בשלישי: חולון וגלבוע גליל נאבקות על הכרטיס לגמר הליגה הבלקנית

גיא פניני, יפתח זיו | דני מרון‎

הפיינל פור של המפעל האירופי ייצא לדרך בחולון עם הדרבי הישראלי. המנצחת תזכה לפגוש את ברואה או אקדמיק פלובדיב בחמישי. דדאס: "המטרה שלנו לכל אורך הדרך הייתה להגיע לגמר". גורדון: "רוצים לשמח את הקהל"

(גודל טקסט)

עוד לא התאוששו מחגיגות הזכייה של עירוני נס ציונה ביורופקאפ (ראשון) וכבר מחר ייצא לדרך פיינל פור הליגה הבלקנית בהיכל טוטו חולון, כשבמוקד כמובן הדרבי הישראלי בין חולון המארחת לגלבוע/גליל כשהמנצחת תזכה לפגוש בגמר את המנצחת בין ברואה לאקדמיק פלובדיב הבולגריות בחמישי.

מאמן הפועל חולון סטפנוס דדאס אמר לקראת המשחק:  "כל מפעל בו אנחנו משחקים חשוב עבורינו ובכל מפעל אנחנו רוצים להגיע הכי גבוה שאפשר.  הליגה הבלקנית הייתה חשובה לנו מהיום הראשון, נתנו את המקסימום בכל משחק, המטרה שלנו לכל אורך הדרך הייתה להגיע עד לגמר של הליגה הבלקנית. לכל תואר יש את הערך שלו, העונה הליגה הבלקנית הייתה ברמה מאוד גבוהה בשל העובדה שהתחרו בה 12 קבוצות ישראליות, וזה גם נתן לנו עוד יותר מוטיבציה להגיע ולזכות בתואר. לזכות בגביע מול הקהל שלנו, באולם הביתי שלנו יהיה מאוד חשוב ודחיפה גדולה עבורינו לקראת הפיינל 8 של הצ'מפיונס ליג, עוד אחת מהמטרות החשובות ביותר שלנו החודש והעונה. אני מקווה שננצח את גלבוע ונקבל אולם מלא בגמר בדרך אל התואר".

"הליגה הבלקנית עזרה לנו מאוד בחלק הראשון של הסגר בגלל הקורונה בספטמבר, קיבלנו הזדמנות להמשיך להתאמן ולשחק, זה היה מאוד חשוב עבורינו ותרם מאוד לחיבור שלנו בהמשך העונה. בנוסף, הליגה הבלקנית סיפקה לנו משחקים נוספים מה שעזר לי ברוטציה, לתת הזדמנות לשחקנים למצוא את הקצב שלהם".

סטפנוס דדאס | ברני ארדוב

"נפגשנו עם גלבוע שלוש פעמים העונה, ניצחנו פעמיים והפסדנו פעם אחת, אנחנו מכירים אחת את השנייה טוב מאוד. הקבוצה שתתרכז יותר ותגיע עם יותר מוטיבציה תגיע לגמר".

קפטן הפועל חולון גיא פניני: "יש לנו אפשרות לקחת תואר ראשון העונה וזה מתחיל מחר במשחק מול גלבוע גליל ומבחינתנו כל תואר יש לו חשיבות מאוד גדולה, גם לנו השחקנים וגם למועדון. עשינו דרך מאוד יפה עד עכשיו בליגה הבלקנית, לא הפסדנו אף משחק ואנחנו רוצים להמשיך את המסע שלנו ולסיים אותו בתואר".

"הליגה הבלקנית מאוד עזרה לנו בתחילת העונה, בזמן מאוד קשה שעצרו הכל פה במדינה והספורט גם עצר. זה היה איזשהו סוג של גלגל הצלה בשבילנו. אנחנו מאוד מודים קודם כל על האפשרות שניתנה לנו להשתתף בליגה הזו וזו גם היתה חוויה מעניינת, להגיע למקומות שבדרך כלל אנחנו לא מגיעים להכיר דברים חדשים. הליגה הזו היתה מאוד חוויתית ואפשר להגיד כיף גדול".

לגבי המפגש עם גלבוע: "כולנו יודעים את האיכות של גלבוע השנה. קבוצה מאוד מאומנת וקשוחה. הם עושים עונה מדהימה עד כה עבורם ויהיה משחק מאוד אינטנסיבי. המפתח הוא לעמוד מול שני הגבוהים שלהם מאוד דומיננטים בתוך הצבע ולהתמודד איתם. אנחנו צריכים לשחק את המשחק שלנו ולהמשיך את העונה הטובה שלנו כדי לסיים עם תואר. יש לנו עוד מטרות העונה אבל אנחנו רוצים לזכות בתואר ראשון שזה הליגה הבלקנית".

גיא פניני | דני מרון

מאמן גלבוע גליל, אבישי גורדון: "אנחנו מאוד מתרגשים, זו אחת המטרות שלנו העונה, לזכות בתואר בליגה הבלקנית. אנחנו רוצים לשמח את הקהל האדיר שלנו וכמובן גם את עצמנו. ראינו אתמול את עירוני נס ציונה עושה היסטוריה, התרגשנו איתם, אנחנו גאים בהם וגם אנחנו רוצים".

"חולון קבוצה מאוד מיוחד, נבנה שם סגל ברמה מאוד גבוהה כולל מאמן טוב מאוד. יש להם הרבה כלים, אחד הדברים הכי חשובים זה משחק הריצה שלהם, השלשות והאופנס ריבאונד, ברגע שנצליח לעצור אותם בדברים האלה ולהוריד את הממוצעים שלהם, זה יעזור לנו מאוד. זה משחק שהדברים הקטנים יכריעו בו".

"זו הזדמנות מצוינת להגיד תודה לשי שטריקס שהרים את הכפפה והחזיר את הכדורסל לפעילות, כל הכבוד לו. הליגה הבלקנית מאוד חשובה לנו, חווינו בה הרבה חוויות ואנחנו רוצים עכשיו לנסות לסיים את זה עם טעם מתוק בסוף".

אבישי גורדון | מאור אלקסלסי

קפטן גלבוע גליל נתנאל ארצי: "אנחנו קודם כל צריכים לעבור את מחר, חצי גמר מול הפועל חולון, זה משחק לא קל. אנחנו נרגשים מאוד אבל חייבים להיות עם רגליים על הקרקע, חולון זו קבוצה לא פשוטה בכלל, צמודה אלינו מאוד בליגה ונגיע עם כל הכוח שאפשר כדי להגיע לגמר ושם נילחם על תואר ראשון לגלבוע העונה".

"נצטרך להיות מאוד מרוכזים בהגנה, חולון קבוצת קליעה מאוד טובה כל שחקן שם יכול לקלוע מבחוץ, מה שהופך את המחוייבות שלנו בהגנה והמשמעת להרבה יותר גבוהה. אם נתרכז בהגנה זה יתורגם גם להתקפה".

"הליגה הבלקנית הוסיפה לנו משחקים, לשחקנים זה עושה טוב לשחק הרבה משחקים, לחוות עוד משחקים, עוד ניסיון ולטעום גם מאירופה. יש שחקנים שלא מכירים עדיין משחקים באירופה וטעמו פעם ראשונה העונה במשחקים בליגה הבלקנית וזה מאוד חשוב".

נתנאל ארצי | לילך וייס

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי