תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

נשיא פיפ"א: "אני דורש אשם באירועים". המשחק נדחה לראשון ב-22:00

פאבלו פרס פאבלו פרס | AFP
שערורייה בארגנטינה. הגמר בין בוקה לריבר נדחה בשל התקפה על האוטובוס של שחקני בוקה, שגרמה לפציעתם של כמה מהשחקנים ולשליחתו לבית חולים של פאבלו פרס. גם קרלוס טבס בין הנפגעים
מלחמת העולמות, הקרב על דרום אמריקה, היריבות הגדולה בעולם. קחו לכם איזה סופרלטיב שתרצו, שום דבר לא יוכל לתאר את יוקרת וחשיבות המפגש השני והמכריע בגמר גביע הליברטדורס בין ריבר פלייט לבוקה ג'וניורס, שתחילה נדחה ביותר משעתיים בשל ההתפרעויות בלתי רגילות ובסופו של דבר יתקיים רק מחר (ראשון ב-22:00, ישיר בספורט2).

מחוץ לאצטדיון המונומנטאל האוהדים השתוללו ונלחמו בכוחות השיטור הרבים ובסופו של דבר, לאחר המתנה ארוכה, שחקנים פצועים ואיבוד כל ערך ספורטיבי, התקבלה החלטה לדחות את המשחק ב-24 שעות בעקבות לחץ כבד שהפעילו שתי הקבוצות על ההתאחדות.
ההתפרעויות הגיעו לשיאן מוקדם יותר היום עם אירוע מכוער כשהאוטבוס של שחקני בוקה ג'וניורס נרגם באבנים ובמקום התפתחה מהומה גדולה. שמשות האוטובוס נופצו ורימוני גז מדמיע הושלכו על ידי אוהדי ריבר פלייט, מה שהוביל לכך שמספר שחקנים נפצעו קלות.פאבלו פרס הפצוע שב מבית החולים לאצטדיון (Gettyimages)

בין הנפגעים נמצא קרלוס טבס, והוא וחבריו הובהלו לטיפול בחדר ההלבשה כשהם מקיאים. פאבלו פרס ספג חתיכת זכוכית לתוך עינו, והוא הובהל לבית חולים לצד שני שחקנים נוספים שנפגעו קשה והובהלו גם הם לבית החולים. לאחר מכן, פיפ"א הודיעה לבוקה כי אם היא לא תעלה לכר הדשא, היא תספוג הפסד טכני וריבר פלייט היא זו שתזכה בתואר. 
בפרטים נוספים שנחשפו, מתברר כי בוקה מנעה מנציגי הקונפדרציה לבדוק את השחקנים הפצועים. המשחק חייב להתקיים היום בשל ועידת "G20" שתיפתח בבואנוס איירס ביום שלישי ותפגיש את שרי האוצר של המעצמות הגדולות בעולם. בתקשורת האיטלקית צוטט נשיא פיפ"א ג'יאני אינפנטינו שאמר: "אני דורש אשם באירועים, אך המשחק חייב להתקיים".

קרלוס טבס אמר: "הם מכריחים אותנו לשחק. אנחנו לא במצב לשחק. כולנו אחראים למצב הזה, שנתנו לחברה שאנחנו חיים בה להתדרדר עד כאן".

 
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ