“משחק כמו קיד ובירד”. ארה”ב בטירוף מדונצ’יץ’

לוקה דונצ’יץ’ | Kevin C. Cox/Getty Images

הסלובני של דאלאס ממשיך לשבור שיאים ואחרי הטריפל דאבל המפלצתי מול מילווקי - כולם מבינים שיש פה משהו מיוחד: "אנחנו כל הזמן רואים ממנו דברים חדשים", אמר קרלייל. גם אנטטוקומפו פרגן

למקרה שמישהו שכח, לוקה דונצ’יץ’ הזכיר לכולנו הלילה (בין שבת לראשון) מדוע נחשב לשחקן העתיד ב-NBA ואפילו למועמד לגיטימי לתואר ה-MVP של העונה הסדירה בגיל 21 בלבד. הסלובני הציג יכולת שיא בבועה עם טריפל דאבל מפלצתי של 36 נקודות, 19 אסיסטים ו-14 ריבונאדים ב-132:136 של דאלאס מול מוליכת המזרח מילווקי באקס ויאניס אנטטוקומפו.

כדי להבין כמה העונה של דונצ’יץ’ מיוחדת צריך לגלוש למספרים – הטריפל דאבל האחרון היה ה-17 שלו העונה, יותר מכל אחד אחר וכעת הוא הפך לשחקן הצעיר אי פעם שמוביל את הרשימה הזאת, לאחר שעבר את מג’יק ג’ונסון האגדי.

במקביל הפך לשחקן הצעיר ביותר שמסיים משחק עם לפחות 35 נק’, 10 ריב’ ו-15 כאשר חלף על פני מייקל ג’ורדן ואולי הנתון המרשים מכולם – מתוך 17 המשחקים שסיים בטריפל דאבל, הוא סיים ב-13 מהם עם 30+ נק’, ארבעת השחקנים שאחריו בטבלה רשמו ביחד 12 משחקים כאלו.

מאמנו ריק קרלייל אמר בסיום: “הוא יודע איפה כולם נמצאים, לא רק בהתקפה, אלא גם בהגנה. זה סימן שהוא שחקן ברמה הגבוהה ביותר. שיחקתי בעבר עם לארי בירד והייתה לי את הזכות לאמן את ג’ייסון קיד – לוקה משחק באותה רמה כמותם. אנחנו רואים ממנו דברים חדשים כל הזמן. הוא שחקן נהדר, הייתי משלם כסף כדי לראות אותו, אני לא אומר את זה על הרבה שחקנים, אבל הוא באמת משהו מיוחד”.

אפילו אנטטוקומפו מהצד המפסיד בחר לפרגן: “הוא מדהים, הוא משחק כדורסל נהדר, ומשפר את חבריו לקבוצה. הוא אחד הבחורים הכי מוכשרים ששיחקתי מולם אי פעם והוא רק ימשיך להשתפר. יהיה בעתיד מאוד קשה לנצח אותם”.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי