בגיל 41 ועם שלל שיאים: קלאודיו פיסארו פרש

קלאודיו פיסארו | Stuart Franklin/Bongarts/Getty Images

החלוץ האגדי פרש במדי ורדר ברמן (אצלה רשם ארבע קדנציות). מלך שערי הירוקים בכל הזמנים, הזר עם הכי הרבה הופעות בונדסליגה והכובש המבוגר ביותר בתולדות הליגה

סופו של עידן. קלאודיו פיסארו פרש רשמית מבכדורגל בגיל 41 אחרי קריירה ענפה בליגה הגרמנית. חלוצה של ורדר ברמן לא שותף אתמול (שני) ב-2:2 של קבוצתו במשחק המבחן על ההישארות בבונדסליגה מול היידנהיים, ובכך לתם קריירה מופלאה.

הפרואני החל את דרכו במולדתו בדפורטיבו פסקרו ועבר לאליאנסה לימה לפני שהגיעה לגרמניה ב-1999, אז נחת בברמן (אצלה הוא שיחק בארבע קדנציות שונות). אחרי שנתיים בירוק הוא עבר לבאיירן מינכן, אצלה שיחק שש שנים ולאחר מכן חתם בצ’לסי, שם הספיק לשחק גם תחת אברהם גרנט.

מהבלוז הוא שב לברמן בשנת 2009 ובתחילת עונת 2012/13 חזר לקדנציה שנייה בבאיירן. אחרי שלוש עונות אצל האימפריה, הוא הגיע שוב לברמן, הפעם לשתי עונות, אחריהן שוחרר וחתם בקלן ובתחילת עונת 2018/2019 הגיע שוב לורדר ברמן שכל כך אהובה עליו – עד היום.

קלאודיו פיסארו | Lars Baron/Bongarts/Getty Images

פיסארו הוא מלך השערים של ברמן בכל הזמנים, ונמצא במקום השישי בטבלת כובשי הבונדסליגה בכל הזמנים עם 197 שערים. כמו כן, הוא השחקן הזר עם הכי הרבה הופעות בליגה הגרמנית (490) והכובש הזר השני הפורה ביותר, כשרק רוברט לבנדובסקי מקדים אותו. הפרואני הוא המבקיע המבוגר ביותר בתולדות הליגה (בגיל 40 -227 ימים) ואף כובש השלושער המבוגר ביותר בתולדות הבונדסליגה (בגיל 37 ו-151 ימים).

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי