ג'ק צ'רלטון, זוכה המונדיאל עם אנגליה ב-1966, מת בגיל 85

ג'ק צ'רלטון | Keystone/Getty Images

כוכב נבחרת שלושת האריות, שיאן ההופעות של לידס, אחיו של בובי צ'רלטון ומאמן נבחרת אירלנד במשך קרוב לעשור, הלך לעולמו לאחר מאבק במחלה ממושכת: "האובדן שלו ישאיר חור ענק בחיינו"

אגדה אנגלית הלכה לעולמה: ג'ק צ'רלטון שיאן ההופעות של לידס יונייטד בכל הזמנים וזוכה גביע העולם עם נבחרת אנגליה ב-1966 מת אתמול בלילה (שישי) בגיל 85 בעקבות מאבק במחלה ממשוכת.  ג'ק צ'רלטון הוא אחיו של בובי צ'רלטון ויחד השניים לבשו את מדי נבחרת שלושת האריות וכאמור הובילו את אנגליה לזכייה היסטורית במונדיאל ובסך הכל לבש את המדים הלאומיים 35 פעמים.

במדי לידס שיחק במשך 23 שנים וערך בקבוצה לא פחות מ-773 הופעות. בנוסף זכה עם הקבוצה באליפות אנגליה אחת, בגביע האנגלי בגביע הליגה האנגלי ופעמיים בגביע ערי הירידים (מפעל שקדם לגביע אופ"א).

לאחר הפרישה אימן את מילדסברו, שפילד וונסדיי וניוקאסל, אך הוא בעיקר מזוהה עם נבחרת אירלנד, אותה הוא אימן בין השנים 1986-1995 ובשיאו הוביל את הבחורים בירוק עד לרבע גמר מונדיאל 1990, שם נעצר על ידי המארחת איטליה.

ג'ק צ'רלטון. מאמן נבחרת אירלנד במשך קרוב לעשור | Shaun Botterill/Getty Images

בהצרת משפחתו של צ'רלטון נכתב: "ג'ק נפטר בשלום ביום שישי, 10 ביולי, בגיל 85, הוא היה בבית בנורת'מברלנד יחד עם משפחתו. יחד עם כך שהיה חבר לרבים, הוא היה בעל, אב, סבא וסבא רבא מאוד נערץ. איננו יכולים לבטא עד כמה אנחנו גאים בחיים יוצאי הדופן שניהל וההנאה שהביא לכך כך הרבה אנשים במדינות שונות ומכל תחומי החיים. הוא היה אדם ישר, טוב לב, מצחיק ואמיתי. האובדן שלו ישאיר חור ענק בחיינו, אך אנחנו מודים על כך שהעברנו לצידו חיים שלמים".

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי