תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

סיפור מדהים מספרד: כך רונאלדו ומסי כמעט שיחקו יחד בברצלונה

ברצלונה - סביליה 1:6 (עונת 2918/19)
הפורטוגלי התקרב לקאמפ נואו בשנת 2009 בעקבות משבר ניהולי בריאל מדריד, שהסתיים בשיחת טלפון של פלורנטינו פרס. גם מנצ'סטר סיטי הייתה בתמונה, הסיפור המלא בפנים
לאוהדי ריאל מדריד שנכנסו לידיעה, אנחנו מציעים לשתות כוס מים כי הסיפור הבא הולך לטלטל אתכם. ב'ספורט' הספרדי חזרו עד ל-2009, השנה בה כריסטיאנו רונאלדו עזב את מנצ'סטר יונייטד והפך באותם ימים לשחקן היקר בעולם כאשר נרכש על ידי ריאל מדריד תמורת 94 מיליון יורו, אבל מסתבר שהכוכב הפורטוגלי לא היה רחוק מלשתף פעולה עם ליאו מסי במדי ברצלונה.

הכל התחיל מהתפטרותו של נשיא ריאל מדריד רמון קלדרון מתפקידו בינואר 2009, דבר שעצר את המו"מ עם רונאלדו. בנוסף בתחנת רדיו בספרד דיווחו כי שמנצ'סטר יונייטד אפשרה למכור אותו ב"סכום סביר" ומאמן השדים האדומים סר אלכס פרגוסון התעקש שרונאלדו יישאר באנגליה.

המשבר רק החמיר בחודש מארס, בזמן שוויסנטה בולודה שימש כנשיא הזמני עד הבחירות בקיץ. אחד מאנשי המועדון אדוארדו פרננדס דה בלאס יצא נגד המצב הכלכלי של ריאל מדריד וצוטט: "כריסטיאנו רונאלדו הוא אחד השחקנים הטובים בעולם, אבל מנצ'סטר יונייטד דורשת הרבה כסף ואפשר להביא במקום שני שחקנים טובים מהליגה הספרדית. אפילו בליברפול יש יותר ספרדים מבריאל מדריד". עם הזמן התברר כי היה שתול של פלורנטינו פרס, שלבסוף גם ירש את התפקיד.


 
פרגוסון לא היה מוכן לוותר עליו. כריסטיאנו רונאלדו (Alex Livesey/Getty Images)


בעקבות כך, בולודה שמע את ההאשמות נגדו והתקשר ישירות לסוכנו של רונאלדו ז'ורזה מנדש והציע לבטל את ההסכם, ולכן רונאלדו היה יכול לחתום בכל מקום אחר. סוכן העל הסכים לביטול החוזה ללא ויכוח מכיוון שהחזיק בשתי הצעות גדולות אחרות – הראשונה מברצלונה שהציעה 105 מיליון יורו והשנייה ממנצ'סטר סיטי שלפי דיווחים התכוונה להגיש לא פחות מ-150 מיליון יורו.

חוסה אנחל סאנצ'ס ומנהלים אחרים בריאל מדריד נבהלו שרונאלדו יחמוק להם בין הידיים ואף גורם בכיר בקבוצה הזהיר: "אם ברצלונה תחתים אותו, אנחנו לא נזכה בתואר בעשר השנים הבאות. רונאלדו חייב לחתום במדריד".

סאנצ'ס שכנע את בולודה להתקשר לפלורנטינו פרס שבאותו שלב עדיין לא אישר את מועמדותו לתפקיד נשיא המועדון ולמעשה עדיין לא הייתה לו השפעה על המועדון, אך איש לא פקפק בכך שהוא האיש שעומד מאחורי פרננדס דה בלאס.


הציל את ריאל מדריד בזכות שיחת טלפון (Alex Livesey/Getty Images)

זו הייתה שיחה קצרה, בולודה הסביר שנמאס לו מההודעות של פרננדס דה בלאס על החתמת כריסטיאנו רונאלדו והעלות שלו מסכנת כלכלית את המועדון. פלורנטינו ענה במהירות: "דה בלאס כבר לא ידבר על הנושא הזה". למרות שבולודה נחשב לאויב שלו, פרס לא היה יכול להעלות על הדעת שיגיע לריאל מדריד אחרי שברצלונה תשחק עם ליאו מסי וכריסטיאנו רונאלדו באותו הזמן.

לכן פרס ביקש ממנו לא לבטל את ההסכם. באותו לילה ז'ורז'ה מנדש קיבל טלפון מבולודה שיישכח מביטול החוזה והמשבר תם. לאחר מספר ימים פלורנטינו פרס הודיע על מועמדותו לתפקיד הנשיאות וב-1 ביוני הוכרז רשמית. כעבור חודש הציג לעיני 80 אלף איש את כריסטיאנו רונאלדו כשחקן החדש של הקבוצה, שלימים הפך למלך שערי המועדון בכל הזמנים.


כריסטיאנו רונאלדו מוצג לעיני 80 אלף אוהדים (Denis Doyle/Getty Images)
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ