הזינוק של לונה צ'מטאי הוקדם בשל תנאי החום הקשים

לונה צ'מטאי
לונה צ'מטאי | AFP

הפתיחה הקדמה בשעה ותצא לדרך הלילה בחצות בגלל מזג האוויר: הרצה הישראלית מחזיקה בתוצאה ה-7 בטיבה בכל הזמנים ותנסה לאיים על הקנייתיות הפייבוריטיות בדרך אולי למדליה אולימפית במרתון

(גודל טקסט)

לונה צ'מטאי ומאור טיורי יזנקו הלילה (בין שישי לשבת) בחצות שעון ישראל לריצת המרתון באולימפיאדת טוקיו 2020. הריצה המפרכת תתקיים בעיר סאפורו, יממה לפני ריצת המרצון אצל הגברים, תחרות בה ייטלו חלק החברים האחרונים במשלחת של ישראל למשחקים האולימפיים.

פתיחת המרתון הוקדמה בשעה, בגלל תנאי החום הקשים הצפויים בסאפורו, הממוקמת צפונית לטוקיו, כבר בשעות הבוקר. הזינוק יהיה כבר בשעה 6:00 לפי השעון המקומי.

צ'מטאי חולמת על שחזור הניצחון היוקרתי שלה במרתון טוקיו 2020, אז היא עצרה את השעון על 2:17:45 שעות. התוצאה הזו הייתה אז השישית בטיבה בכל הזמנים (היום היא השביעית) ואם היא תצליח לשחזר אותה, היא בהחלט תאיים על מקום בפודיום.

לונה צ'מטאי
לונה צ'מטאי | AFP

רק שלוש רצות שישתתפו במרתון האולימפי הלילה, מחזיקות בשיאים אישיים טובים יותר, שלושתן מקניה. אחת מהן היא מחזיקת התוצאה הטובה בהיסטוריה, בריגיד קוסגי, שנחשבת למועמדת המובילה לזהב. צ'מטאי פרשה במהלך המרתון באולימפיאדת ריו 2016 בגלל פציעה ותנסה לתקן הפעם.

מאור טיורי מחזיקה בשיא אישי של 2:29:03 שעות. זה אמנם לא מציב אותה בצמרת של המתמודדות, אבל הרצה בת ה-30 נמצאת בכושר טוב ואת אותו שיא אישי קבעה לפני כשלושה חודשים באנגליה. במשחקים בריו היא סיימה במקום ה-90.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי