הדיח את שיאן הזכיות: רובלב ניצח את נדאל ועלה לחצי הגמר במונטה קרלו

אנדריי רובלב | Alexander Hassenstein/Getty Images

הספרדי הבכיר סיים את דרכו בטורניר המאסטרס בו זכה 11 פעמים בקריירה, לאחר הפסד 6:2, 4:6, 6:2 לרוסי המדורג שמיני בעולם. גם ציציפאס בין ארבעת האחרונים, אלוף 2019, פוניני, הודח על ידי רוד

תמונת חצי הגמר בטורניר המאסטרס במונטה קרלו הושלמה הערב (שישי), לאחר שאנדריי רובלב השיג ניצחון אדיר והדיח את שיאן הזכיות בכל הזמנים בתחרות היוקרתית – רפאל נדאל. הרוסי יפגוש בשלב הבא את קאספר רוד, אשר שלח הביתה את אלוף 2019 פאביו פוניני (אשתקד הקורונה ביטלה את הטורניר). מוקדם יותר, סטפאנוס ציציפאס ודניאל אוואנס הבטיחו אף הם את מקומם בין ארבעת האחרונים. משחקי חצי הגמר יועברו בשידור ישיר בספורט4 (החל מ-14:30 מחר).

"מלך החימר" נדאל, שהניף את בגביע במונטה קרלו 11 פעמים במהלך הקריירה, כולל שמונה זכיות רצופות בין 2005 ל-2013, נקלע לפיגור נגד המדורג שמיני בעולם כשהפסיד 6:2 במערכה הראשונה לאחר שנשבר שלוש פעמים בהגשות שלו. גם את המערכה השנייה הספרדי פתח בשבירה לחובתו, אך בהמשך שבר את יריבו פעמיים ברציפות והשווה ל-1:1 עם ניצחון 4:6. רובלב לא נבהל וגם במערכה השלישית הוא שבר את המדורג שני בעולם בכל שלושת משחקוני ההגשה הראשונים שלו, בדרך ל-2:6 ולניצחון 1:2 במשחק כולו.

כאמור, היריב הבא של רובלב יהיה רוד (27 בעולם), שלא שמט מערכה נגד פוניני (18) וניצח 4:6, 3:6 תוך שעה ו-38 דקות של טניס. ציציפאס, החמישי בדירוג ה-ATP, הבטיח את מקומו בחצי הגמר לאחר שגבר 5:7 במערכה הראשונה על אלחנדרו דוידוביץ'-פוקינה הספרדי (58 בעולם), שפרש באותו שלב והעניק אוטומטית ליווני את הכרטיס לשלב הבא, שם ימתין אוואנס. הבריטי המדורג 33 בסבב אמנם נכנע 7:5 לדייויד גופן הבלגי (15) במערכה הראשונה, אך התעשת עם 3:6, 4:6 בדרך לניצחון במשחק.

נדאל. הדחה מאכזבת במונטה קרלו | Alexander Hassenstein/Getty Images

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי