תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

פיקפורד: לא נולדתי בפעם האחרונה שהיינו בחצי גמר

אנגליה חוגגת | AFP
מגווייר ועלי כבשו ב-0:2 על שבדיה ואנגליה בחצי גמר גביע העולם לראשונה מזה 28 שנים, הבלם הודה: "עם הזמן אעכל את ההישג", אנדרסון פרגן: "הם יכולים לזכות בגביע העולם". כל התגובות, הציוצים והתקציר
המספרים
1 - אנגליה הפסידה פעם אחת בלבד מתוך 22 משחקי גביע העולם בהם הובילה במחצית. בסך הכל ניצחה 17 פעמים עד היום וסיימה ב-4 תוצאות תיקו. הפסידה רק למערב גרמניה ב-1970.

4 - הארי מגווייר הפך לשחקן האנגלי הרביעי שמבקיע לראשונה בנבחרת במשחק נוק-אאוט במונדיאל. לפניו היו אלן מולרי, דייויד פלאט וריו פרדיננד.

5 - דלה עלי הוא השחקן החמישי של נבחרת אנגליה שמבקיע במונדיאל הזה. לשלושת האריות בעבר לא היה טורניר עם יותר מחמישה מבקיעים שונים, קרה להם גם ב-1954, 1998 ו-2002.


5 - שערים הבקיעה נבחרת אנגליה עם הראש במונדיאל הנוכחי, יותר מכל נבחרת אחרת בטורניר.
באדיבות כאן 11 - המשדר הרשמי של מונדיאל 2018. שידורים חיים, תקצירים, סטטיסטיקות ועוד מחכים לכם ממש כאן >

11 - שערים הבקיע נבחרת אנגליה במונדיאל 2018, השוו את מספר השערים הגבוה ביותר שהבקיעו במונדיאל אחד - ב-1966, אז גם זכו.

13 - אחרי השער של מגווייר, בסך הכל 13 שחקנים שונים הבקיעו לראשונה במדי הנבחרת במהלך מונדיאל 2018.

22 - שנים ו-87 ימים זהו גילו של דלה עלי, שהפך לשחקן האנגלי השני הצעיר בכל הזמנים שמבקיע עבור אנגליה במונדיאל. הכי צעיר היה מייקל אוואן, שעשה זאת ב-1998 כשהוא בן 18 שנה ו-190 ימים.

25 - מספר המפגשים בין אנגליה לשבדיה בכל המסגרות והשלישי בגביע העולם. אנגליה ניצחה לראשונה את הסקנדינבים בגביע העולם ובסך הכל תשעה משחקים, כששאר המשחקים הסתיימו תשע פעמים בתיקו ושבעה ניצחונות היו לשבדיה.

תגובות
הארי קיין: "אנחנו יודעים שמצפה לנו משחק גדול: חצי גמר מונדיאל, אבל אנחנו מרגישים טוב ובטוחים בעצמנו. אני יודע שהאוהדים כאן איתנו, וגם אלו שבבתים - עוד נראה את הסרטונים אחר כך - נהנים ותומכים בנו. אנחנו רק רוצים לעשות את המדינה גאה".

הארי מגווייר: "זה היה שער ראשון שלי בנבחרת וזה קרה בבמה הכי גדולה בעולם. שער בדרך לחצי הגמר, אין הרגשה יותר טובה מזו. עבדנו קשה על שערים ממצבים נייחים. בשנה האחרונה הצלחתי לעשות קפיצת מדרגה, אני מרגיש כמו בבועה ורק עם הזמן אצליח להבין את גודל ההישג שלי. כרגע אנחנו עם הראש רק בחצי הגמר ואנחנו נמשיך להאמין בעצמנו".


"מרגיש כמו בבועה, רק עם הזמן אבין את ההישג שלי". מגווייר חוגג (AFP)


ג'ורדן פיקפורד
: "לא נולדתי כשאנגליה הייתה בחצי גמר מונדיאל בפעם האחרונה (ב-1990). תמיד אמרנו שנתקדם ממשחק למשחק ואנחנו מאמינים שאפשר לעשות היסטוריה. ידענו שיהיה קשה מול שבדיה, ידענו מה הם מביאים איתם, אבל אחרי שהצלתי את הנגיחה של ברג כבר הייתי דרוך והרגשתי טוב להמשך המשחק. נהנינו מאוד מהאווירה של האנגלים באצטדיון".

המאמן האנגלי גארת' סאות'גייט: "ידענו שאנחנו בדרך למשחק אחר לחלוטין, אחרי שהתאוששנו מהארכה ומפנדלים ברבע הגמר. שבדיה נבחרת מאוד מאורגנת וידענו שעלינו יהיה לשבור אותם, היה לנו לחץ גדול כי במשך שנים לא העריכו אותם. אנחנו עוד לא יודעים נגד מי נשחק, אבל אנחנו רק מקווים שכולם יחגגו הערב כי זה מגיע להם. זה לא דבר שקורה הרבה, ההרגשה נפלאה"."לא דבר שקורה הרבה". סאות'גייט חוגג (Gettyimages)

יאנה אנדרסון מאמן נבחרת שבדיה: "אפשר היה לעשות דברים אחרת, אבל השער הראשון שספגנו עשה את שלו. זה היה מהלך מכריע במשחק שכזה. הייתה לנו הזדמנות נהדרת להשוות, אבל בסך הכל אני חושב שעשינו דרך מרשימה עד לכאן ופגשנו יריבה קשוחה גם היום ובכלל בכל משחק עד לרבע הגמר. ניסיתי לאסוף את השחקנים בסיום ולהזכיר להם שעליהם להיות גאים בעצמם. לא הצלחנו להגיע לשיא היכולת שלנו היום מול נבחרת קשה שמשחקת עם חמישה בהגנה. אנגליה הייתה טובה יותר ואני מאוד מכבד אותם ורוצה לברך אותם. אני מאמין שהם יכולים לזכות במונדיאל".


רק רשת
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ