תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

מאמן הנבחרת לקראת פינלנד: "רוצים להתחיל את הקמפיין עם ניצחון"

אולג בוטנקו | צילום: יועד כהן איגוד הכדוריד
אולג בוטנקו דיבר לקראת המפגש (רביעי ב-19:00, היכל שלמה) שיוציא לדרך את השלב בראשון במוקדמות אליפות העולם: "המטרה היא לסיים במקום הראשון בבית". יואב למברוזו: "לייצג את המדינה זו הפסגה"
נבחרת ישראל בכדוריד תתמודד מחר (רביעי ב-19:00, היכל שלמה בת"א) מול פינלנד במפגש שיוציא לדרך את השלב הראשון בקמפיין מוקדמות אליפות העולם. מיד אחר כך, הנבחרת תחל בהכנות לקראת המפגש השני, שייערך ביום ראשון בקוזאני מול נבחרת יוון.

המאמן אולג בוטנקו אמר לקראת המשחק: "אנחנו פוגשים תחילה את פינלנד ויוון – שהן שתי נבחרות טובות. המטרה ברורה - לסיים במקום הראשון בבית, אבל היא לגמרי לא פשוטה. הרצון הוא להמשיך להתקדם. עשינו כמה צעדים טובים בקמפיין מוקדמות אליפות אירופה האחרון, כולל הצערת הסגל, כשהמטרה היא להמשיך לבנות ולקדם שחקנים. למדנו את הפינים וזו נבחרת עם שחקנים חזקים פיזית, שמתבססת על הנעת כדור מהירה. יש להם שחקנים שצברו ניסיון בליגת האלופות. זה משחק מפתח, שיעניק לנו מדד להמשך ובבית אנחנו רוצים להתחיל את הקמפיין עם ניצחון".
 
 
בוטנקו ואסף לוי יקיימו הערב את האימון המסכם, אחרי שבמהלך החג הגיעו לארץ והצטרפו לאימונים גם הליגיונרים (מלבד דניאל מוסינדי שפצוע). לאחר מכן, יוחלט על הסגל שיוזמן למשחק מול פינלנד והמשמעות שיצטרכו לנפות שניים מהסגל הקיים שכולל את השוערים דן טפר (שארבור, צרפת), מושיקו אלימלך (עירוני רחובות) ויהב שמיר (א.ס רמה"ש). שחקני השדה – הפיבוטים - הקפטן דניאל שקלים ויוסי אפו (א.ס רמה"ש) ושניר נציה (מכבי ראשל"צ). בפינות – עמית גל וגיל פומרנץ (רמה"ש), עמית סטלמן (מכבי ראשל"צ), טל הרשקוביץ (הפועל אשדוד) ועוז חממי (הפועל ראשל"צ). בעמדות המקשרים – ניבו לוי (אשדוד), רם טורקניץ (ורברג, שבדיה), אדיר כהן (וינטרתור, שוייץ), ליאור גורמן (חולון). מרכזים - יואב למברוזו (אייזנאך, גרמניה), עדן ג'ינג'יחשוילי (חולון) ויונתן דיין (גומרסבאך, גרמניה).


המרכז הוותיק חן פומרנץ כאמור לא נכלל בסגל הסופי, כאשר הראייה של הצוות המקצועי בעניינו התבססה על הרצון לגבש ולפתח את הצעירים המוכשרים בקמפיין הקרוב כדי שיוכלו להיות משמעותיים לקראת קמפיין מוקדמות יורו 2022. מי שיקבל את המפתחות בעמדת המרכז בקמפיין הוא כישרון העתיד של הכדוריד הישראלי, יואב למברוזו בן ה-19, שנבחר השבוע בפעם השנייה העונה לשביעיית המצטיינים בליגת המשנה בגרמניה. למברוזו הבקיע בשבת ארבעה שערים ומסר שבעה אסיסטים, בניצחון של אייזנאך על המבורג 29:34, שהעלה אותה אל המקום הראשון. למברוזו זוכה למחמאות רבות בגרמניה, והפך לשחקן מפתח באייזנאך, שהעפילה בסיום העונה שעברה מהליגה השלישית לשנייה - ומכוונת אחרי שנים גם לשוב לבונדסליגה הבכירה בגרמניה.


נותר בחוץ. חן פומרנץ (הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד)

"זה כבוד גדול שמגיע גם עם אחריות גדולה", התייחס למברוזו. "מבחינתי לייצג את המדינה זה הפסגה בתור ספורטאי, ואני מאושר שניתנה לי הזכות הזאת. אנחנו נבחרת צעירה ומוכשרת, משהו טוב נבנה פה. אני פונה לקהל להגיע ולתמוך".

המגמה תהיה כמובן לבנות גם על דניאל מוסינדי, מקשרה של ארלנגן מהבונדסליגה הגרמנית. התקווה היא שיונתן דיין מגומרסבאך ישתלב בהדרגה. כל השלושה הם שחקנים שנכללים גם בסגל נבחרת העתודה של ישראל שתתמודד בקיץ הקרוב באליפות אירופה עד גיל 20 (ותקיים בסוף השבוע משחקי הכנה מול הונגריה, בדימונה ובת"א). מדובר באחד הסגלים הצעירים של הנבחרת. שבעה שחקנים בו הם בני 19-22. המבוגרים ביותר בסגל בני 27. הציפייה כמובן שהיכולת הטובה שמפגינים הליגיונרים - רם טורקניץ שנמצא בטופ5 של המבקיעים בליגה השבדית, דן טפר שהפך לשוער הראשון ומציג אחוזי עצירות גבוהים בליגת המשנה בצרפת, ושל אדיר כהן בסגנית אלופת שוייץ וינטרתור - יספקו את הערך המוסף.

פינלנד תקיים הערב גם היא את האימון המסכם שלה, ברעננה, והיא מגיעה יחד עם מאמנה החדש - פר אולה לינדגרן השבדי, שמדריך גם את אל אהלי המצרית. לינדגרן הוא משחקני הפאר בעבר של נבחרת שבדיה (376 הופעות, 482 שערים, שיחק יחד עם פר קרלן שהדריך את נבחרת ישראל). הוא היה שותף לזכייה בשלוש מדליות כסף במשחקים אולימפיים, בשתי אליפויות עולם ובארבעה אליפויות אירופה - הדריך לאורך שנים את הנבחרת השבדית, וגם בליגה הגרמנית (כולל בריין נקר לוון).

הסגל הפיני מתבסס על שלושה משחקני האלופה, קוקס, שמופיעה זו השנה השנייה ברציפות בליגת האלופות - בהם המקשר השמאלי ניקו רונברג, והקיצונים - השמאלי טמו טאמינן והימני רוני סיריאלה. קוקס ניצחה שלשום בליגת האלופות את ספורטינג ליסבון מפורטוגל 23:25, כאשר טאמינן כבש שישה שערים (הבקיע 24 שערים בחמישה משחקים בליגת האלופות מפתיחת העונה) רונברג הוסיף שלושה (במאזנו 23 שערים בליגת האלופות) וסיריאלה שכבש שניים כבר עם 10 כיבושים. בסגל משתלבים גם שני אחים צעירים, המקשרים מקס ורובין גרנלונד, שמתנשאים לגובה של 2.01 מ' ו-2.07 מ'.
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ