ישראל ניצחה 0:3 את קפריסין, ממתינה לתוצאה של רומניה

נבחרת ישראל בכדורעף
נבחרת ישראל בכדורעף | דייויד סלברמן

סילבר ליג: הכחולות-לבנות עשו את המוטל עליהן ברוממה וכעת יקוו להפסד של הרומניות בניקוסיה ב-18 ביוני, כדי שיוכלו לסיים במקום הראשון בבית A ולהעפיל לגמר. 15 למליק. קוקריני נפרד: "תודה לשחקניות"

סילבר ליג: נבחרת ישראל ניצחה הערב (שבת) את קפריסין 0:3 (22:25, 20:25, 20:25) במשחקה האחרון בשלב הבתים, וכעת תמתין למשחקה של רומניה מול קפריסין בניקוסיה ב-18 ביוני, בתקווה למעידה של הרומניות (הפסד 3:0 או 3:1), על מנת לדעת אם סיימה במקום הראשון בבית A והעפילה לגמר המפעל. המשחק היה האחרון על הקווים של המאמן האיטלקי ג’וזפה קוקריני, שהודיע השבוע על עזיבתו את הנבחרת הלאומית.

אחרי שגברה על קפריסין בשלוש מערכות צמודות יחסית והראתה אופי חזק ברגעי ההכרעה, סיימה ישראל את שלב הבתים עם חמישה ניצחונות בשישה משחקים, כולל ניצחון ביתי 2:3 על רומניה החזקה. עם זאת, ההפסד במשחק החוץ מול רומניה 3:0 מציב אותן בעמדת נחיתות אל מול הרומניות, שנמצאות במקום השני בבית, מרחק נקודה מישראל, אך עם משחק חסר.

פולינה מליק הובילה את נבחרת ישראל עם 15 נקודות, אניה וליקי הוסיפה 13, גלית דבש 10 ואלה סעדה 9. אביטל ז’לובה השיגה 8 נקודות, 5 מתוכן באמצעות קיל בלוקס. בקפריסין סיימה אנדראה חרלמבוס עם 10 נקודות לצד 9 של אנדרי יורדנוס. לסטטיסטיקה המלאה

מאמן הנבחרת ג’וזפה קוקריני אמר לאחר המשחק: “תודה לשחקניות, אני גאה להיות המאמן שלהן. המשחקים היו צפופים מאוד, ניצחנו חמישה מתוך שישה וזה יפה מאוד. אני עוזב את הנבחרת כשאני גאה מאוד בעבודתי, ואני חושב שעשינו עבודה טובה. התחלנו פרויקט יפה, ויש עוד דרך ארוכה. קידמנו שחקניות צעירות שיכולות להוביל את הנבחרת להישגים משמעותיים בשנים הקרובות, ואני מאמין שעוד כשנתיים תהיה לישראל נבחרת טובה מאוד. למרות שאני עוזב, הפרויקט חייב להימשך. יש עתיד לכדורעף הנשים הישראלי”.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי