טקס פתיחה מסוג אחר: הכנות אחרונות במשלחת הישראלית לקראת יום שישי

טוקיו 2020
טוקיו 2020 | SOPA Images / Contributor

משום שסדר המשלחות בטקס ייקבע הפעם לפי האל"ף-בי"ת היפני, ישראל תעלה מוקדם מבדרך כלל - המדינה ה-17. 35 ספורטאים יצעדו מתוך ה-90, מרביתם מנבחרת הבייסבול, בעוד נציגי ונציגות הג'ודו ייעדרו

(גודל טקסט)

הכנות אחרונות במשלחת ישראל לטוקיו לקראת טקס הפתיחה מחרתיים. משלחת ישראל תצעד במקום ה-17 בטקס הפתיחה של המשחקים האולימפיים ביום שישי בערב (14:00 שעון ישראל). בדרך כלל ממתינים בארץ בכל אולימפיאדה הרבה זמן עד שהמשלחת הישראלית עולה עם הדגל. כאן בטוקיו מה שקובע זה האל"ף בי"ת היפני ועל פיו ישראל מדורגת יחסית בהתחלה. כמו תמיד, הנבחרת הראשונה שתצעד תהיה יוון, שם החלו המשחקים האולימפיים, ומייד אחריה נבחרת הפליטים העולמית. לאחר מכן יתחילו לצעוד המשלחות על פי השפה היפנית כאשר את הצעידה יסגרו ארצות הברית, צרפת ויפן המארחת. ארצות הברית כיוון שתארח את האולימפיאדה ב-2028 וצרפת כיוון שתארח את המשחקים בעוד שלוש שנים.

35 ספורטאים יצעדו במשלחת הישראלית מתוך ה-90 שיתחרו בטוקיו. רוב המשלחת שתצעד תורכב מנבחרת הבייסבול שתנחת מחר בטוקיו ותיכנס ישירות לכפר האולימפי. השייטים שנמצאים בהינושימה הרחוקה לא יגיעו לטקס וגם 12 הנשים והגברים בג'ודו, ייעדרו כדי לשמור על רמת ריכוז גבוהה. המארגנים אפשרו רק לשישה אנשי מקצוע שאינם ספורטאים לצעוד בטקס הפתיחה, כשכל היתר חייבים להיות ספורטאים. ביציע יוכלו לשבת רק שלושה אנשים מישראל: שר התרבות והספורט חילי טרופר שהמריא מישראל והוא בדרכו לטוקיו, יושב ראש הוועד האולימפי בישראל יגאל כרמי והמנכ"ל גילי לוסטיג שעסוק כאן בשבוע האחרון בישיבות וסידורים אחרונים עד השעות הקטנות של הלילה.

יושב ראש הוועד האולימפי הבינלאומי תומאס באך הזמין אישית לטקס את אילנה רומנו ואנקי שפיצר, אלמנות חללי מינכן, וגם הן צפויות לשבת באיצטדיון שיהיה ברובו ריק בשל האיסור להכניס קהל. 

נבחרת ישראל בבייסבול | הפייסבוק של איגוד הבייסבול

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי