הבן האובד: עידן ורד חזר כדי לממש סיפור אהבה

play ורד
ורד |
הבן האובד: עידן ורד חזר כדי לממש סיפור אהבה 02:54

הקשר ידע שיחזור לבית"ר. אלישע ועזורי בטוחים: "יחזור לרמות הגבוהות"

לא פחות מתשעה שחקנים הצטרפו העונה לבית”ר ירושלים. הבעלים אלי טביב אמנם היה מרוצה מהיכולת של הקבוצה בעונה שעברה אך רצה לחזק את הזהות בקרב האוהדים וגם להצעיר את המועדון על הדרך.

עוז ראלי וטל בנש הגיעו להתחרות על עמדת המגן הימני, מרסל הייסטר הגיע על המשבצת של דושאן מאטוביץ’ הסרבי באגף שמאל ואילו דן מורי החליף את ניסו קפילוטו. לחלק הקדמי הצטרף יעקב בריהון המוכשר ואת שמעון אבוחצירה כאשר שלומי אביסידריס הגיע על מנת לעבות את הסגל.

מערך התקפי של בן שמעון בגומלין מול ילגבה20:00, ישיר בספורט1HD: בית”ר – ילגבה

בנוסף כמובן דובר על עניין הזהות ושחקני הבית קובי מויאל ועידן ורד הגיעו על מנת להלהיב את הקהל.  אין ספק שלגבי האחרון מדובר בשחקן לו חיכו בבירה תקופה ארוכה.

“העזיבה של עידן בתקופת קורנפיין סימנה את תחילת ההתפוררות של הקבוצה”, ציינו בסביבת בית”ר, “לא היינו שלמים עם המכירה שלו וידענו שהוא רוצה לחזור אבל זה לא הסתדר. הוא בלי ספק החיזוק הטוב ביותר שאלי יכול היה להנחית ושישתלב בצורה כזו חלקה”.

הרכב בבית”ר כבר בגיל 19

עידן ורד החל את דרכו במחלקת הנוער של במכבי תל אביב ממנה עבר למחלקת הנוער של הכח רמת גן שם הפך בגיל 16 לשחקן סגל בקבוצה הבוגרת. משם נדד ורד לקבוצת הנוער של בית”ר ירושלים ושיחק תחת שרביטו של גיא עזורי.

ורד חוזר ארצה, “לא היה ספק שיחזור” (ינון בוטביה)

“לי ולעידן היה קשר מיוחד”, מספר עזורי, ” קיבלתי אותו שחקן מוכשר מאוד אבל היו חסרים לו כמה דברים. הגדולה שלו זה כוח הרצון ללמוד ולעבוד קשה. הוא שחקן שמאמנים מאוד אוהבים”, החמיא.

לאחר עונה וחצי בקבוצת הנוער הוקפץ ורד לקבוצת הבוגרים תחת יצחק שום. הקשר קיבל מספר מועט של משחקים בקדנציה של שום אבל שנה לאחר מכן תחת הדרכתו של ראובן עטר הפך לשחקן הרכב קבוע כבר בגיל 19. בסיום אותה עונה נבחר לתואר תגלית העונה של ליגת העל וגרר עניין רב מצד קבוצות הצמרת בישראל.

בשנה שלאחר מכן המשיך ורד בהתקדמות המטאורית שלו ובגיל יחסית מוקדם נמכר במעל מיליון דולר למכבי חיפה סכומים ששמורים לכוכבים בכדורגל הישראלי בטח כשמדובר מספר שנים אחורה. בין המאמנים שאימנו אותו בכרמל היה מאמן הנבחרת, אלישע לוי .

ורד בחיפה, פרח אצל אלישע (ערן לוף)

“אני שמח בשבילו שהוא חזר לשחק והתחיל לצבור דקות כי הוא לא קיבל הרבה כאלה בשנים האחרונות”, מספר לוי. “אצלי הוא היה בתקופה מצוינת גם מבחינת מספרים וגם מבחינת השפעה על הקבוצה”, אמר המאמן.

לוי מציין כמו עזורי את אופיו המיוחד של השחקן: “מדובר בכישרון מאוד גדול שגם נותן עבודה על המגרש. יש לו מוסר עבודה גבוה ואישיות מצוינת. הוא צריך להיות בריא ולקבל דקות הוא יגיע לרמות הגבוהות שציפו ממנו”.

יחד עם זאת, הציפיות הגדולות לא הוגשמו, ורד הפגין ניצוצות בכרמל אך המועדון לא זכה להישגים בשנים האחרונות ולאחר חמש שנים במכבי חיפה סיים ורד לפני כשנה את חוזהו בכרמל ועבר לכוכב האדום בלגרד, מועדון הפאר הסרבי.

ורד במדי הכוכב מהאדום, לא ממש נהנה

הקדנציה בסרביה נפתחה מצוין עבור הקשר שהיה המצטיין בקבוצה בשלבי המוקדמות של הליגה האירופית אך בעקבות סירובו להצעה מקזחסטן שכללה הצעה כספית מפתה למועדון החליטו בקבוצה כי השחקן יעזוב וחצי שנה לאחר מכן זה אכן קרה כשהשחקן הגיע לאוטווה הקנדית מליגת המשנה בארצות הברית.

המילה האחרונה: כשוורד השתכנע לשוב

הקיץ כאמור חזר ארצה למועדון שהוא כל כך אוהב. “מצד אחד עידן שמח שעזב את סרביה אבל מצד שני הכדורגל בקנדה חסר אנרגיות וזה היה חסר לו מאוד”, הסבירו בסביבת השחקן. “הוא נזכר בלהט שיש בטדי והחליט שזה הזמן לחזור גם אם זה אומר ירידה בשכר”.

אלי טביב מצידו סימן את ורד עוד בקיץ שעבר אך לא יכול היה אז להתמודד עם השכר שהוצע לקשר מהכוכב האדום. הקיץ זיהה טביב את מצבו של הקשר והרים אליו טלפון. “אני רוצה שתחזור לבית”ר”,  אמר הבעלים. “תקבל אצלנו אהבה וחום שאין באף קבוצה”.

ורד חוגג, חזר בגלל הקהל (אודי ציטיאט)

הקשר נזכר באותה תקרית בה עבר למכבי חיפה ואוהדי בית”ר לא הסכימו לוותר עליו. “לא משנה לי הכסף. אני רוצה לחזור לקהל הזה., ציין בפני הבעלים. משם הדרך להסכם היתה קצרה. שבוע לאחר מכן הקשר הציע נישואים לחברתו ולאחר יומיים יומיים נחת בישראל והצטרף למועדון שנחשב לבית שלו.

“עידן נראה כל כך טבעי כאן”, מעיד שחקן בכיר במועדון. “השער בלטביה הוא ביטוי לכך”, הוסיף. גם בקבוצה שבעי רצון אך מאופקים יותר: “השתלבות נמדדת לאורך זמן. עידן צריך להגיע לכל משחק ביכולת טובה ואז אין ספק שמדובר באחת ההחתמות החשובות של טביב בשנים האחרונות”.

עד כה המאמן רן בן שמעון עדיין לא מצא את המקום בו היה רוצה לראות את הקשר משחק ומשלב אותו לעיתים במרכז המגרש ולעיתים בכנף. עזורי מסביר מהי העמדה המועדפת לטעמו: “לעידן יש יכולת אחד על אחד מצוינת ומאמנים אוהבים לבודד אותו ולכן מציבים אותו בדרך כלל באגף. הוא גם נותן עבודה טקטית מצוינת”.

“השתלב מהרגע הראשון” (אודי ציטיאט)

אחרי שהראה ניצוצות במשחק בלטביה מאמנו לשעבר בטוח: “אני חושב שעידן עוד לא אמר את המילה האחרונה ואיפה שלא הייתי, מאמן הייתי לוקח אותו איתי. הוא צריך פשוט לשחק ולקבל אמון מהמאמן והוא יביא את היכולות שלו לידי ביטוי”, סיכם.

אפיזודה חולפת או שמא חזרה לקדמת הבמה של הכדורגל הישראלי? ב-20:00 (ישיר בספורט1) מול ילגבה נוכל לקבל עוד חלק מהתשובה.

טביב עם בן שמעון ודמאיו, החזיר את הבן האובד (אודי ציטיאט)

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי