תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

מעל 40 אלף רצים במרתון תל אביב, דמי גאטצ'ו הוא המנצח הגדול

מרתון תל אביב | רונן טופלברג
יותר מ-100 אלף איש צפו בחגיגית המרתון השנתית עם רצים מכל הגילאים בחמשת המסלולים השונים. גאטצ'ו האתיופי סיים ראשון, ביולין קבעה שיא לנשים בחצי מרתון
מרתון סמסונג תל אביב ה-11 התקיים הבוקר עם מספר שיא של משתתפים. למעלה מ-40 אלף רצים מכל הגילאים ומכל הארץ לקחו חלק במירוץ המקצועי,שנערך במזג אוויר נעים במיוחד ובאווירה תוססת. השנה נשבר גם שיא בכמות הצופים עם למעלה ממאה אלף איש שהגיעו לעודד את הרצים לאורכם של מסלולי הריצה האטרקטיביים ברחובותיה ואתריה המרכזיים של תל אביב כשבניהם: שדרות רוטשילד, מתחם שרונה, טיילת רידינג וגני יהושע, יפו העתיקה ונמל יפו, כיכר רבין ודיזנגוף.

דמי סמואל גטצ'ו מאתיופיה הוא המנצח הגדול של המרתון לאחר שסיים את המסלול המלא עם תוצאה של 02:14:30. מבין הנשים הייתה זו מרגרט נגוי שניצחה את המרתון המלא בתוצאה של 02:40:25. בנוסף, נקבע שיא מסלול לנשים ל-10 ק"מ כשסאלמאוויט ביולין ממכבי ת"א עצרה את השעונים עם תוצאה של 31:53.

המרתון כזכור, כלל השנה חמישה מסלולים: מרתון (42.195 ק"מ), חצי מרתון (21 ק"מ), מרוץ 10 ק"מ, מרוץ 5 ק"מ ומירוץ אופני יד לנכים. במקצה המרתון השתתפו 2,940 רצים, בחצי המרתון 10,360, והיתר לקחו חלק במרוצים לעשרה ולחמישה קילומטרים, מרוץ אופני יד ומיני־מרתון. את המקצה הראשון של חצי המרתון הזניק ראש עיריית תל אביב רון חולדאי משדרות רוקח מול מרכז הירידים. בסופו הוכרז המירוץ השנתי כהצלחה גדולה ונחתם בהפנינג ענק בחניון גני יהושע (מול גני התערוכה) שכלל מוזיקה, מתחם VIP וחגיגת מרתון גדולה.
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ