דולגופיאט בגמר תרגיל הקרקע מהמקום הראשון: "שטילוב נתן לי השראה"

ארטיום דולגופיאט | עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל

המתעמל בן ה-24 ביצע תרגיל בדרגת קושי גבוהה של 6.6, עמד בלחץ וצלח אותו עם ציון של 8.6 בדרך לציון סופי מרשים של 15.2, שהופך אותו למועמד בכיר למדליה בגמר בראשון הבא. עמיתו הוותיק הודח במוקדמות

הופעת הבכורה של ארטיום דולגופיאט במשחקים האולימפיים תוכל להסתיים גם עם מדליה, ואפילו מזהב. המתעמל הישראלי הבכיר סיפק היום (שבת) שואו במוקדמות תרגיל הקרקע ועלה לגמר שייערך ביום ראשון הבא (1 באוגוסט מהמקום הראשון). אלכס שטילוב, שהתחרה בפעם הרביעית, לא העפיל.

דולגופיאט ביצע תרגיל בדרגת קושי גבוהה של 6.6. הוא עמד במשימה, רשם ציון של 8.6 בדרך לציון סופי מרשים של 15.2, שאמור להספיק למקום בגמר. שטילוב לעומתו מחוץ לגמר, אחרי שקיבל ציון סופי נמוך של 13.5 לאחר דרגת קושי של 5.7 בלבד וציון של 7.8. אחרי שכל המתחרים סיימו את התרגילים, הוא נותר במקום הראשון בדירוג הכללי וגם ראה את אלוף העולם קרלוס יולו מהפיליפינים כושל במוקדמות עם 13.566 – ציון שהותיר אותו מחוץ לגמר ובעצם מתחרה ישיר על המדליות.

דולגופיאט לא הצליח לשחזר את תרגיל הקרקע הנהדר שלו גם בסוס הסמוכות, אחרי שכשל לבצע מספר תרגילים ואף נפל מהסוס. את התרגיל הוא ביצע בדרגת קושי 5.8, עליו קיבל 9.66 וציון סופי של 12.766.

ארטיום דולגופיאט | עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל

"התחושות טובות מאוד, אני מאוד מרוצה שהצלחתי לעשות את העבודה שלי ולבצע את התרגיל כמו שצריך", אמר דולגופיאט לסיכום היום הראשון. "אני מאוד שמח שלא הייתי פה לבד ושאלכס תומך בי כל הדרך, ואני תומך בו. הוא נותן לי השראה עם כל ההישגים שלו. באסה שהוא לא הצליח היום, היה הכי כיף אם שנינו היינו עולים לגמר, אבל אני שמח שהוא נמצא איתי".

כזכור, לשלב הגמר בכל מכשיר עולים שמונת המתעמלים שהשיגו את הציון הגבוה ביותר בשלב המוקדמות, בעוד מקומות 11-9 משמשים כעתודה. דולגופיאט התברג בין הראשונים וינסה להמשיך את הישגיו המרשימים בתרגיל הקרקע, אחרי שזכה פעמיים במדליית כסף באליפות העולם (מונטריאול 2017 ושטוטגרט 2019), כמו גם במדליית זהב באליפות אירופה (מרסין 2020) ועוד פעמיים במדליית הכסף.

בהתעמלות מכשירים, כל המתחרים משתתפים בכל המכשירים כבר במוקדמות, כך שמצפה לשניים יום עמוס. לשלב הגמר בכל מכשיר עולים שמונת המתעמלים שהשיגו את הציון הגבוה ביותר בשלב המוקדמות, בעוד מקומות 11-9 משמשים כעתודה. פרט לכך המוקדמות מהוות גם מוקדמות לגמר הקרב רב יחידים ואליו מעפילים 24 מתעמלים שהסכום הציונים שלהם בכלל המכשירים היה הגבוה ביותר וארבעה נוספים יהיו עתודה.

הישג השיא של שטילוב היה בלונדון 2012, אז סיים במקום השישי בתרגיל הקרקע, בבייג'ינג 2008 הוא סיים שמיני ואחרון בגמר. בריו הוא אכזב וסיים עם התוצאה ה-58 בטיבה במוקדמות ולא עלה כמובן לגמר. גם דולגופיאט מצטיין בעיקר בתרגיל הקרקע וזכה פעמיים במדליית כסף באליפות העולם שם (מונטריאול 2017 ושטוטגרט 2019), כמו גם במדליית זהב באליפות אירופה (מרסין 2020) ועוד פעמיים במדליית הכסף.

אלכס שטילוב | עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל
אלכס שטילוב | עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי