תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

צפו בתקציר: מנצ'סטר סיטי זכתה בגביע הליגה בתום דו קרב פנדלים

מנצ'סטר סיטי ניצחה את צ'לסי בפנדלים בגמר גביע הליגה
משחק סופר דרמטי בוומבלי: האלופה ניצחה 3:4 לאחר בעיטות מהנקודה הלבנה וחגגה פעם נוספת על חשבון הבלוז. קפה, שוערה של צ'לסי, סירב להתחלף וסארי איים לרדת לחדר ההלבשה. תואר רביעי לפפ בממלכה
זה היה ארוך, זה היה קשה, פיזי וסופר מותח, אבל לבסוף, מנצ'סטר סיטי מנצחת את צ'לסי פעם נוספת בתום דו קרב פנדלים (3:4) וזוכה בגביע הליגה האנגלי. המשחק היה שקול לחלוטין ואף קבוצה לא הצליחה להכריע בתום 2 הארכות. בבעיטות ההכרעה, לירוי סאנה וז'ורז'יניו החטיאו בצד של הבלוז, ומי אם לא, ראחים סטרלינג כבש את הבעיטה המכריעה שהעניקה לסיטי גביע ליגה 6 בכל הזמנים, אחד יותר משל צ'לסי.

כבר מהרגע הראשון שני הקבוצות הציגו סגנון משחק מאוד אגרסיבי ולא מאפיין, בעיקר בזכות משחק ההגנה הנוקשה של החבורה מלונדון. מאוריציו סארי הדריך את השחקנים היטב והצליח לעייף את שחקני מנצ'סטר סיטי שלחצו בחוזקה בשעה הראשונה של המשחק, ואף שער של סרחיו אגוארו נפסל בהחלטת ה-VAR. אך לבסוף, אלופת אנגליה שוב חוגגת ופפ גווארדיולה אוסף את התואר הרביעי שלו בתקופתו במנצ'סטר, ובפעם השנייה ברציפות זוכה בגביע הליגה היוקרתי.


מאוריציו סארי יורד לכיוון חדרי ההלבשה לאחר התקרית עם קפה. (צילום: Getty Images)


בצד המפסיד, שבועיים לאחר התבוסה הגדולה ביותר של צ'לסי בכל הזמנים (0:6) לאותה מנצ'סטר סיטי באתיחאד, מעמדו של סארי התערער אף יותר הערב בעקבות הסערה בסיום המשחק. בדקה ה116, מצב מסוכן לסיטי. סאנה יצא למתפרצת, רודיגר מעד, אגוארו קיבל הזדמנות להבקיע אך הבעיטה הייתה חלשה מדי, ושוערה של צ'לסי נשכב על הרצפה מחוסר כוחות.


סארי החליט לנצל את החילוף הרביעי ולהחליף את קפה בוויליאם קבז'ארו, השוער הספרדי הצעיר סירב. לאחר 3 דקות של חילופי מילים בין המאמן לשחקנים, קפה סירב בכל תוקף ומאוריציו סארי התקדם לכיוון חדרי ההלבשה אך לבסוף החליט להישאר, וספק אם נראה אותו פעם נוספת על הקווים בסטאמפורד ברידג'.

מהלך המשחק


שירת ההמנון בוומבלי (צילום: Getty Images)


פתיחה רגועה בוומבלי. בדקה ה-2, קווין דה בריינה הרים את הקרן הראשונה במשחק, אך הבלוז הרחיקו את הכדור מאזור הסכנה בקלות. בדקה ה-8, שחקני צ'לסי זעמו על השופט בטענה שפדרו הוכשל ע"י לאפורט, שהיה השחקן האחרון בהגנת הסיטיזנס בקצה הרחבה, השופט בחר להתעלם. לאחר רבע שעה, המשחק התפתח בצורה מאוד אגרסיבית בוומבלי ולמרות שליטה של סיטי במרכז השדה, החבורה של גווארדיולה מתקשה להגיע למצבים.


אנגולו קאנטה וזינצ'נקו נאבקים על הכדור (צילום: Getty Images)

בדקה ה-20 מנצ'סטר סיטי ניסתה קרן קצרה, אגוארו הגיע למצב ראשון במשחק אך בעט גבוה מעל השער. בדקה ה-27, אגוארו בעט מקצה הרחבה בעיטה חלשה שפגעה בדויד לואיז ונעצרה אצל קפה. דויד לואיז הכשיל בצורה גסה את ברנרדו סילבה וקיבל את הכרטיס הצהוב הראשון במשחק. מנצ'סטר סיטי ממשיכה ללחוץ. מצב נייח של קווין דה בריינה גרם לבלבול בהגנת צ'לסי, אך לבסוף הכדור הורחק לקרן.

בדקה ה-43, זינצ'נקו הקשית כדור עומק לקייל ווקר, אך השחקן החליק מול השוער. מהצד השני, אדן הזאר הגיע לרחבה של סיטי, עבר שחקן אחד אך המשיך לכדרר יותר מדי ואיבד את הכדור. רגע לפני השריקה למחצית, וויליאן הרים כדור חופשי וניקולס אוטמנדי כמעט כבש שער עצמי, אך נגח את הכדור החוצה לקרן, שלא מצאה מענה. 0:0 בסיום המחצית הראשונה בוומבלי


מחצית שנייה
בפתיחת המחצית השנייה, וינסנט קומפני החליף את איימריק לאפורט וקיבל את סרט הקפטן. הסיטי המשיכו את הלחץ מהמחצית הראשונה. ראחים סטרלינג הרים את הכדור שהורחק עד לפרננדיניו מחוץ לרחבה, אך הברזילאי בעט הרחק מהקורה.


ראחים סטרלינג מהיר (צילום: Getty Images)

מנצ'סטר סיטי ממשיכה להגביר את הלחץ. בדקה ה-57, כדור קרן של דה בריינה נחת על ראשו של אמרסון, שהרחיק בצורה רשלנית לקצה הרחבה. פרננדיניו הוריד את הכדור לאגוארו, שדחק מקרוב אך השער נפסל מעמדת נבדל לאחר מבט במערכת ה-VAR. מהצד השני, בעיטה חופשית של דויד לואיז מ-38 מטרים הסתיימה גבוה מעל השער.


השער של אגוארו נפסל בהחלטת ה-VAR. (צילום: Getty Images)

מצב נהדר לצ'לסי בדקה ה-66. וויליאן הכניס כדור עומק לאדן הזאר, שטייל על האגף, חלף בקלות על פני המגן והעביר כדור נהדר ברחבה לאנגולו קאנטה, אך הצרפתי פספס את המסגרת. בדקה ה-72, סילבה דהר לרחבה והוכשל ע"י רודיגר. לכדור החופשי ניגש קווין דה בריינה שלא נראה במיטבו ובעט רחוק מהמסגרת. בדקה ה-75,  הזאר להטט והעביר כדור נהדר לפדרו, שפספס הזדמנות אדירה לכבוש והכדור הורחק לקרן.

בדקה ה-78 נערך חילוף כפול. פדרו פינ האת מקומו לקאלום הודסון אדוי, דויד סילבה פינה את מקומו לאילקאי גונדואן, 10 דקות לאחר מכן, גיבור הניצחון על שאלקה, לירוי סאנה, החליף את קווין דה בריינה שהיה חלש מאוד. פרננדיניו נפצע ממש סמוך לסיום 90 הדקות ונטש את הדשא. הארכה בוומבלי! 0:0 בתום 90 דקות, הקרב על הגביע ממשיך להארכה. 0:0 בתום 90 דקותלירוי סאנה. יעשה את השינוי כמו בשאלקה? (Getty Images)


מהלך ההארכה
בדקה ה-95, מאוריציו סארי השתמש בחילוף הרביעי שלו והכניס את היגוואין במקומו של וויליאן. בדקה ה-98, אדן הזאר הגיע למצב ברחבה אך בעט חלש לידיים של אדרסון. צ'לסי נראית רעננה יותר בהארכה. אדן הזאר משחק לכל רוחב המגרש, וסידר מצב נהדר לז'ורז'יניו מחוץ לרחבה, אך הקשר פספס את המסגרת. החמצות ענק לראחים סטרלינג וסרחיו אגוארו בדקה ה-107, לאחר שהצליחו לעבור את כל הגנת הבלוז ופספסו מצבי ענק מול קפה.

בדקה ה116, מצב מסוכן לסיטי. סאנה יצא למתפרצת, רודיגר מעד, אגוארו קיבל הזדמנות להבקיע אך הבעיטה הייתה חלשה מדי, ושוערה של צ'לסי נשכב על הרצפה מחוסר כוחות וגרם לסערה. סארי החליט לנצל את החילוף הרביעי ולהחליף את קפה בוויליאם קבז'ארו, השוער הספרדי הצעיר סירב. לאחר 3 דקות של חילופי מילים בין המאמן לשחקנים, קפה סירב בכל תוקף ומאוריציו סארי התקדם לכיוון חדרי ההלבשה אך לבסוף החליט להישאר. המשחק ממשיך לדו קרב פנדלים.

דו קרב פנדלים:
בעיטה ראשונה: ז'ורז'יניו בעט בחולשה למרכז, אדרסון הדף בקלות. (0:0)
בעיטה שנייה: גונדואן שלח כדור חד לפינה השמאלית והכניע את קפה. (0:1 לסיטי)
בעיטה שלישית: אספיליקווטה שלח פצצה לחיבור הימני, לאדרסון לא היה סיכוי. (1:1)
בעיטה רביעית: בעיטה שטוחה של אגוארו לפינה הימנית, הכדור חמק בין הידיים של קפה. (1:2 לסיטי)
בעיטה חמישית: אמרסון שלח בעיטה חזקה לפינה הימנית, אדרסון לא הצליח להדוף. (2:2)
בעיטה שישית: לירוי סאנה בעט שטוח ימינה, קפה הדף. (2:2)
בעיטה שביעית: בעיטה חזקה של דויד לואיז לפינה השמאלית נעצרה בקורה. (2:2)
בעיטה שמינית: ברנרדו סילבה בעט למרכז השער, קפה זינק לצד השני. (2:3 לסיטי)
בעיטה תשיעית: אדן הזאר הקפיץ באומנות מעל אדרסון. (3:3)
בעיטה עשירית: ראחים סטרלינג בעט פצצה למשקוף הימני ופנימה. (3:4 לסיטי בסיום)


פפ גווארדיולה מנחם את דויד לואיז בסיום (צילום: Getty Images)

הרכבים 
צ'לסי: קפה אריסבלאגה, ססאר אספיליקווטה, אנטוני רודיגר, דויד לואיז, אמרסון, ז'ורז'יניו, אנגולו קאנטה, רוס בארקלי (89, רובן לופטוס צ'יק), אדן הזאר, פדרו (79, הודסון-אודוי), וויליאן (95, גונזאלו היגוואין).


מנצ'סטר סיטי
: אדרסון, קייל ווקר, ניקולס אוטמנדי, איימריק לאפורט (45, וינסנט קומפני), אולקסנדר זינצ'נקו, פרננדיניו (91, דנילו), ברנרדו סילבה, קווין דה רייינה (86, לירוי סאנה), דויד סילבה (79, אילקאי גונדואן), ראחים סטרלינג, סרחיו אגוארו.
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ