פינ"א גינתה את הניסיון לפגוע במשחק בין ספרד לישראל

נבחרת הכדורמים
נבחרת הכדורמים | באדיבות איגוד הכדורמים

התאחדות השחייה והכדורמים העולמית: אנו מגנים בחריפות את הפעילות של כל ארגון המאיים להפריע להתנהלות הנורמלית של משחק כדורמים בינלאומי בין נבחרות לאומיות

פינ"א, התאחדות השחייה והכדורמים העולמית, פירסמה גינוי חריף כנגד הניסיון לפגוע במשחק הבינלאומי בין ספרד לבין ישראל השבוע במסגרת מוקדמות הליגה העולמית לכדורמים נשים.

פינ"א אמנם לא הזכירה מפורשות את ארגון BDS הפועל להחרמת ישראל, אבל בהצהרה ששוחררה ממשרדי פינ"א בלוזאן נאמר: "בהתאם לסעיף ג 4 בתקנון האוסר על אפליה כלשהי כנגד התאחדות לאומית כלשהי על רקע של גזע, מין, דת והשקפות פוליטיות, מגנה פינ"א בחריפות את הפעילות של כל ארגון המאיים להפריע להתנהלות הנורמלית של משחק כדורמים בינלאומי בין שתי נבחרות לאומיות. המשחק בין ספרד לבין ישראל אורגן על ידי ההתאחדות הספרדית והעיר ברצלונה. לאחר שנודע לנו על הקשיים בקיום המשחק כפי שתוכנן מלכתחילה, נעשה כל שאפשר על מנת לדאוג לכך שהוא ישוחק במועדו ואכן מטרה זו הושגה בהצלחה".

כזכור, לאחר ביטול המשחק על ידי עיריית מולינס הסמוכה לברצלונה, ביקשה ההתאחדות הספרדית לקיימו ללא קהל במכון הספורט הלאומי הקטלוני, שהוא מתקן אימונים סגור אליו נכנסים רק באישור מיוחד, אבל ראש המשלחת ויו"ר איגוד הכדורמים, רויטל גלוסקא כהן, התנגדה והודיעה כי הנבחרת לא תתייצב למשחק. רק לאחר התערבות משרד הספורט והוועד האולימפי בישראל, וכן משרד החוץ ושגרירות ישראל בספרד, נכנעו הספרדים והמשחק נערך כמקובל עם דגלים, המנון וקהל ביציעים, רובו ככולו מורכב מקהילת יהודי ברצלונה.

במקביל, ארגון ACOM הנלחם בספרד כנגד BDS, הודיע כי ינקוט בצעדים משפטיים כנגד עיריית מולינס. ארגון זה מנהל בשנים האחרונות מלחמה כנגד גופים, בעיקר רשויות מקומיות, על מנת לקעקע את החרם האנטי-ישראלי של BDS.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי