תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

קרובה להיסטוריה: מספרי הניצחון של אייאקס והטירוף ברשת

דוני ואן דה ביק | Gettyimages
דה ליכט הפך לקפטן הצעיר בתולדות המפעל במעמד חצי גמר, ואן דה ביק מוצא את הרשת בעיקר מחוץ לאמסטרדם והאם ההולנדים יהפכו לראשונים שיזכו בתואר אחרי שהחלו את העונה בשלב המוקדמות? המספרים והציוצים הנבחרים
המסע המטורף של אייאקס לעבר גמר ליגת אלופות שביעי במספר קיבל הערב חיזוק אדיר, כאשר ניצחו בלונדון 0:1 את טוטנהאם והשיגו מקדמה מאוד משמעותית לקראת הגומלין ביום רביעי הבא באמסטרדם, בדמות שער חוץ ורשת נקייה, כך שכל תוצאה פרט להפסד תוביל אותה לגמר ראשון מאז 1996, כשהפסד 1:0 ב-90 דקות משמעותו הארכה.

היה זה הערב חצי גמר ראשון של אייאקס מאז 1997 ובעברה היא זכתה במפעל ארבע פעמים (1971, 1972, 1973 ו-1995, כמובן ששלוש הזכיות הראשונות היו עוד כשהמפעל נקרא גביע אירופה), בעוד טוטנהאם הגיעה לחצי גמר המפעל רק ב-1961/2, בעונה שלאחר האליפות השנייה ולמעשה האחרונה בתולדותיה.

ומה בנוגע למספרים והשיאים שנרשמו הערב על כר הדשא בלונדון? לפניכם כל המספרים החיוניים אחרי 90 דקות נפלאות בווייט הארט ליין החדש (שכמובן אירח חצי גמר אליפות לראשונה) וכן תגובתה של הרשת לניצחון ההולנדי, ובעיקר ליכולת המופלאה של דוני ואן דה ביק וחבריו הצעירים שמתקרבים להיסטוריה.ואן דה ביק מכריע את ההתמודדות. גמר ראשון מאז 1996 קרוב מתמיד (Gettyimages)


מספרי המשחק
0 - אף קבוצה בהיסטוריית המפעל לא זכתה בליגת האלופות אחרי שהתחילה את העונה בשלב המוקדמות. אייאקס, כמובן, יכולה להיות הראשונה.

1 - רק פעם אחת ב-17 מקרי עבר הצליחה קבוצה שהפסידה בחצי הגמר הראשון בביתה להפוך את הקערה על פיה - הייתה זו אייאקס ב-1995/6, הקבוצה שגם זכתה בתואר באותה עונה.

3 - אייאקס הפכה לקבוצה השלישית שניצחה בחוץ גם בשמינית, גם ברבע וגם בחצי הגמר בליגת האלופות, אחרי באיירן מינכן ב-2012/13 וריאל מדריד ב-2017/18.

6 - ששת השערים האחרונים שהבקיע ואן דה ביק היו מחוץ לאמסטרדם ארינה, ביתה של אייאקס כמובן. הוא כבש מול דן האג ופיינורד בפברואר ומול אמן, ווילם, יובנטוס באפריל. כמובן השער השישי היה הערב נגד טוטנהאם.

9 - אייאקס הבקיעה תשעה משחקי חוץ רצופים בליגת האלופות (כל משחקיה העונה כולל המוקדמות), לראשונה בהיסטוריית המועדון. 

19 שנים ו-261 ימים: מתיאס דה ליכט, בלם אייאקס, הפך לקפטן הצעיר אי פעם בליגת האלופות במעמד של חצי גמר.

24 שנים ו-257 ימים: זהו ממוצע הגיל של הרכבי אייאקס העונה בליגת האלופות, וזהו ממוצע הגיל הנמוך ביותר שהגיע לחצי גמר ליגת האלופות וממוצע הגיל השני הכי נמוך שהשתתף העונה במפעל מבין 32 הקבוצות שהחלו את שלב הבתים.

49 - משחקים בליגת האלופות עלתה אייאקס ליתרון ראשונה והיא מעולם לא הפסידה בסיטואציה זו. לזכותה 41 ניצחונות ו-8 תוצאות תיקו כשכבשה ראשונה.


57
- שנים עברו מאז שטוטנהאם הייתה בחצי גמר ליגת האלופות (שנקראה אז גביע אירופה) וזו ההמתנה הארוכה ביותר בהיסטוריית המפעל.


הראשונים לחזור למעמד כזה אחרי היעדרות כה ארוכה. ישובו גם לגמר? (Gettyimages)

2016 - זו השנה שבה אייאקס הפסידה בפעם האחרונה משחק חוץ, נגד רוסטוב הרוסית. בעונה לאחר מכן היא הודחה, אבל בקיץ 2017 היא פשוט סיימה נגד ניס ב-1:1 בחוץ ובגומלין השיגה רק 2:2 שהוביל לסיום דרכה.

התגובות ברשת לאחר השער של ואן דה ביק


מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ