תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

שחקני הפרמיירליג קבעו: וירג'יל ואן דייק שחקן העונה

ליברפול - האדרספילד 0:5
ההולנדי שהגיע לליברפול לפני שנה וחצי והצעיד אותה העונה ל-20 משחקים ללא ספיגה, הפך לשחקן ההגנה החמישי שזוכה בתואר: "הכבוד הגדול ביותר שאפשר לקבל זה להיבחר על ידי השחקנים שנגדך כל שבוע"
הקרב על אליפות הפרמיירליג ככל הנראה יוכרע רק ב-12.5, אז ייערך מחזור סיום העונה ואם לא יהיו הפתעות אז מנצ'סטר סיטי תזכה בתואר שנה שנייה ברציפות בזכות יתרון נקודה אחת בלבד על פני ליברפול, אבל האדומים יכולים להתנחם בכך שלפחות בקרב על שחקן העונה זכה נציג שלהם, מי שנחשב לדעת רבים לבלם הטוב בעולם, וירג'יל ואן דייק.

מדובר בתואר של ארגון השחקנים, שהודיע בסוף השבוע שעבר גם על נבחרת העונה. לפי הדיווחים בממלכה בשבוע האחרון, הקרב על תואר שחקן העונה היה בין ואן דייק לבין קשר מנצ'סטר סיטי ראחים סטרלינג, שזכה בתואר השחקן הצעיר של השנה ומכן זכה רשמית בתואר שחקן העונה של אנשי התקשורת בממלכה הודות ל-17 שערים ו-10 בישולים, מספרים מטורפים עבור קשר בן 24. אגב, הוא נבחר לשחקן הצעיר של העונה לאור העובדה שהתחרות מוגבלת עד גיל 23, אולם כשהחלה העונה הוא היה בגיל 23.

ואן דייק הצטרף לליברפול בינואר 2018 בעסקת ענק, אחרי שנרכש מסאות'המפטון עבור 75 מיליון ליש"ט ומאז השיפור ביכולתו ניכר: העונה הגנת ליברפול בהנהגתו ספגה 20 שערים בלבד ב-36 משחקי ליגה ובסך הכל לזכותה 20 שערים נקיים. ההולנדי הוא גם למעשה בסך הכל שחקן ההגנה החמישי שזוכה בתואר, כשהאחרון שעשה זאת היה ג'ון טרי. גם בהתקפה תרומתו בולטת ולזכותו שלושה שערים ושני בישולים.


"קשה מאוד למצוא את המילים המתאימות", אמר ואן דייק בקבלת הפרס, "אני חושב שזה הכבוד הגדול ביותר שאפשר לקבל, להיבחר לשחקן העונה על ידי השחקנים שנגדך כל שבוע. זה מאוד מיוחד ואני מוקיר תודה".מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ