תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

תסריט האימים של ליברפול: סיטי, יונייטד ואברטון יכריעו את גורלה

סערה בממלכה: לירן שכנר מארח את אבי נוסבאום
לקראת הפגישה, ב"איבנינג סטנדרד" ערכו סקירה מקיפה: מי תתמוך בביטול, מי תתנגד ואלו שמתלבטות ועשויות למנוע מהמוליכה אליפות. מה שבטוח, "האינטרסים ישחקו תפקיד גדול"
בכל יום שעובר, מפלס הלחץ באנגליה הולך ועולה. גם בכל הנוגע להתפשטות נגיף הקורונה, כמובן, אבל גם לקראת הפגישה ביום חמישי, אז ינסו ראשי מועדוני הפרמיירליג לקבל החלטות באשר להמשך העונה. כמובן שהשבוע לא תצא שום הודעה על ביטול העונה, אבל ראשי הקבוצות בהחלט ידונו באפשרויות העומדות בפניהם וייתכן שתצא הכרעה בכל הנוגע לסיום העונה אם יהיה צורך בכך - האם יהיו יורדות, האם יהיו עולות מהצ'מפיונשיפ ובעיקר תינתן לראשונה התייחסות רשמית לשאלה הגדולה שכל העולם מצפה לדעת את התשובה עליה - האם ליברפול תוכרז לאלופה?

רק אתמול (שבת) הצליחה סגנית הנשיא של ווסטהאם, קארן בריידי, לעורר סערה בממלכה כאשר הצהירה כי "זה נכון שישדדו מליברפול אליפות אחרי 30 שנה, אבל זה הדבר הכי הוגן לעשות", והבוקר עסקו בתקשורת האנגלית באפשרות שהדבר אכן יקרה. למעשה, כל החלטה שלא תהיה באשר להכרעת העונה במקרה שהיא לא תוכל להימשך או כל שינוי חוק כזה או אחר, יצטרכו להתקבל ברוב של 14 קבוצות. 

הנחת העבודה הראשונית באנגליה היא שכל עוד אפשר יהיה לסיים את העונה עד ה-8 באוגוסט, תאריך פתיחת עונת 2020/21, הכוונה היא להמשיך את העונה מהנקודה בה נעצרה. לשם כך יהיה צורך בדחיית יורו 2020 והמפעלים האירופיים, כשכבר עתה ברור כי העונה לא תסתיים בחודש מאי. על פי "איבנינג סטנדרד", מסתמן שיהיה רוב לביטול העונה - ללא יורדות, ללא עולות וכמובן שללא אלופה. עם זאת, כמובן שגם דיון על אפשרויות כמו עריכת פלייאוף או סיום העונה כמו שהיא, מבלי לבטל את משמעויות הטבלה, עדיין לא זכו להתייחסות רשמית - כל האפשרויות יעלו על הפרק ביום חמישי.


כל החלטה שלא תתקבל כאמור תזדקק לתמיכת 14 מועדונים מתוך 20 ועל פי הכתבה "יהיה נאיבי עד קיצוני לחשוב שהאינטרסים לא ישחקו חלק גדול בהחלטות". למעט ליברפול ומנצ'סטר סיטי, הראשונה לא יכולה לאבד את הפסגה ותתמוך בכל אפשרות שתכתיר אותה לאלופה וגם סגניתה לא תאבד את מקומה בטופ 4, כשכרגע גם כך היא לא יכולה להשתתף במפעלים האירופיים עקב הרחקתה על ידי אופ"א, כל הקבוצות נמצאות בעיצומו של מאבק. שחקני ליברפול חוגגים (JAVIER SORIANO/AFP via Getty Images)

תמונת המצב: האם ליברפול תאבד את האליפות?
ליברפול, שרחוקה שני ניצחונות מזכייה רשמית באליפות, תעשה את הכל כדי שיוענק לה הכתר - גם ייתכן שהיא תזכה באליפות במקביל להקפאת היורדות, לאור פער חסר תקדים של 25 נקודות מהמקום השני. סגניתה והאלופה המכהנת, מנצ'סטר סיטי, מחזיקה בפער של 12 נקודות מיונייטד שבמקום החמישי ויש לה עוד משחק חסר, כך שגם היא יכולה להיות רגועה באשר להבטחת המקום בטופ 4, מקומות מהם מגיעים לליגת האלופות אם הדבר יתאפשר לה לאחר הערעור ל-CAS. עם זאת, ביטול העונה ימנע ממנה לאבד את תואר האלופה.

לסטר שבמקום השלישי כרגע במקום שצלזחר אותה לליגת האלופות וכמו ליברפול היא צפויה לתמוך בהמשך העונה, בעוד צ'לסי צפויה לתמוך בביטול העונה מכיוון שאז היא תזכה בכרטיס לליגת האלופות פעם נוספת, על סמך מיקומה בעונה שעברה, מבלי החשש שאחת מהדולקות אחריה תצליח לעקוף אותה במצב הנוכחי. לקבוצה של פרנק למפארד יתרון של חמש נקודות בלבד על פני שפילד השביעית והיא בפער של שבע נקודות מטוטנהאם השמינית.

מנצ'סטר יונייטד נמצאת במלכוד: מצד אחד היא קרובה להשיג את הכרטיס שיחזיר אותה לליגת האלופות ובמקביל הגיעה לשלבי ההכרעה בגביע האנגלי ובליגה האירופית, אך מנגד היא יכולה לסייע ליריבתה המושבעת ליברפול לזכות באליפות ראשונה מזה 30 שנה. באנגליה מעריכים ששיקולים כלכליים עשויים לגרום לכך שיונייטד תבקש להמשיך את העונה וכמוה צפויות לפעול גם העולה החדשה שפילד יונייטד ו-וולבס, בשל קרבתן למקום החמישי שיוביל לליגת האלופות כל עוד ערעורה של סיטי לא יתקבל והעונה תסתיים כמתוכנן. 


ברונו פרננדש וסולשיאר. השדים האדומים במלכוד (PAUL ELLIS/AFP via Getty Images)

טוטנהאם שבמקום השמיני תוכל לשוב ליגת האלופות אם הכרטיס למפעלים האירופיים יוענק על בסיס המיקום בעונה שעברה (אז סיימה פיינליסטית ליגת האלופות במקום הרביעי) וגם ארסנל תעפיל לליגת האלופות אם תבוטל הליגה, כי סיימה חמישית בשנה שעברה והיא תתפוס את מקומה של מנצ'סטר סיטי, כל עוד הערעור יידחה וההרחקה תישאר בעינה. ברנלי ופאלאס, שבמקומות 10 ו-11 בהתאמה, נחשבות לקלות צפים.

התחתית סוערת ומניוקאסל שבמקום ה-13 ועד המקום ה-18 ישנו קרב של ממש. כרגע המגפייז עם 35 נקודות ואילו בורנמות' שמתחת לקו האדום עם 27, שמונה נקודות פחות כשנותרו תשעה מחזורים עד סוף העונה. לאסטון וילה שבמקום ה-19 והלפני אחרון חסר משחק וניצחון שלה בבית מול שפילד יונייטד, אם בכלל ייערך משחק השלמה כדי שגם לה יהיו 29 מחזורים, יעלה אותה מעל לקו האדום ויוריד לשם את ווטפורד.

מכאן ניתן להניח כי מניוקאסל שבמקום ה-13 ועד נוריץ' האחרונה בטבלה, כולן יתמכו בביטול העונה על כל המשתמע מכך - לכל הפחות בהקפאת היורדות. גם אברטון שבמקום ה-12 צפויה לתמוך בסיום העונה כבר עכשיו, לאור העובדה שספק אם תשיג את אחד הכרטיסים לאירופה ובעיקר תוכל למנוע מיריבתה העירונית ליברפול את האליפות.

ואחרי סקירת המצב, כך כותבים באנגליה: "מספירה מהירה עושה רושם שיש 11 קבוצות שיתמכו באופן ברור בסיום העונה כבר עכשיו". שמונה האחרונות יתמכו בביטול הליגה, גם טוטנהאם, ארסנל וצ'לסי ומי שנחשבות לקולות צפים הן קריסטל פאלאס, ברנלי ואפילו מנצ'סטר יונייטד, אברטון ומנצ'סטר סיטי - אבל תמיכה של שלוש מהן תספיק כדי למנוע מליברפול את האליפות.


דה בריינה. סיטי תתמוך בהעברת הכתר? (Laurence Griffiths/Getty Images)
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ