יובל שמלא ואלכס חזנוב עלו לגמר אליפות אירופה בטיפוס

יובל שמלא ואלכס חזנוב | רועי פלגי, התאחדות הטיפוס בישראל

שני המטפסים יתחרו על האפשרות להשיג את הכרטיס הבודד למשחקים האולימפיים בטוקיו, אשר יוענק רק למי שיזכה מבין שמונת הפיינליסטים

אחרי שבוע תחרויות מאומץ שני המטפסים הישראלים, יובל שמלא ואלכס חזנוב העפילו לגמר אליפות אירופה. שני המטפסים נמצאים כפסע מהשגת הכרטיס המיוחל למשחקים האולימפיים בטוקיו ויתחרו מחר (שבת) הן במטפסים הטובים ביותר באירופה והן אחד בשני, שכן נותר כרטיס בודד למשחקים, אשר יוענק למקום הראשון בלבד.

שמלא וחזנוב התחרו היום במוקדמות הקומביינד, ה"קרב רב" של עולם הטיפוס, טיפוס ספיד (מהירות) בבוקר, בולדרינג בצהריים והובלה בערב. לאחר פתיחה בינונית לשני המתחרים הישראלים, שמלא, שסיים במקום ה-20 בספיד ורק במקום ה-11 בבולדרינג, התרחק מאוד מהסיכוי לסיים את המוקדמות בין שמונת הראשונים, אך נתן תצוגה הירואית בגמר ההובלה תוך שהוא לוקח את המקום הראשון במקצה, מה שהקנה לו את המקום הרביעי בסיכום הכללי.

חזנוב עלה למקצה הבולדרינג עם תצוגת תכלית מדהימה של 4 טופים (סיומי מסלול) והמקום הראשון במקצה, מה שעלה אותו למקום הרביעי בשקלול הכללי. במקצה ההובלה סיים אלכס במקום 16 הכללי, דבר שהעמיד אותו במקום השמיני ועל סיפו של הגמר מחר. המתח נמשך עד סיום מקצה ההובלה ולאחר שמספר מיריביו נפלו מוקדם על המסלול, אושר מקומו בגמר.

אלכס חזנוב | CFR, Leonid Zhukov

לאחר התחרות סיכם שמלא: "זה לא נגמר עד שזה לא נגמר! גם ברגעים שאתה מרגיש שאתה למטה והסיכויים נמוכים חשוב להאמין ולהכיר ביכולות האמיתיות שלך. ידעתי שאני יכול לתקן בהובלה ונתתי את הכל. אני מאושר כרגע כמו שלא הייתי מאושר בחיי".

יובל שמלא | CFR, Leonid Zhukov

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי