סיבוב מסוכן: מכבי תל אביב נכנעה 89:78 למלאגה

מכבי ת"א מול מלאגה
מכבי ת”א מול מלאגה | עדי אבישי

הצהובים נעלו את הסיבוב הראשון ביורוליג עם הפסד שביעי, שסיבך את השאיפות לקראת המשך העונה בזכות מחצית שנייה מזעזעת. שרמדיני בלט מול האקסית עם 15 נקודות, 20 נקודות לנדוביץ'. 16 נקודות לקול אצל ספאחיה

מכבי תל אביב סיימה הערב (חמישי) את הסיבוב הראשון ביורוליג עם הפסד, 89:78 למלאגה. הצהובים הסתפקו במאזן של 7:8, דווקא אחרי פתיחה טובה. המארחת הייתה נהדרת עם נוריס קול (16 נקודות) ופייר ג’קסון (14 נקודות). הצהובים הורידו קצב במהלך הרבע השני, ואפשרו לאורחת לחזור לעניינים. מלאגה החלה למזער נזקים בצורה סבלנית.

הצהובים התעוררו לפני המחצית וירדו למחצית ביתרון שמונה נקודות, 39:47. דווקא בפתיחת הרבע השלישי, הגיעה הקריסה. מלאגה חגגה עם 11:22 ונטלה את היתרון בזכות נמניד נדוביץ’ (20 נקודות) וג’ף ברוקס (18 נקודות). גם האקס, גיאורגי שמרדיני רתח על חשבון הצהובים עם 15 נקודות ותשעה כדורים חוזרים בדרך לניצחון יקר בהיכל. ארטיום פרחוסקי בלט עם 15 נקודות. 

נמשך חוסר שביעות הרצון בהפועל ירושלים מאלן אומיץ’ ואוסטין דיי

 
קלעו למכבי תל אביב: נוריס קול 16 נקודות, ארטיום פראחוסקי 15, פייר ג’קסון 14, ג’ונה בולדן 8, אלכס טיוס 6, מייקל רול 5, דיאנדרה קיין וכארם משעור 4 כ”א, ג’ון דיברתולומיאו וג’ייק כהן 3 כ”א.

הרבו לקלוע למלאגה: נמניה נדוביץ’ 20 נקודות, ג’ף ברוקס 18, גיורגי שרמאדיני וריי מקאלום 15 כ”א. 

 


פראחוסקי מטביע, ההיכל בטירוף (עדי אבישי)


מהלך המשחק
רבע ראשון
מכבי תל אביב פתחה עם פייר ג’קסון, דיאנדרה קיין, מייקל רול, ג’ונה בולדן וארטיום פרחובסקי. מלאגה: עלתה עם ריי מקולום, נמניה נדוביץ’, דניאל דיאס, ג’ף ברוקס וג’יימס אגוסטין. שלשה של נדוביץ’ וסל של פרחובסקי 2:3 לספרדים, בולדן וקיין הפכו את התוצאה והקפיצו את ההיכל. רול עם שלשה העלה את מכבי ליתרון 3, ברוקס ענה עם שלשה מהצד השני והתוצאה 13:13. קול החזיר את היתרון למכבי ת”א, 14:17 טיוס הוסיף שתי נקודות, ובתום הרבע הראשון 19:22 לצהובים.משעור. מנסה להיכנס לעניינים (עדי אבישי)


רבע שני
ג’ייק כהן פתח את הרבע עם שלשה, כארם משעור הוסיף סל ומכבי פתחה פער של שמונה נקודות. הריצה נמשכה והצהובים ברחו ל-19:30 עם ריצה של 0:8..הצהובים המשיכו ללהוט. ג’ון דיברתולומאו עם שלשה ואלכס טיוס העלו את המארחת ליתרון 13. אדם וושינסקי ענה בשלשה עבור האורחת, 25:36 למכבי. נדוביץ’ ענה לשלשה של ג’קסון עם שלשה משלו, סלים של מקולום וברוקס צימקו את יתרון מכבי ובהפסקה – 39:47.טיוס מרחף בדרך אל הסל (עדי אבישי)


רבע שלישי
דיאס ונדוביץ’ קיזזו את הפער של מכבי, הצהובים קפאו וקלעו סל שדה אחד בלבד בחמש וחצי הדקות הראשונות של הרבע השלישי. מלאגה צלפה מחוץ לקשת, ברוקס קבע שוויון, בולדן הגיב עם שלשה מהפינה, 54:57. דיאס צלף מחוץ לקשת, שרמדיני השלים מהפך וסידר יתרון ראשון למלאגה מאז הרבע הראשון, 58:61 בסיום הרבע. 


רבע רביעי
פייר ג’קסון צלף שלשה שקבעה 61:63 לזכות מלאגה. עוד שלשה של ג’קסון החזירה את היתרון למכבי תל אביב -63:64. שרמדיני עם מהלך של סל ועבירה, והספרדים שוב ביתרון. שלשה ענקית של פייר ג’סון, השלישית שלו ברציפות, קבעה 66:67 למכבי תל אביב שבע דקות לסיום. מקאלום החזיר את היתרון לספרדים – 71:72. עוד שתיים של שרמדיני מהקו קבעו 71:74 למלאגה.


סל של פראחוסקי הוריד שוב לנקודה לאורחים. שלשה של  סוארס קבעה 73:77 למלאגה שלוש דקות ו-14 שניות לסיום. שתי נקודות של נדוביץ’ העלו את מלאגה ל-73:79. פראחוסקי הוריד את ההפרש לארבע, אבל מקאלום הגיב בשלשה שהטיסה את מלאגה ל-75:82. מזה מכבי תל אביב כבר לא חזרה ומלאגה רק הלכה והגדילה את הפער ובסיום – 78:89 לירוקים.


אפילו זהבי לא עזר לצהובים (עדי אבישי) 

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי