"בואו נשחק בשואה": במאי טקס הפתיחה פוטר בעקבות הערה אנטישמית

טוקיו 2020
טוקיו 2020 | picture alliance / Contributor

יממה לפני שאולימפיאדת טוקיו 2020 תיפתח רשמית וחגיגית בטקס מפואר, הוועדה המארגנת הודיעה על סיום דרכו של קנטרו קוביאשי בעקבות מערכון קומי שביצע ב-1998

(גודל טקסט)

יממה לפני טקס הפתיחה הרשמי של אולימפיאדת טוקיו 2020 וכשהדריכות בטוקיו בשיאה, מארגני המשחקים האולימפיים הודיעו על פיטוריו של במאי טקס הפתיחה וזאת בעקבות בדיחות שסיפר על השואה כשהשתתף בתכנית טלוויזיה אי שם בשנת 1998.

נשיאת הוועדה המארגנת של המשחקים האולימפיים, סייקו האשימוטו, סיפרה ערב פתיחת המשחקים האולימפיים כי קנטרו קוביאשי פוטר מתפקידו לאחר שהתברר כי השתמש בשואה כחלק ממערכון שביצע ובו ניסה לעורר את הקהל כשהכריז "בואו נשחק בשואה".

"גילינו שמר קוביאשי, בהופעה שהציג, השתמש בטרגדיה היסטורית קשה כמו השואה כדי ללעוג לה ולהגחיך אותה", הצהירה האשימוטו ולא הקלה ראש בכך שמדובר באירוע מלפני 23 שנה, "אנחנו מתנצלים מאוד על כך שהתפתחות כזו ארעה ערב פתיחת המשחקים האולימפיים ועל הדאגות והחששות שנוצרו בעקבות אמירות אלה בקרב מעורבים רבים, כמו גם תושבי טוקיו ושאר רחבי יפן. לאף אדם, ולא משנה מה הוא יצר, אין זכות ללעוג לקורבנות הנאצים".

כידוע, טקס פתיחת המשחקים האולימפיים ייערך מחר בצהריים (שישי, 14:00), באיחור של שנה בעקבות התפרצות נגיף קורונה ברחבי העולם ודחיית המשחקים האולימפיים מקיץ 2020 ל-2021. המשחקים השנה ייערכו ללא נוכחות קהל במטרה למנוע משיאי התחלואה ביפן לעלות ולהגיע לגבהים חדשים.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי