תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

משעור וכהן נקנסו וקיבלו עונש על תנאי למשך שנתיים

כארם משעור כארם משעור | עדי אבישי
שני שחקני מכבי תל אביב הורשעו בבית הדין המשמעתי של איגוד הכדורסל וייענשו בחומרה במקרה של עבירה חוזרת
בית הדין המשמעתי של איגוד הכדורסל הרשיע היום (שני) את שחקני מכבי תל אביב כארם משעור וג'ייק כהן בעקבות אי התייצבותם למשחקי נבחרת ישראל בקיץ האחרון.

על משעור גזר בית הדין קנס בגובה 10,000 שקל ועונש הרחקה ע"ת (למשך שנתיים) משני משחקים רשמיים במקרה של עבירה חוזרת. על כהן נגזר קנס בגובה של 3,000 שקל ועונש הרחקה ע"ת (למשך שנתיים) ממשחק אחד במקרה של עבירה חוזרת.בית הדין בו ישבו עו"ד צבי רויזן ועו"ד עמיאל תגר, כתב: "אנו מקבלים את עמדת האיגוד ומאמן הנבחרת לפיה ההשתתפות של מי שהוזמן לסגל נבחרת ישראל הינה בגדר השתתפות חובה. כל עוד לא שוחרר השחקן על ידי המאמן או רופא הנבחרת (ובנסיבות קיצוניות, על ידי נשיאות האיגוד), הוא חייב להתייצב לאימונים ולמשחקים. אי התייצבות שחקן – ובפרט שחקן בכיר – פוגעת בנבחרת, הן מבחינה מקצועית והן מבחינה מוראלית. יש חשובות גדולה שנבחרת ישראל תתייצב למשחקיה הבינלאומיים בהרכב הטוב ביותר לדעתו של המאמן הלאומי ולאחר שעברה את ההכנות בהשתתפות מירבית של הסגל שנבחרת".


"עלינו להבהיר חד-משמעית כי לצד הכבוד והערכה המקצועית לו זוכה שחקן שזומן לנבחרת, קמה חובתו לתרום לנבחרת כמיטב יכולתו ולנהוג כפי שנדרש ממנו על ידי הגורמים המקצועיים. בראש ובראשונה על השחקן להקפיד ולהתייצב לאימונים, תוך שהוא נותן לך תיעדוף מלא על פני יתר עיסוקיו וצרכיו. ככל שהוא מבקש שלא להיות חלק מהנבחרת, אין הוא רשאי לעשות דין לעצמו אלא שעליו לפעול על פי תקנון נבחרת ישראל ולקבל לכך את הסכמת המאמן או רופא הנבחרת. כל עוד לא ניתנת הרשאה מפורשת שלא להגיע לאימונים, על השחקן למלא את חובתו ולכל היותר, לפעול לשחרורו במקביל לאימוניו".


ג'ייק כהן. פעם הבאה הוא כבר יתייצב (עדי אבישי)
ג'ייק כהן. פעם הבאה הוא כבר יתייצב (עדי אבישי) 
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ