בעלת הבית: צפו ב-1:3 של נבחרת רוסיה על מצרים

ארטיום דזיובה
ארטיום דזיובה | Gettyimages

המארחת הבטיחה מעשית את מקומה בשמינית. אחרי 45 דקות מאופסות, שער עצמי אומלל של פאתחי העלה את המארחת ליתרון, צ'רישב ודזיובה הצטרפו לחגיגה. סלאח פתח ב-11 ורק צימק מפנדל, הפרעונים זקוקים לנס

(גודל טקסט)
המון ביקורות הוטחו כלפי נבחרת רוסיה לפני פתיחת המונדיאל. טענו שהסגל נטול כוכבים, שהמאמן לא מחדש, שהקהל לא התחבר. אז אמרו. הערב (שלישי) הרוסים סיפקו תצוגה משכנעת, ניצחו 1:3 את מצרים של מוחמד סלאח ומסתמנים כלהיט של הטורניר עד כה עם שמונה שערי זכות ב-2 משחקים אחרי ה-0:5 על ערב הסעודית, כך שהם גם הבטיחו מעשית את מקומם בשמינית הגמר.


דניס צ'רישב, שפתח הפעם בהרכב אחרי שכיכב במשחק הפתיחה, כבש שער נוסף עבור המארחת והשתווה לרונאלדו כמלך השערים של המונדיאל עד כה עם שלושה שערים בטורניר ושוב נבחר למצטיין המשחק, כשקודם לכן היה זה שער עצמי אומלל של אחמד פאתחי בדקה ה-47 שפתח את הסכר ולמעשה הוציא למצרים את האוויר מהמפרשים, כשגם ארטיום דזיובה מצא את הרשת פעם נוספת וכבש את השלישי של המקומיים בדקה ה-62.


הפרעונים למעשה זקוקים כעת לנס כדי להעפיל כנגד כל הסיכויים לשלב 16 האחרונות לאור שני הפסדיהם, אך יתנחמו בכך שמוחמד סלאח, שבעקבות הפציעה בכתף החמיץ את משחק הפתיחה, שב להרכב וגם מצא את הרשת כשבדקה ה-73 סחט פנדל (שוב השופט הסתייע בטכנולוגיית ה-VAR) ובשער מצמק קבע את תוצאת המשחק. רוסיה יכולה להתגאות גם בכך שהפכה לנבחרת המארחת עם הפתיחה הטובה בהיסטוריה מאז 1934.באדיבות כאן 11 – המשדר הרשמי של מונדיאל 2018. שידורים חיים, תקצירים, סטטיסטיקות ועוד מחכים לכם
ממש כאן >

שחקני רוסיה חוגגים (gettyimages)
שחקני רוסיה חוגגים (gettyimages)


הרכבים 
רוסיה: איגור אקינפייב, מריו פרננדס, אילייה קוטפוב, סרגיי איגנשביץ',יורי ז'ירקוב (פיודור קודריאשוב ,86), יורי גזינסקי, רומן זובנין, אלכסנדר סאמדוב, אלכסנדר גולובין , דניס צ'רישב (דאלר קוזאייב ,74), ארטם דזיובה (פיודור סמולוב, 79).


מצרים: מוחמד אל שנאווי, אחמד פאתחי, אחמד חג'אזי, עלי ג'אבר,מוחמד עבדל שאפי, טארק חאמד, מוחמד אלנני (עמאר ווארדה ,64), טרזגה (רמדאן סובחי, 68), עבדאללה סעיד, מוחמד סלאח, מרוואן מוחסן (חראבה ,82).


מהלך משחק
דקה 6: גולובין חוטף את הכדור סמוך לרחבת ה-16 של המצרים ושחרר בעיטה שחלפה בסמוך לקורה של אל שנאווי


הבעיטה של גולובין חולפת ליד השער (AFP)
הבעיטה של גולובין חולפת ליד השער (AFP)


דקה 16: ההזדמנות המסוכנת עד כה. טרזגה חתך למרכז מאגף שמאל וסובב כדור יפה שחלף ליד הקורה של אקינפייב.


טרזגה מאוכזב לאחר ההחמצה (AFP)
טרזגה מאוכזב לאחר ההחמצה (AFP)


דקה 19: צ'רישב בעט כדור חזק שחלף מעל המסגרת. הרוסים ממשיכים להיות פעילים ולאיים על השער.


דקה 40: מוחמד סלאח במהלך הראשון שלו בהתמודדות: הקיצוני קיבל כדור סמוך לרחבת ה-16 ובעט כדור לא רע קרוב לשערו של אקינפייב


סלאח. לא הצליח להושיע את נבחרתו (gettyimages)
סלאח. לא הצליח להושיע את נבחרתו (gettyimages)


דקה 47, 0:1 לנבחרת רוסיה! בעיטה רעה של זובנין פגעה ברגלו של פאתחי, הכדור שינה כיוון והטעה את אל שנאווי בדרך לשער. שער עצמי אומלל מבחינת המצרים.


דקה 59, 0:2 לרוסיה!
פרננדס פרץ מימין והעביר רוחב לצ'רישב, שמקרוב כבש את הראשון שלו והערב והשלישי שלו בטורניר.צ'רישב משתווה לרונאלדו, כבר שערו השלישי במונדיאל (Gettyimages)


דקה 62, 0:3 לנבחרת רוסיה!
הפרעונים התפרקו והם עם רגל וחצי מחוץ לתחרות. ארטיום דזיובה השתלט על הכדור ברחבה ובעט חזק ומדויק לפינה הקרובה.


דקה 71, מצרים מצמקת ל-3:1: מוחמד סלאח נתפס בחולצתו בתוך הרחבה, לאחר בחינת ה-VAR השופט מורה על בעיטה מהנקודה הלבנה, הכוכב ניגש לבעוט וכבש.


צ'ריצ'ב מצדיע לשחקנו ארטם דזיובה.(gettyimages)
צ'ריצ'ב מצדיע לשחקנו ארטם דזיובה. (gettyimages)

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי