תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

פרימו זכתה בארד בטשקנט, יריב מצרי לא לחץ יד למנגד

גפן פרימו | אריאל שלום
נבחרת ישראל חזרה להתחרות בסבב העולמי והג'ודאית הצעירה זכתה במדליה ביום הראשון של התחרויות, אחרי שניצחה בבית הניחומים יריבות מספרד ומסלובניה. הישראלי נוצח בקרב על הארד
פחות מחודש אחרי סיום אליפות העולם בג'ודו, חזרה נבחרת ישראל אל הסבב העולמי כשהתחנה הראשונה היא גרנד פרי טשקנט. בסיום היום הראשון (שישי) עלתה נבחרת הנשים לפודיום פעם אחת, כשגפן פרימו זכתה במדליית הארד. פרימו (52 ק"ג) פתחה את היום בשמינית הגמר וניצחה בווזארי יריבה מבלארוס. ברבע הגמר, היא הפסידה באיפון למתחרה ממונגוליה בתום קרב ארוך שנכנס לניקוד זהב. פרימו נשרה לבית הניחומים ועלתה לקרב על הארד אחרי שיריבתה מספרד ספגה שלושה עונשים לחובתה. בקרב על המדליה, ניצחה בווזארי את אניה סטנגר מסלובניה.

מאמן הנבחרת שני הרשקו אמר על ההישג של פרימו: "זאת מדליה חשובה מאוד לגפן, שאחרי אליפות עולם מאכזבת הצליחה לאסוף את עצמה, לחזור לפודיום, ולהשיג נקודות חשובות מאוד במסגרת הקריטריון האולימפי".

אכזבה נרשמה מתמנע נלסון- לוי (57 ק"ג) שהפסידה בקרב הראשון שלה באיפון לגאטן דברדט מצרפת. במשקל של עד 48 ק"ג, שירה ראשוני ניצחה בווזארי יריבה ממולדובה בקרב הראשון שלה, אבל הפסידה בשמינית הגמר באיפון למלודי וואוגרני מצרפת. באותו משקל, נועה מינצקר חזרה להתחרות אחרי תקופה ארוכה. היא ניצחה באיפון מתחרה אזרית בסיבוב הראשון, אך הפסידה לאן סופיה ז'ורה מספרד.מנגד. נוצח על ידי המצרי שסירב ללחוץ לו יד (באדיבות הוועד האולימפי)


נבחרת הגברים הבכירה מתכוננת לגרנד סלאם אבו דאבי שייערך בחודש הבא, לו יש ניקוד גבוה יותר ומשמעותי לקריטריון לטוקיו 2020. בהיעדרם, קיבלו הדור הבא שאמור לייצג את ישראל בפריז 2024 הזדמנות להתחרות בסבב כאשר היום היה זה ירין מנגד שסיים במקום החמישי.

הג'ודוקא הצעיר (66 ק"ג) פתח את היום בניצחון באיפון על מתחרה מאוזבקיסטן ועלה לשמינית הגמר שם ניצח גם כן לאחר שיריבו המונגולי צבר שלושה עונשים לחובתו. ברבע הגמר ניצח בווזארי מתחרה מבלארוס, אך בחצי הגמר הפסיד ליעקב שמילוב מרוסיה ונשר לקרב על הארד. בקרב על המדליה פגש את מוחמד עבדלמחג׳וד המצרי, הפסיד לו באיפון וכאמור סיים במקום החמישי. בדיוק כמו בקרבות הקודמים נגד יריבים מהמדינה מהדרום, המצרי סירב ללחוץ את ידו בסיום הקרב. 
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ