בשנייה האחרונה: שירה ראשוני הפסידה בקרב על מדליית הארד

שירה ראשוני | JACK GUEZ/AFP via Getty Images

יום אדיר של הג'ודוקא הישראלית הסתיים בשברון לב: אחרי שהעפילה לקרב על הארד מבית הניחומים, בת ה-30 פגשה את בילודיד האוקראינית, שהכניעה אותה עם ווזארי רגע לפני ניקוד הזהב

הישג השיא בקריירה: שירה ראשוני סיפקה היום (שבת) הפתעה גדולה, כשסיימה במקום החמישי בקטגוריית המשקל עד 48 ק"ג במשחקים האולימפיים בטוקיו. ראשוני הפסידה לאוקראינית הפייבוריטית דריה בילודיד בקרב על מדליית הארד ואמנם פספסה זכייה במדליה אולימפית 10 בכל הזמנים לישראל, אבל יכולה להתגאות ביכולת ובאופי המרשימים שגילתה, ובכך שהפכה לג'ודוקא הישראלית ה-10 שמגיעה לקרב על מדליה.

כמו לכל אורך יום התחרויות, ראשוני נלחמה באומץ ובנחישות גם בקרב על המדליה. בילודיד האוקראינית, אלופת העולם מ-2019 וסגנית אלופה אירופה, שהגיעה לטוקיו במטרה לזכות בזהב, כמעט נכנעה לראשוני, אבל הצליחה לנצח ברגע האחרון. הקרב כמעט הלך לניקוד זהב, כשראשוני הצליחה להשתחרר מלפיתה של האוקראינית עם מלחמה גדולה, אבל בסופו של דבר היא ספגה ווזארי כשנותרו 10 שניות לפני ההארכה.

ההישג של ראשוני כמעט סגר עבורה מעגל: הג'ודוקא בת ה-30 סיימה את אולימפיאדת ריו לפני חמש שנים עם חוויה קשה, אחרי שהודחה בסיבוב הראשון בעקבות החלטת שיפוט שנויה במחלוקת ונותרה בדמעות. הפעם היא קיבלה חוויה מתקנת – גם אם היא לא הסתיימה עם ההישג האולטימטיבי. במשך שנים הקריירה שלה לוותה בהרבה "כמעטים" – היא מעולם לא זכתה במדליה באליפות אירופה או באליפות העולם, אלא רק הגיעה קרוב לשם.

שירה ראשוני | JACK GUEZ/AFP via Getty Images

אבל היום ראשוני פשוט התפוצצה: היא פתחה את היום עם ניצחון על לוס אלבארס הקולומביאנית עם שני ווזארי, המשיכה לניצחון על חוליה פיגרואה הספרדיה בסיבוב השני, ולא נרתעה גם כשנעצרה על ידי מונחבאט המונגולית החזקה, שניצחה אותה בשמינית הגמר ועלתה למאזן של 0:6 במפגשים מולה. אחרי ההפסד ראשוני הגיעה לבית הניחומים וגברה על לין צ'ן האו מטאיפיי עם איפון דרמטי בניקוד הזהב, וכמעט עמדה בלחץ גם בקרב חייה מול בילודיד האוקראינית, יריבה עדיפה באופן מובהק על הנייר.

שירה ראשוני | Harry How/Getty Images

ראשוני בת ה-30 התחרתה גם באולימפיאדת ריו לפני חמש שנים ורצתה חוויה מתקנת, אחרי שהודחה שם בסיבוב הראשון בעקבות החלטת שיפוט שנויה במחלוקת שהעניקה ניצחון למרינה צ'רניאק האוקראינית והותירה אותה בדמעות. אמנם גם הפעם המסע שלה בטוקיו הסתיים בדמעות, אך ראשוני יכולה לצאת הרבה יותר מרוצה מההישג הענק שלה.

שירה ראשוני חוגגת | JACK GUEZ/AFP via Getty Images

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי