תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

לוסטיג וארד הציגו מתווה חזרה לפעילות לנציגי משרד הבריאות

גילי לוסטיג | עדי אבישי
צוות מיוחד שמאחד את הספורט האולימפי, הפראלימפי והלא אולימפי בישראל שוחח באמצעות עם האחראים על החזרת הספורט לפעילות. בנוסף, הודגשה חשיבות יצירת תקן מיוחד לספורטאים ולמאמניהם כעובדים חיוניים
נציגות הספורט האולימפי, הפראלימפי והלא אולימפי, קיימה הבוקר (שלישי) ישיבת ZOOM עם נציגי משרד הבריאות, בני דרייפוס וד"ר אפרת אפללו האחראים מטעם המשרד על נושא החזרת הספורט לפעילות סדירה בהתאם לנוהלי משבר הקורונה.

צוות הפעולה המיוחד שהוקם אתמול לקראת הפגישה, המייצג את כל איגודי ספורט בישראל, הסביר את צורכי השטח בפרקטיקה, ניתנה סקירה ראשונית על חזרה בפועל של הספורט ההישגי במדינות מובילות העולם והוצג מתווה מקצועי לניהול מתקני אימון סטרילים שנכתב על ידי צוות המנהלים המדעיים והרפואיים של הוועד האולימפי בישראל.

בנוסף, הצוות הציג מתווה לפיו החזרה תהיה בשלושה שלבים: חזרה מיידית לשגרת אימונים של ספורטאי ההישג – חברי הסגלים הבוגרים של ישראל – ספורטאי עילית ברמה הבינלאומית, אחריהם יחזרו לפעילות נבחרות בוגרים/ות של הענפים השונים ובהמשך החזרת הספורט המקצועי באגודות.


בשיחה הודגשה חשיבות יצירת תקן מיוחד לספורטאים ולמאמניהם כעובדים חיוניים וכן עלה לראשונה הצורך בהענקת את תו תקן (מקביל לתו הסגול) למרכזי אימונים שיעמדו בכללים המיוחדים בהתאם להמלצות הרפואיות-מדעיות ולכללי משרד הבריאות בימי הקורונה.


צוות הפעולה כולל את גילי לוסטיג ויעל ארד נציגי הוועד האולימפי בישראל, ד"ר רון בולוטין נציג הוועד הפראלימפי, אריק קפלן נציג ארגון אילת-לא אולימפי ושלושה יושבי ראש איגודים: ד"ר יוני ירום -טניס, כנרת צדף – התעמלות ורויטל כהן גלוסקא – כדור מים.

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ