תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

צ'אבי: "אאמן בקטאר וארכוש ניסיון. רוצה לחזור לברצלונה"

צ'אבי | Gettyimages
הקשר שירשום היום את משחקו האחרון בקריירה, שולט ברגשות: "מתייחס לזה בטבעיות, אנסה ליהנות" וכמובן רוצה לחזור לקבוצת נעוריו אך לא כרגע: "לא יכול לנהוג ישר בפרארי". וגם: מי המאמן שהכי השפיע עליו חוץ מפפ?
בתחילת החודש הודיע צ'אבי הרננדס, קשרה של אל סעד הקטארית על פרישה. היום (שני) הקשר ירשום את משחקו האחרון בקריירה. לצד התחושות המוזרות במקצת הוא מספר בראיון בקטאר על התוכנית ביום שאחרי וגם על המאמנים שעיצבו אותו לאורך הקריירה וסגנון המשחק המועדף עליו.

צ'אבי סיפר: "הרעיון שלי הוא להתחיל לאמן בקטאר, שם אין הרבה לחץ ואוכל לצבור ניסיון, ללמוד ולהוכיח את עצמי, ואז אהיה מוכן לרמות הגבוהות יותר. אני לא יכול להגיע לברצלונה עכשיו, אתה לא יכול ישר לנהוג בפרארי. זה נכון שהמטרה היא לחזור לשם, אבל בשלווה".

הספרדי שנחשב לאחד הקשרים הטובים בתולדות המשחק, האיש שהיה הפנים של ברצלונה ונבחרת ספרד במשך עשור, דיבר על משחקו האחרון: "אני מתייחס לזה בצורה טבעית. אני מקווה ליהנות מאותן 90 דקות אחרונות. תמיד קיבלו אותי כאן באהבה, חיכו לי בשדה התעופה. לא האמנתי לפני ארבע-חמש שנים שכך אסיים. היה תוהו ובוהו בפעם הראשונה שהגעתי, הייתי צריך להסכים להיכנס לרכב של המשטרה", אמר בצחוק. הקשר המשיך: עשיתי מרוץ מאוד ארוך. יש לי מטרה להיות מאמן ואנסה להתמקד בעתיד. לא הייתי יכול לחלום על הישגים כאלה. הפרידה שלי מברצלונה הייתה גדולה לאחר הזכייה בטרבל, אבל גם זו תהיה פרידה מדהימה. הרווחתי חברים לאורך כל השנים. הכדורגל נתן לי הכל ואני אסיר תודה".
על המאמנים שליוו אותו בקריירה: "יש לי הרבה ידע בכדורגל ואני רוצה להעביר אותו הלאה. לואיס ארגוניס ופפ גווארדיולה הם המודל שלי, הם השפיעו עליי יותר מכולם. הראשון עזר לי בנבחרת ספרד והשני הוא המאמן הטוב בעולם".


על סגנון המשחק: "אתה יכול לשחק בהרבה שיטות, אבל הסגנון של ברצלונה הוא הכי אטרקטיבי, החזקת הכדור. זה הסגנון שגדלתי וחונכתי עליו. ברצלונה ונבחרת ספרד זכו בכל התארים עם הסגנון הזה". הקשר הוסיף: "ברצלונה חייבת לחזור לסגנון שלה ולשלוט בכדור ובקצב המשחק, אחרת היא לא תוכל לזכות בליגת האלופות שוב". צ'אבי הוסיף שהוא לא אוהב את האיסור לנשים להגיע לאצטדיון של הרפובליקה האיסלאמית: "זה צריך להשתנות לחלוטין, אסור שיהיו הבדלים במשחק".


יתחיל לאמן בקטאר כדי לרכוש ניסיון. צ'אבי (AFP)
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ