ברצלונה או ריאל מדריד - איזו קבוצה ניצחה ברשתות החברתיות?‎

ברצלונה או ריאל מדריד - איזו קבוצה ניצחה ברשתות החברתיות?‎ ליאו מסי עם סרחיו ראמוס | Gettyimages
לקראת הקלאסיקו שיפגיש את שתי המעצמות הספרדיות בסנטיאגו ברנבאו, בדקנו עבורכם מי מהמועדונים מנצח בתחרות הפופולריות. וגם: המאבק בין שני הקפטנים, סרחיו ראמוס וליאו מסי
הערב (רביעי, 21:45, בספורט4) יפגשו שתי המעצמות הספרדיות על כר הדשא, ריאל מדריד וברצלונה, למשחק הקלאסיקו במסגרת גומלין חצי גמר גביע המלך. עד שנדע מי תנצח ותתפוס את מקומה בגמר, נספר לכם על הקרב של שתי הקבוצות המובילות ב'לה ליגה', ברשתות החברתיות. צר לנו לאכזב אתכם אוהדי מסי, אבל באינסטגרם ריאל מדריד מנצחת ובגדול. לאינסטגרם הרשמי של הבלאנקוס יש 69.2 מיליון עוקבים, ואילו לבארסה רק 66 מיליון, קרוב אבל רחוק. חוץ מזה, הקבוצה הלבנה היא זו השולטת בחישוב הגלובלי מול ברצלונה, אבל כמו תמיד יש ניואנסים קטנים שברבים מהם מנצחת דווקא אלופת ספרד.

במחקר שנערך על ידי חברת הסקרים הספרדית República, קובע כי מדרידיסטאס הם הזוכים ברשתות החברתיות. כבר מזמן הם השאירו אבק לברצלונה במספר העוקבים בפייסבוק, באינסטגרם ובטוויטר. צוות אחר של סטטיסטיקאים הנקראים, Chamartín, מצאו כי בארסה מובילה בתחום אימפריית הסרטונים, YouTube, וכי הקטאלונים עובדים נהדר על האסטרטגיה שלהם בפלטפורמה העולמית. אפילו מנצ'סטר סיטי עוברת את ריאל בצפיות שלה ביוטיוב ככה שלבלאנקוס יש עוד לאן לשאוף בתחום הזה.


אם נניח את הרשתות החברתיות בצד, רמת ההשפעה של ריאל מדריד על הגולשים בחיפושים האינטרנטים היא גם גדולה יותר מזו של ברצלונה. הקבוצה הלבנה מקבלת יותר קישורים מאתרי אינטרנט שונים ובכל פעם שבודקים את מילות החיפוש ׳ריאל מדריד׳ נראה כי העניין גדול יותר בלבנים מאשר בבלאוגרנה. ריאל מדריד היא הזוכה גם במונחים של השוואת חיפושים לפי אזורים בספרד, במיוחד באזור המרכזי של חצי האי. ברצלונה מגבירה את השפעתה בחלק המזרחי של המדינה, במיוחד בקטאלוניה ובאיי הבלאריים.

באשר לקפטנים, במאבק בין סרחיו ראמוס לליאו מסי הזוכה הגדול הוא הארגנטינאי, והוא עושה את זה בשלווה המאפיינת אותו. באינסטגרם, הפרעוש כבר עם 110 מיליון עוקבים ואילו לראמוס יש רק 30.5 מיליון. בפייסבוק קורה דבר דומה, שכן יליד רוסאריו צבר 88 מיליון אנשים שעוקבים אחריו לעומת 23 מיליון של האנדלוסי. בחישוב הכולל, למסי יש 197 מיליון עוקבים, וזה כשלקחנו בחשבון את העובדה שאין לפרעוש חשבון טוויטר. לקפטן של ריאל מדריד, יש סך הכל 69 מיליון. כעת נותר לחכות ולראות מי תנצח על כר הדשא, ריאל מדריד או ברצלונה?

תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ