תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

רוג'ר פדרר בגמר ווימבלדון אחרי 6:7, 6:1, 3:6, 4:6 על רפאל נדאל

רוג'ר פדרר | BEN STANSALL/AFP/Getty Images
שני הטניסאים האגדיים נפגשו בטורניר היוקרתי. במערכה הראשונה השווייצרי נזקק לשובר שוויון כדי לנצח ולהוביל 0:1. בשנייה נדאל טייל ל-1:1, השלישית הייתה של פדרר, גם הרביעית. ג'וקוביץ' מחכה בגמר

איך אפשר שלא להעריץ את רוג'ר פדרר, שיחגוג בעוד חודש יום הולדת 38. הטניסאי השווייצרי הענק, עלה הערב (שישי) לגמר טורניר ווימבלדון אחרי ניצחון בארבע מערכות, 6:7, 6:1, 3:6, 4:6 על יריבו הגדול, הספרדי רפאל נדאל, בתום קרב של שלוש שעות ושתי דקות.

פדרר עלה לגמר הטורניר האנגלי היוקרתי בפעם ה-12 בקריירה שלו כשעד כה הוא זכה להניף שם שמונה פעמים את הגביע. הפנומן השווייצרי שלט ברוב שלבי המשחק, פרט אולי למערכה השנייה שהייתה כולה של הספרדי והעפיל לגמר בסטייל האופייני לו כל כך.

השווייצרי כבר מפנטז על זכייה מספר 21 בקריירה בגראנד סלאם, אלא שמולו יתייצב בגמר ביום ראשון יריב עיקש לקרב קשה במיוחד. זה יהיה הסרבי המדורג ראשון בעולם, נובאק ג'וקוביץ', שהוא כמובן גם אלוף השנה שעברה בווימבלדון ונחשב הוא לאחד משחקני הדשא הגדולים אי פעם.
מפגש ראשון מאז הגמר ההיסטורי ב-2008, שנחשב בעיני רבים למשחק הטניס הגדול בכל הזמנים (Clive Brunskill/Getty Images)


מערכה ראשונה 6:7 לפדרר
שני כוכבי הטניס הגדולים לא הצליחו לשבור האחד את השני בפתיחה. פדרר השיג אפשרות שבירה ראשונה ביתרון 3:4 אך לא הצליח לנצל אותה, נדאל השווה ל-4:4. המגמה נמשכה ובמצב של 6:6, השניים הלכו לשובר שוויון. פדרר התעלה, ניצח 3:7 מה שהעניק לו את הניצחון במערכה עם 6:7 צמוד ומרשים אחרי 51 דקות של משחק.פדרר ונדאל. קרב ענקים בחצי הגמר (Clive Brunskill/Getty Images)פדרר. מרוצה מהיכולת האישית במערכה הראשונה (Clive Brunskill/Getty Image)

מערכה שנייה 1:6 לנדאל
זאת הייתה כבר מערכה שונה לגמרי. נדאל השיג במשחקון השני שתי אפשרויות שבירה אותן לא ניצל, במשחקון השלישי השיג פדרר שתיים שלא ניצל, וברביעי שבר הספרדי ועלה ל-1:4. השוויצרי פשוט לא היה במשחק, נשבר פעם נוספת ואפשר ליריבו לנצח 1:6 במערכה, ולהשוות ל-1:1.


נדאל. שייט לניצחון במערכה השנייה (Clive Brunskill/Getty Image)

מערכה שלישית 3:6 לפדרר
פדרר השיג את השבירה הראשונה שלו במשחק במשחקון הרביעי של המערכה, ועלה ליתרון 1:3. בהמשך הוא הציל שלוש אפשרויות שבירה של נדאל ועלה ל-1:4. הספרדי הציל שתי אפשרויות שבירה משלו אך לא יותר, והמערכה הסתיימה עם 3:6 לשוויצרי ויתרון 1:2 במשחק.


פדרר. עלה לגמר בסטייל אופייני (ADRIAN DENNIS/AFP/Getty Images)

מערכה רביעית 4:6 לפדרר
המומנטום של פדרר נמשך בפתיחת המערכה, הוא שבר ועלה ל-1:2. השווייצרי התעלה, וביתרון 3:5 הוא השיג נקודת משחק. נדאל הציל אותה, הציל אחת נוספת, ובפיגור 5:4 השיג הזדמנות שבירה, אותה לא הצליח לנצל. הספרדי הציל עוד שתי נקודות משחק, אבל את נקודת המשחק החמישית שלו פדרר ניצל, בדרך לניצון 1:3 להעפלה לגמר ווימבלדון בפעם ה-12.


מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ