תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

"החלטתי לנסוע לארץ ישראל בתור הספורטאי האיראני הראשון"

מוחמד רשנונזהאד | מסך
הג'ודוקא האיראני מוחמד רשנונזהאד אישר את הגעתו לגרנד פרי ת"א השני, שייערך בחודש ינואר בדרייב אין: "מקווה להוכיח לעולם שהספורט יכול לנצח את הפוליטיקה. סיכויים נמוכים שסעיד מולאי יגיע
גרנד פרי ת"א השני בג'ודו יתקיים בעוד פחות מחודשיים (23-25/01/2020) בדרייב אין וההרשמה כבר מתחילה להתמלא. הערב (שישי) אישר הג'ודוקא האיראני מוחמד רשנונזהאד בפרופיל האינסטגרם שלו כי הוא יגיע לאליפות תחת נבחרת הפליטים, אותה הוא מייצג מאז 2017. לרשנונזהאד (60 ק"ג) אין הישגים גדולים עד כה בזירה הבינלאומית, אך הוא החליט לעזוב את מולדתו ולעבור להולנד, כאשר אולץ לוותר על תחרויות בהן התחרו ספורטאים מישראל.

בפוסט כתב בין היתר מהולנד: "החלטתי לנסוע לארץ ישראל בתור הספורטאי האיראני הראשון שיגיע לשם. אני מקווה לייצג בצורה טובה את כל הספורטאים האיראנים והעם האיראני, ועל הדרך להוכיח לעולם שהספורט יכול לנצח את הפוליטיקה". הג'ודוקא חתם בכך שהוא "מתחיל להתפלל", וזכה לעשרות תגובות נרגשות ברשת.

איראני אחר וידוע יותר שעשה מהלך דומה, אלוף העולם היוצא (81 ק"ג) סעיד מולאי, עדיין לא אישר את הגעתו לתחרות בישראל. כרגע לא ידוע אם יחליט לעשות היסטוריה ובכך ככל הנראה להיפגש עם שגיא מוקי הישראלי לראשונה, אך לפי גורמים המעורים בפרטים הסיכוי שמולאי יגיע נמוך מאוד.
 
 
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ