בברזיל ופ.ס.ז' "מתפללים שלא יאבד את ההנאה": מה עובר על ניימאר?

שחקן פריז סן ז'רמן ניימאר | GettyImages, Xavier Laine

אחרי הריאיון המפתיע בו הצהיר על רצונו לפרוש אחרי המונדיאל בקטאר, הכוכב שלח מסר מרגיע ללאונרדו, אבל גם בפ.ס.ז' וגם בנבחרת ברזיל מבינים: "הוא איבד את החיוך, הלחץ עליו עצום"

האם ניימאר באמת מתכוון לפרוש אחרי מונדיאל 2022? בצרפת טוענים כי לאונרדו ובכירים בפ.ס.ז' פנו לכוכב הברזילאי בעקבות הריאיון שפורסם שלשום, ובו הסביר שהוא לא רואה את עצמו ממשיך לשחק אחרי הגביע העולמי בקטאר, בגלל תחושות של שובע ושחיקה.

לפי הדיווח ב"ל'אקיפ", ניימאר הבטיח למנהל הספורטיבי של פ.ס.ז' שהתכוון אך ורק לעתידו בכדורגל נבחרות, ולא למסגרת קבוצתית. כמו כן, מתברר שהריאיון עצמו נערך בחודש אפריל, לפני שהכוכב חתם על חוזה חדש בפ.ס.ז' עד קיץ 2025.

ניימאר שחקן פריז סן ז'רמן עם ליאונל מסי
לא מצאו את המסגרת. מסי וניימאר | רויטרס

ב"ל'אקיפ" טוענים שניימאר סימן את מונדיאל 2022 כ"אתגר אישי עצום", במטרה לזכות בגביע העולמי לראשונה בקריירה. אבל למרות זאת, בפ.ס.ז' מודעים לכך שניימאר כבר לא כתמול שלשום, ושבשנה האחרונה "הוא איבד את החיוך, ומקווה שההגעה של מסי תחזיר לו את הרוח למפרשים".

בנבחרת ברזיל, לעומת זאת, מקווים מאוד שיצליחו לשנות את דעתו של ניימאר עד תאריך היעד בקיץ הבא, מעבירים לו מסרים ברורים אבל מצד שני גם מבינים ללבו.

"יותר מדי פעמים אנשים שוכחים מה הוא עשה על המגרש ומתמקדים בדברים לא חשובים לגביו", אומר טיאגו סילבה. "הוא שם על עצמו הרבה מאוד לחץ, ואני מקווה שלא יאבד את ההנאה בדרך, כי הוא ילד מיוחד מאוד". לדבריו של הבלם, "כשניימאר שמח ועושה מה שהוא אוהב, הוא בשיאו. ככל שהוא ירגיש יותר בנוח, ככה הנבחרת שלנו תרוויח".

ניימאר, נבחרת ברזיל, בוכה אחרי ההפסד לארגנטינה בגמר הקופה אמריקה
שוב נגד מסי וארגנטינה. ניימאר | רויטרס

קשר הסלסאו פרד הוסיף דברים ברוח דומה ואמר ש"אנחנו צריכים את ניימאר לעוד שנים רבות. קשה להיכנס לראש שלו. לפעמים אנשים מסוימים מרגישים לחץ עצום. לא רק ניימאר, אלא גם מסי ורונאלדו. אנחנו רוצים את ניימאר איתנו, הוא אחד הכדורגלנים הגדולים בתולדות ברזיל".

המסרים של שחקני ברזיל ברשתות החברתיות רמזו פעם נוספת שניימאר עובר או עבר קושי נפשי. במשחק האחרון של הנבחרת נגד קולומביה, הוא נראה מבולבל ומתחת לרמתו, ואיבד לא פחות מ-17 כדורים. "אם אי פעם תזדקק למישהו שיהיה חזק עבורך, תדע שאנחנו תמיד כאן לצידך!", כתב טיאגו סילבה באינסטגרם, ורישרליסון הוסיף: "ניימאר, אם היית משחק בגן עדן, הייתי מוכן למות כדי לצפות בך".

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי