בנט למשלחת: "תודה, הבאתם כבוד גדול", הרצוג: "עשיתם לנו התקפי לב"

המתעלמת לינוי אשרם עם ארטיום דולגופיאט | יח"צ

טקס חגיגי נערך בבית הנשיא. ראש הממשלה: "נתראה בפריז". הנשיא: "מאז שאני וראש הממשלה נכנסנו לתפקיד יש הרבה מדליות". אשרם: "אל תעירו אותנו מהחלום". דולגופיאט: "תודה בשם כל הספורטאים"

(גודל טקסט)

אחרי שהפכה למוצלחת אי פעם למשחקים האולימפיים, המשלחת הישראלית לטוקיו לקחה חלק בטקס הוקרה חגיגי בבית הנשיא, בהשתתפות הנשיא יצחק הרצוג, ראש הממשלה נפתלי בנט, הנשיא לשעבר רובי ריבלין, שר התרבות והספורט חילי טרופר, יו"ר הועד האולימפי יגאל כרמי וכמובן ספורטאיות וספורטאי המשלחת.

"מאז שאני וראש הממשלה בנט נכנסנו לתפקיד יש הרבה מדליות", אמר הנשיא יצחק הרצוג. "לינוי, ארטיום, אבישג, משלחת הג'ודו וכל המשלחת, אלו שקטפו את המדליות ואלו שנתנו את הכול – עשיתם לנו הרבה התקפי לב, ובשמי ובשם עם ישראל אני אומר לכם תודה".

"להיות חלק מהמשלחת האולימפית שהביאה את ההישגים הבולטים ביותר בכל הזמנים זו זכות אדירה", אמר ראש הממשלה נפתלי בנט. "אני רוצה לפנות דווקא לאלו ששבו מטוקיו בלי מדליה. אתם אולי לא זכיתם לתשומת לב רבה, אך אתם ראויים להערכה לא פחות. המסר שהעברתם – שצריך להתאמץ, להתאמץ ולהתאמץ, זה העיקר ועל כך תודתינו. ההישגים של אשרם ודולגופיאט משקפים את הרוח הישראלית. אני מברך אתכם על הכבוד הגדול שהבאתם, בשם אזרחי ישראל כולם".

ראש הממשלה נפתלי בנט | RONEN ZVULUN/POOL/AFP via Getty Images

"אולי עדיף שלא תעירו אותנו מהחלום שאנחנו נמצאים בו", אמרה אשרם. "את התהילה והכבוד מקבלים אלו שעומדים בפרונט, אבל זו רק קצה הפירמידה", אמר דולגופיאט. "בשם כל הספורטאים, תודה רבה לכולם".

"היה מרגש כשהזכירו את י"א חללי מינכן", אמר שר הספורט חילי טרופר. "הצדק נעשה. האלמנות שחיכו יובל נאבקו על צדק היסטורי, הן לא ויתרו לוועד האולימפי הבינלאומי שבחרו להתכחש מהאסון הנורא. לא אפשרתן לשכוח את אירוע הרצח, בו נרצחו ספורטאים רק כי היו יהודים. העולם שייך לעקשנים, והצלחתן לעשות את זה".

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי