אם לא יסיר את קוצב הלב: כריסטיאן אריקסן לא יוכל לשחק באינטר

כריסטיאן אריקסן על הדשא | WOLFGANG RATTAY/POOL/AFP via Getty Images

מה יעלה בגורלו של הקשר? ההחלטה בידיים של הדני - הוא יכול להסיר את קוצב הלב ולהמשיך אצל הנראזורי, להישאר עם קוצב הלב ולעבור לליגה אחרת או לפרוש. החוקים הנוקשים באיטליה לא מאפשרים לשחק עם קוצב לב

קבוצות: אינטר
(גודל טקסט)

כריסטיאן אריקסן "כיכב" ביורו 2020 כאשר כולנו חזינו בתמונות המחרידות של כוכב נבחרת דנמרק מתמוטט על הדשא ונאבק על חייו. כחודש וחצי עבר מאז המקרה המזעזע, ועתידו המקצועי של השחקן לא ברור.

היום (חמישי) הוכרז כי אריקסן לא יוכל לחזור לשחק באינטר אם לא יסיר את קוצב הלב אשר הושתל לו מספר ימים לאחר האירוע, בכדי לזהות תנועות חריגות של הלב במקרה שחלילה יהיו כאלה. אם השחקן רוצה לחזור לשחק כדורגל – הסרייה A לא מאפשרת לשחק עם קוצב לב.

הכללים באיטליה בנוגע למי שרשאי להיות ספורטאי מקצועי נוקשים מאוד, והמבחנים הרפואיים מתבצעים על ידי רופאים של ההתאחדות ולא על ידי המועדונים. אחד מרופאי ההתאחדות, פרנצ'סקו ברקאונארי, סיפר היום: "כריסטיאן אריקסן לא יוכל לחזור לשחק באיטליה אם לא יסיר את קוצב הלב".

כעת ההחלטה נמצאת בידו של השחקן. לדיילי בלינד, בלמה של אייאקס ונבחרת הולנד, מושתל קוצב לב דומה בסוגו לזה של אריקסן והוא משחק כרגיל – אך החוקים של הליגה האיטלקית לא מאפשרים זאת. אגב, למרות הנוקשות של אנשי הצוות הרפואי באיטליה, בכל זאת אירעו בעשור האחרון שני מקרי מוות לכדורגלנים ללא בגלל בעיות לב לא מאובחנות – של דוידה אסטורי במרץ 2018 (מת בשנתו) ושל פיירמריו מורוסיני, שהתמוטט ומת במהלך משחק של ליברונו בסרייה B ב-2012.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי