תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות
רחבה

סוני פלייסטיישן 5 מתקרב: כל הפרטים שרציתם לדעת

גמר גביע הפיפא: יספר קרלסטרום נגד מוחמד דראמי
השלט החדש, תאריך ההשקה, המפרט והתעלומה הגדולה סביב העיצוב. הקונסולה החדשה מבית סוני צפויה לצאת בסתיו 2020 ולשגע את העולם פעם נוספת. אלה הפרטים שידועים לנו
עולם הגיימינג נרגש משנת 2020. בתקופת הקורונה, השרתים של סוני פלייסטיישן ואקס בוקס שברו את שיאי הצריכה עם נתונים אדירים, ולאחר שבע שנים, שתי חברות הענק (סוני ומייקרוסופט) צפויות להשיק קונסולות חדשות בשנה הקרובה, כשמרבית הפרטים על האקס בוקס החדש (סדרת X), כולל העיצוב, כבר נחשפו. בכל הנוגע לקונסולה החדשה של סוני, מדובר בתעלומה. 

ענקית הטכנולוגיה היפנית חשפה עד כה את תקופת ההשקה, את פרטי המפרט הפנימי ואת השלט החדש, וזהו פחות או יותר. ע"פ הדיווחים השונים בעולם הגיימינג, סוני מחכה להשקה של X-BOX 1 בכדי לשחרר את הקונסולה החדשה והמרגשת שלה. ובכל זאת, ריכזנו עבורכם את הפרטים שידועים לנו נכון למועד כתיבת שורות אלו. 

תאריך הוצאה לאור:
ע"פ סוני, הפלייסטיישן החדש יצא לחנויות בסתיו 2020, תקופת החגים בארה"ב, מיד לאחר השחרור של ה-X-BOX החדש מסדרת X. התאריך הרשמו עדיין לא נחשף, אך הפלייסטיישן 4 יצא לחנויות ב-15 לנובמבר 2013, וע"פ הצפי, צפוי לצאת באותה תקופה בשנה הקרבה.


מחירים:
הפלייסטיישן 4 הצליח בצורה מסחררת בעיקר בזכות מחיר ההשקה שהיה נמוך באופן משמעותי מהאקס בוקס 1 (399$ בארה"ב). הפלייסטיישן החדש צפוי להיות טיפה יותר יקר. ע"פ בלומברג המחיר ינוע בין 470$ ומעלה.אילוסטרציה של הפליסטיישן 5 (לא רשמי, TWITTER)

השלט החדש:
השלט של הפלייסטיישן 5 נחשף ע"י סוני ב-7 לאפריל, וצפוי לעלות בסביבות ה-70$ בארה"ב. הוא צפוי להיות דומה בצורתו לשלט הנוכחי עם שינויים קטנים. לשלט החדש יהיה מיקרופון פנימי מובנה בנוסף לחיבור האוזניות המוכר. על השלט יהיה כפתור 'יצירה', שיתן לכל משתמש את האפשרות לצלם בוידאו את חווית המשחק שלו ולהעלות תכנים לפלטפורמות השונות. בנוסף, בסוני השקיעו בעיקר בחווית המשתמש ובתחושות שהשלט יעביר. הזרמים/רטטים צפויים להיות הרבה יותר מציאותיים, והחידוש העיקרי מגיע בכפתורי ה-R2 ו-L2, שצפויים להיות דינמיים ולתת תחושה אמיתית של המשחק. בנוסף לתפריט המשחקים ולתפריט האפליקציות יהיו כפתורים נפרדים.

המפרט:
סוני עדיין לא הסכימו לחשוף את עיצוב הקונסולה, אבל את הרכיבים הפנימיים הציגו לציבור כבר לפני כמה חודשים. הפליסטיישן החדש יגיע עם מעבד Zen 2 מתומן ליבות של AMD במהירות דינמית של 3.5GHz. ה-GPU של הקונסולה מתבסס על ארכיטקטורת RDNA 2 של AMD וצפוי לספק 10.28 טרה-פלופ (יותר מ-10 טריליון חישובים לשנייה) עם 36 יחידות עיבוד במהירות דינמית של 2.23GHz. הקונסולה תגיע עם זיכרון RAM בריא בנפח 16GB מסוג GDDR6 ואיחסון מבוסס SSD בנפח 825GB בטכנולוגיית NVMe.


השלט החדש והמדובר (קרדיט: SONY)

התכנון של הקונסולה החדשה תאפשר הסטת עומסים מה-CPU ל-GPU וההיפך, כך שהמהירות תשתנה באופן דימני בהתאם לדרישות של המשחקים. מדובר בפיצ’ר שלא יהיה קיים באקס בוקס החדש. בסוני יעברו לטכנולוגיית ה-SSD מבוסס NVMe - לעומת ההארד-דיסק המיושן שמגיע בפליסטיישן 4. רוחב הפס צפוי לזנק מ-50-100 MB/s ל-5 GB/s; זמן החיפוש יהיה מיידי (בניגוד ל-2-50 מילישניות כיום) ולבסוף, זמן הטעינה שעומד כיום על 1GB ב-20 שניות ירד ל-2GB ב-0.27 שניות. השאיפה של סוני היא לטעון 5GB של מידע בשנייה. כדי לאפשר זאת, הקונסולה תתמוך רק כונני SSD בקצב 5.5GB/s ומעלה. בנוסף לנפח האיחסון הפנימי, תתמוך הקונסולה החדשה בחיבור USB לדיסקים חיצוניים ול-Blu-ray, בעיקר למשחקים הישנים שלכם.


מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ