מוכן לקלאסיקו: אלבס כבש ובישל ב-1:2 על מונאקו, יובנטוס בגמר

דני אלבס
דני אלבס | AFP

הברזילאי העלה את הגברת הזקנה לגמר התשיעי בתולדותיה כנראה מול ריאל. מנדז'וקיץ' השלים למארחים, אמבפה צימק ושבר 689 דקות במפעל ללא ספיגה

יובנטוס עלתה לגמר התשיעי בתולדותיה אחרי שהשלימה ניצחון כפול על מונאקו בחצי הגמר, 1:2 הערב (שלישי) ו-0:2 בשבוע שעבר בצרפת. וכמו שרונאלדו סחב על גבו את ריאל מדריד לגמר (שלושער ב-0:3 בברנבאו בדרבי מול אתלטיקו), אלא אם כן תתחולל סנסציה ענקית בקלדרון מחר (רביעי) – גם לגברת הזקנה יש גיבור משלה: דני אלבס.

המגן/קשר שהגיע מברצלונה בקיץ וכמיעט עזב בחלון ההעברות חתום על כל ארבעת השערים שכבשה יובה לרשת מונאקו. בשבוע שעבר בישל פעמיים לגונסאלו היגוואין, והערב בישל למריו מנדז’וקיץ’ וקינח בעצמו בשער אדיר.

ובדיוק כשחשבנו שאלופת איטליה תעבור פלייאוף שלם מבלי לספוג, הגיע קיליאן אמבפה וכבש את השער המצמק. 689 דקות ללא שער נמחקו וגם היה זה השער היחיד שספג בופון שלא ממצב נייח בליגת האלופות העונה (שני האחרים הגיעו ממצבים נייחים).

אבל זה לא רק אלבס. יובנטוס הוכיחה שוב שהיא בשלה לזכות בתואר, היא טובה יותר מהקבוצה שנוצחה ב-2015 בגמר מול ברצלונה כמיראלם פיאניץ’ הנהדר, אלכס סנדרו וכמובן עם היגוואין בשפיץ יש לה הרבה מה למכור.

ההרכביםיובנטוס: ג’יגי בופון, דני אלבס, אלכס סנדרו, אנדראה ברצאלי, גורג’יו קייליני, לאונרדו בונוצ’י, סמי חדירה, מיראלם פיאניץ’, מריו מנדזוקיץ’, גונסאלו היגוואין, פאולו דיבאלה.

מונאקו: דניאל סובוצ’יץ’, ג’פרסון, קמיל גליק, אנראדה ראגי, ג’יבריל סידיבה, בנג’מין מנדי (פאביניו , טימונה באקיוקו, ז’ואאו מוטיניו, ברנדו סילבה, רדמאל פלקאו, קיליאן אמבפמה.

מהלך המשחק

דקה 2 – בופון פגע בפלקאו ברחבה ללא תגובת השופט.

בופון פגע או לא פגע בפלקאו? צילום: Getty

דקה 6 – סידיבה הגביה לרחבה, הכדור נהדף וברנרדו סילבה ירה מעל השער.

דקה 10 – חדירה נפצע ויצא, קלאודיו מרקיזיו נכנס במקומו.

דקה 22

– מתפרצת של יובה אבל היגוואין הצליח איכשהוא להחמיץ באחד מול סובושיץ’.  

דקה 27 – עוד מתפרצת קטלנית והפעם הגיע תורו של מרקיזיו להחמיץ ממצב מצוין.

דקה  33 – 0:1 ליובנטוס. דני אלבס הגביה לרחבה, מנדז’וקיץ’ בעט כדור אדיר שנהדף אצל השוער וחזר לקרוטאי שהרשית.


ךלח

מנדז’וקיץ’ כובש. צילום: Getty

דקה 42 – אמבפה חדר לרחבה ובעט לרשת החיצונית.

דקה 44 – אלבס הכניס כדור נהדר לדיבאלה שבעט מ-10 מ’ ברשלנות לגופו של סובושיץ’ ולקרן. 

דקה 45 – 0:2. לאלבס נמאס מההחמצות של חבריו אז הוא ירה כדור אדיר ומסובב מ-20 מ’ לרשת.  שער ענק!!!


צלחך

 יובה חוגגת עוד מחצית ענקית ושוב מבלי לספוג. צילום: Getty

דקה 67 – אחרי 20 שנראו כמו גארבג’ טיים, מונאקו התעוררה עם מתפרצת קטלנית אבל בופון לקח גול לאמבפה.
 


דקה 69 – 2:1. הצרפתים המשיכו בלחץ, סילבה פרץ משמאל ושלח רוחב ואמבפה הקדים את ג’יגי ושלח פנימה. זה היה השער ה-150 של מונאקו בכל המסגרות וגם השער הראשון שיובה סופגת אחרי 691 דקות באלופות.


דקה 73 – מהומת אלוהים פרצה במגרש אחרי שגליק דרך במכוון או שלא על היגוואין ומיד אחר כך שלח מנדז’וקיץ’ מרפק לפניו של פאביניו.


  היגוואין מתפתל מכאבים אחרי הדריכה של גליק. צילום: Getty


מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי