תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

לא עשו זאת מאז 1970: הערב המטורף של נבחרת בלגיה

נבחרת בלגיה | Gettyimages
48 שנים אף נבחרת לא חזרה מפיגור כפול בשלב הנוק-אאוט, ואז הגיעו השדים האדומים. מרטינס: "זה מה שקורה בגביע העולם". אקירה: "האמנו שאפשר לנצח". צ'אדלי: "הפכנו את הסיוט לחלום" . המספרים, התגובות והתקציר
המספרים
1 - גנקי הראגוצ'י הוא השחקן הראשון אי פעם שהבקיע עבור נבחרת יפן בשלב הנוק-אאוט של המונדיאל.

באדיבות כאן 11 - המשדר הרשמי של מונדיאל 2018. שידורים חיים, תקצירים, סטטיסטיקות ועוד מחכים לכם ממש כאן>
1 - זו הפעם הראשונה שנבחרת בלגיה הבקיעה שני שערים בנגיחה באותו משחק במונדיאל מאז 1966.


2 - טקאשי אינוי כבש שני שערים בגביע העולם. רק קייסוקה הונדה כבש יותר שערים ממנו עבור יפן (4).6 שערים כבשה יפן בגביע העולם ברוסיה, הטורניר הפורה ביותר בתולדותיה.

7 - אדן הזאר כבש או בישל בשבעת משחקיו האחרונים (שלושה שערים ושישה בישולים) במדי נבחרת בלגיה בטורניר גדול (מונדיאל/יורו).

8 שחקנים שונים כבשו עבור נברת בלגיה במונדיאל ברוסיה, יותר מכל נבחרת אחרת.12 שערים כבשו הבלגים בארבעת המשחקים הראשונים במונדיאל ברוסיה (יותר מכל נבחרת אחרת), ממוצע של שלושה למשחק.

18.6 - הנגיחה של ורטונגן הוקעה מ-18.6 מטר, המרחק הכי גדול במונדיאל מאז 1966.

21 שערים הובקעו ב-6 המשחקים הראשונים של שמינית הגמר. בכל שמונת המשחקים ב-2014 הובקעו 18 שערים.

35 איומים היו הערב אל עבר שני השערים (24 ניסיונות של הבלגים, 11 של היפנים).

48 שנים אף נבחרת לא חזרה מפיגור כפול לניצחון בשלב הנוק-אאוט של גביע העולם, ואז הגיעו השדים האדומים. האחרונה שעשתה זאת הייתה גרמניה ב-1970 מול אנגליה.


התנצלו בפני האוהדים. שחקני נבחרת יפן Gettyimagesd)


התגובות
רוברטו מרטינס המאושר: "זה מה שקורה בגביע העולם. הוכחנו הרבה אופי והוכחנו שאנחנו קבוצה. מה שקרה כאן הערב אומר הכל על חבורת השחקנים שיש לי. הכי חשוב בשלב הנוק-אאוט זה לעבור הלאה ולנצח. אנחנו גאים במה עשינו ואני קורא לקהל להמשיך להאמין. יפה שיחקה נפלא. הם היו חדים מאוד ויש להם את היוכלת לתסכל כל יריבה".

כובש שער הניצחון נאסר צ'אדלי: "ב-20 דקות הפכנו את הסיוט לחלום. אני רוצה להקדיש את השער לעם הבלגי. אני מאוד שמח, עשיתי את העבודה שלי כמחליף והצלחתי לתרום".

נישינו אקירה מאמן נבחרת יפן: "רצינו לנצח. הנבחרת שלנו חזקה מספיק והאמנתי שאנחנו יכולים להתמודד עם בלגיה. היו לי מספר תכניות שונות בראש. התחלנו טוב מאוד, אך לצערי ספגנו שער מאוחר ולא צפוי. כשהובלנו בשני שערים לא עשיתי חילוף כי רציתי שנבקיע את השלישי והיו לנו הזדמנויות לעשות את זה. שלטנו במשחק, אבל הבלגים התמודד היטב עם הלחץ ועשו את מה שהם היו צריכים. קיוויתי שהמשחק יסתיים ונלך להארכה. לא ציפינו להתקפה המתפרצת בסוף וזה מה שהכריע את המשחק".

אקירה הוסיף: לפני ארבע שנים, בברזיל, לא הצלחנו להעפיל לשלב 16 האחרונות וכל העם היפני זכר איף הפסד לקולומביה במשחק השלישי. בשנים האחרונות התאמנו חזק והיינו נחושים לנקום בקולומביה. אני חושב שהצלחנו להחזיר לנבחרת את המנטליות שאפיינה אותה בעבר. אולי עדיין חסר משהו, נחזור חזקים יותר בעוד ארבע שנים".
 

רק רשת
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ