לינוי אשרם וניקול זליקמן עלו לגמר קרב רב בהתעמלות אומנותית

לינוי אשרם
לינוי אשרם | עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל

היסטוריה: לראשונה אי פעם שתי מתעמלות ישראליות בגמר. אשרם שנחשבת למועמדת בכירה למדליה, התגברה על תרגיל חישוק לא טוב עם ביצועים נהדרים ומקום שלישי. זליקמן רשמה הופעה יציבה וסיימה שביעית. הגמר בשבת

(גודל טקסט)

היסטוריה: לראשונה בתולדותיה, ישראל תשלח שתי מתעמלות אמנותיות לגמר אולימפי. לינוי אשרם וניקול זליקמן צלחו הבוקר (שישי) את המוקדמות, וישתפו מחר (שבת, החל מ-9:20) בגמר הקרב רב.

העיניים הופנו, כמובן, קודם כל אל אשרם, אחת התקוות הגדולות של הספורט הישראלי, אולי זו שתסדר למשלחת מדליה רביעית באולימפיאדה הנפלאה הזו. הפתיחה היתה לא פשוטה: המתעמלת שגתה בתרגיל הראשון שלה (חישוק), אך הצליחה להתאושש בהמשך עם תרגיל כדור מצוין, עשתה את העבודה גם בתרגילי האלות והסרט, והעפילה לגמר עם מקום שלישי וניקוד מצטבר 103.100. זליקמן, ממנה הציפיות היו פחות גבוהות, הראתה יציבות ואופי גדול בהופעה הראשונה שלה באולימפיאדה והעפילה בעצמה עם ציון 95.900 – ניקוד שהספיק לה למקום השביעי.

בניגוד להתעמלות המכשירים או לאליפויות אחרות במהלך השנה בהתעמלות אמנותית, כאן במשחקים האולימפיים תחולק מדליה אחת בלבד – בקרב רב, כאמור, ובו ניקוד מצטבר של ארבעת המכשירים (חישוק, אלות, סרט וכדור). שתי המתחרות הגדולות ביותר של אשרם על מקום בפודיום יהיו כמובן התאומות הרוסיות דינה וארינה אברינה, ששולטות בענף ביד רמה, וסיימו את המוקדמות במקומות 1ו-2.

לינוי אשרם
לינוי אשרם | LIONEL BONAVENTURE / Contributor
לינוי אשרם
לינוי אשרם | עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל

לינוי אשרם

תרגיל החישוק: שגיאה גדולה לאחת המועמדות למדליה. לקראת הסיום של תרגיל ברמת קושי גבוהה, לא הצליחה אשרם לתפוס את החישוק אותו זרקה וקיבלה ציון של 23.500 – מספיק טוב למקום ה-15 בלבד לאחר שכל 26 המתעמלות התחרו. נזכיר: רק 10 הראשונות מעפילות לגמר, כך שאשרם תהיה חייבת לתקן בשלושת התרגילים הבאים.

תרגיל הכדור: אחרי האכזבה בחישוק, אשרם נראתה שוב כמו מועמדת למדליה עם תרגיל נפלא שזיכה אותה בציון של 28.250, לצלילי השיר "Big In Japan". מתוך 17 המתחרות שהשלימו שני תרגילים, הישראלית זינקה למקום השלישי.

תרגיל האלות: אשרם המשיכה להציג יכולת מצוינת, הפעם לצלילי מחרוזת של ביונסה, וקיבלה ציון גבוה של 27.850. כרגע, מבין 17 המתחרות שהשלימו שלושה תרגילים, אשרם מדורגת שנייה.

תרגיל הסרט: תרגיל אחרון וסולידי, העניק לאשרם 23.500 נקודות ולמעשה הבטיח לה את המקום בגמר.

לינוי אשרם
לינוי אשרם | עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל
לינוי אשרם
לינוי אשרם | MARTIN BUREAU / Contributor

ניקול זליקמן

תרגיל החישוק: הישראלית ביצעה את התרגיל לצלילי "דיפ פרפל", וזכתה לציון טוב של 24.350 – מקום תשיעי מבין 26 המתחרות, וכרגע היא בגמר.

תרגיל הכדור: זליקמן סיפקה תרגיל נאה, קיבלה ציון של 25.500 ודורגה שלישית מבין 11 המתעמלות שהשלימו שני תרגילים.

תרגיל האלות: זליקמן סיפקה עוד תרגיל מרשים וזכתה לציון של 24.950. בין 11 המתעמלות שסיימו שלושה תרגילים, היא מדורגת במקום השלישי ונראית בדרך הנכונה לגמר.

תרגיל הסרט: נפילה אחת מעט קלקלה לזליקמן את התרגיל הזה והיא קיבלה עליו את הציון הנמוך ביותר שלה במוקדמות: 21.200.

ניקול זליקמן
ניקול זליקמן | עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל
ניקול זליקמן
ניקול זליקמן | עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי