אשרם שוקלת את עתידה, דולגופיאט כבר מתמקד בפריז 2024

לינוי אשרם | לילך וייס

איגוד ההתעמלות ערך בווינגייט מפגש עם שני האלופים האולימפיים. המתעמלת: "אחליט בהמשך, כרגע אני בפסק זמן. הגיל זה לא פקטור". המתעמל: "אתמודד בלפחות עוד מכשיר אחד. לשים את הכל על תרגיל הקרקע זה לא נכון"

(גודל טקסט)

איגוד ההתעמלות ערך הבוקר (חמישי) במכון ונגייט מפגש עם הספורטאים שזכו בזהב במשחקים האולימפיים בטוקיו – לינוי אשרם וארטיום דולגופיאט – וגם עם נבחרת ההתעמלות האמנותית שסיימה במקום השישי במשחקים. אחרי השיאים הגדולים שאליהם הגיעו השניים עם הזכייה במדליות הזהב, כרגע אשרם מודה שהיא מתלבטת בנוגע לעתידה, בעוד דולגופיאט כבר מדבר על האתגרים הבאים.

לינוי אשרם אמרה היום: "אני אחליט רק בהמשך אם אתחרה בפריז 2024, הגיל זה לא הפקטור המשמעותי מבחינתי כרגע, וזה לא הפקטור שיוביל אותי להחלטה, ראיתי בטוקיו מתעמלת שבגיל 31 עשתה תחרות יפה, נטע ריבקין עשתה שלוש מדליות, כך שהגיל שלי לא יהיה מה שיכריע. כרגע אני לגמרי בפסק זמן, ונראה מה הלאה". כמו כן אמרה אשרם: "אני רוצה להיות מאמנת. אני מאוד נהנית מזה. גם עכשיו אני נהנית להדריך נערות צעירות, וזה משהו שארצה לעסוק בו בהמשך".

מנגד, במהלך האירוע אמר דולגפיאט: "אני מתכוון לעשות בפריז 2024 לפחות עוד מכשיר אחד, אם לא יותר, מעבר לתרגיל הקרקע. לשים את כל הכסף רק על תרגיל הקרקע זה לא נכון, ואני יכול לעשות גם את תרגיל הקפיצות בצורה טובה. עשיתי באולימפיאדה הזאת את סוס הסמוכות, ואני מתכוון לעשות עוד מכשירים בהמשך. אני לא בטוח שאוכל לעשות את הקרב רב – אלה קריטריונים קשים ונוקשים, אבל כן אעשה את כל המכשירים באליפויות הקרובות כדי לבחון את היכולת שלי לקראת האולימפיאדה".

ארטיום דולגופיאט | לילך וייס

דולגופיאט הוסיף :"אני מאוד מאושר ממה שקורה סביבי. המדליה כל הזמן איתי, אפילו יותר מאשר הפלאפון. לכל מקום אני הולך איתה. את הפלאפון אני שם בצד לפעמים, את המדליה לא. אני כל הזמן בריאיונות, לא רגיל לזה, אבל צריך ללמוד לחיות עם זה". כמו כן אמר ש"שמחתי מאוד מההישג של לינוי, אני מאושר שהיא עשתה את זה. שנינו מאותו אזור? יכול להיות שיש משהו באוויר של מזרח ראשון לציון שמביא הישגים".

איילת זוסמן, המאמנת של לינוי אשרם, סיפרה: "אני יכולה להבטיח שבתוך חודשיים-שלושה לינוי תחזור להתאמן. להגיד שהיא תשתתף באולימפיאדת 2024? את זה אני לא יכולה לומר. אלה דברים שנחליט לגביהם בהמשך. בוודאות לינוי תחזור להתאמן אחרי השיא הזה, שהוא שיא שצריך לדעת לרדת ממנו. אני באופן אישי נמצאת פה בווינגייט וזוכרת פה כל פינה שבה ישבנו כאן לפני האולימפיאדה, התאמנו פה שעות, בכינו וצחקנו, ועכשיו אני נזכרת בכל הרגעים האלה… יכול להיות שאראה לה את המדליה שיחלקו בפריז כדי להדליק אותה. אבל זה שהיא עשתה עכשיו זהב ולא כסף או ארד, זה משהו שיכול להשפיע עליה בהחלטה שלה".

איילת זוסמן | לילך וייס

כינרת צדף, יושבת ראש איגוד ההתעמלות, המנצח הגדול של המשחקים האולימפיים, אמרה: "הפלנו את חומת ברלין בטוקיו. מה שעשינו שם ביפן הוא מעל ומעבר לכל דימיון". עוד הוסיפה כי "אני מאחלת לכל האיגודים האולימפיים ללמוד איך חיים יחד בלי מלחמות ובלי מריבות. אף אחד אצלנו לא נוטר טינה".

אלה סמופלוב, ניקול זליקמן, נבחרת ההתעמלות האומנותית | לילך וייס
חילי טרופר, ארטיום דולגופיאט, שי אברהמי | לילך וייס
לינוי אשרם, חילי טרופר |

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי