץ לרחבה בעט כדור חזק שנהדף שוב על ידי שוער האורחת.

דקה 40: החזרת כדור רעה מאוד של ההגנה הצהובה ליאניוטיס כמעט עלתה למארחת בספיגה, אך קלייטוס נומביל בעט בסופו של דבר מחוץ לרחבה כדור שלא מצא את המסגרת.

דקה 49: גול! מכבי תל אביב עולה ל-0:1: אילון אלמוג נעצר אצל אדבאיו אדליי, אך הכדור נהדף לעברו של חנציס, שגלגל מול הרשת החשופה את הראשון של הצהובים.

דקה 54: עידן שמש ניגש לביצוע בעיטה חופשית ממרחק של קצת פחות מ-20 מטר, ובעט כדור נהדר שננעץ במשקוף של יאניוטיס.

דקה 73: גול! הפועל ירושלים משווה ל-1:1: עידו שחר ביצע הכשלה ברחבה והשופט הורה על הנקודה הלבנה. גיא חדידה המחליף ניגש לביצוע הבעיטה ושלח אותה פנימה.

פנדלים

בעיטה 1: גוני נאור מהפועל ירושלים ניגש לביצוע הבעיטה ושלח את יאניוטיס לצד אחד ואת הכדור לצד השני, 0:1 ירושלים.

בעיטה 1: מתן בלטקסה ניגש לביצוע הבעיטה לזכות מכבי תל אביב והשווה ל-1:1.

בעיטה 2: גל מאיו שלח גם הוא את הכדור פנימה והעלה את הירושלמים ל-1:2.

בעיטה 2: עידו שחר כבש גם הוא והשווה ל-2:2.

בעיטה 3: לירן אלמליח כבש והעלה את הפועל ירושלים ל-2:3.

בעיטה 3: אופיר דוידזאדה כבש והשווה ל-3:3 עבור מכבי תל אביב.

בעיטה 4: גיא חדידה שכבש את הפנדל במהלך המשחק, כבש גם בדו קרב וקבע 3:4 לירושלמים.

בעיטה 4: דור תורג'מן ניגש לביצוע הבעיטה ובקור רוח קבע 4:4.

בעיטה 5: וויליאם אגאדה שלח את יאניוטיס לפינה אחת ובקור רוח גלגל לפינה השנייה וקבע 4:5 לירושלים.

בעיטה 5: בר כהן כבש גם הוא והשווה ל-5:5.

בעיטה 6: יוראי מליח המחליף כבש גם הוא, והפועל ירושלים עלתה ל-5:6.

בעיטה 6: החמצה! אוסקר גלוך ניגש לביצוע הבעיטה וסחט הדיפה מאדבאיו אדליי. הפועל ירושלים מנצחת 5:6 ומסיימת במקום החמישי בגביע הטוטו.