נבחרת ישראל תרוויח? באופ"א שוקלים שינוי נוסף בפורמט של היורו

שחקני נבחרת ישראל חוגגים | Filip Filipovic/Getty Images

לאחר שב-2016 כמות הנבחרות המשתתפות בטורניר עלתה מ-16 ל-24, בדיווח של רשת AP נטען כי בארגון בוחנים הרחבה נוספת, הפעם ל-32 נבחרות החל מיורו 2028. האם זה מה שיעזור לחבורה בכחול לבן להעפיל לאליפות אירופה?

בשורה לנבחרת ישראל? לאחר שביורו 2016 כמות הנבחרות גדלה מ-16 ל-24, באופ"א שוקלים לבצע הרחבה נוספת בפורמט הטורניר כאשר הפעם הארגון בוחן לקיים את אליפויות אירופה בהשתתפות 32 נבחרות מרחבי היבשת.

בדיווח של רשת AP נטען כי ביורו 2028, לו אין עדיין מדינה מארחת (צפויה להיות מוכרזת בסוף 2023), הכמות תגדל פעם נוספת ושמונה נבחרות נוספות יזכו להשתתף בטורניר היוקרתי. אם וכאשר זה יקרה, למהלך צפויות השלכות רבות גם בכל מה שנוגע לשלב המוקדמות.

נכון לעכשיו באופ"א חברות 55 נבחרות, ובמידה ו-32 מהן יעפילו לטורניר הגמר, משמעות הדבר היא שכמעט 60% מהנבחרות בארגון יעלו מן המוקדמות. אפשרות שנבדקת ועשויה לצאת לפועל תכלול קיום של טורניר מוקדמות בו הנבחרות היותר חלשות על הנייר יודחו, ובכך ייווצר סינון מסוים לפני טורניר הגמר. אגב, שיטה זו מונהגת על ידי ההתאחדויות באסיה ובצפון אמריקה.

המשמעויות המרכזיות במידה והמהלך יתרחש צפויות להיות שינוי פורמט הנוקאאוט, שעד שנת 2016 לא כלל שלב שמינית גמר וכעת ייתכן כי הוא ישוחק בצורה שונה (עקב מספר נבחרות רב יותר בשלב הבתים). בנוסף, לא תיתכן אפשרות של "בית מוות" כפי שקרה ביורו הנוכחי, כשצרפת, גרמניה ופורטוגל שובצו באותו בית מוקדם.

רונאלדו ואמבפה. שובצו ב"בית מוות" אכזרי | FRANCK FIFE/AFP via Getty Images

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי