Euro 2021

האיגוד יכריע: הפסד טכני לחולון או משחק חוזר בשישי בצהריים

שחקני גלבוע/גליל זורקים בחושך | לילך וייס

לאחר קבלת דוחות השופטים והמשקיף, באיגוד יחליטו: "יודעים את המשמעות, יהיה דיון לא פשוט". לנציאנו תקף: "אם בגלבוע רוצים לעלות כך לגמר - שיהיה להם לבריאות". מהמארחת השיבו: "שיסתכלו במראה". ומה קרה בעבר?

איגוד הכדורסל יתכנס היום (חמישי) על מנת להכריע בשאלת גורל המשחק בין הפועל גלבוע/גליל להפועל חולון שהופסק אמש, 6:58 דקות לסיום ההתמודדות בתוצאה של 55:60 למארחים. בפני האיגוד ונציגי מנהלת הליגה, יוגש דו"ח השופטים ספי שמש, ארז גוריון ואדר פאר והמשקיף הלל הילמן ותתקבל אחת משתי החלטות – הפסד טכני לאורחת שסירבה לחזור לשחק או קיום משחק חוזר מחר בשעה 14:00 בגן נר.

אנשי איגוד הכדורסל, רכז הליגות נפתלי גושן והמנכ"ל יעקב בן שושן, היו חלק מהשיחות שהתקיימו אמש במהלך הפסקת החשמל בגן נר. בן שושן היה זה שהחליט לקיים את הוועדה המהירה היום כדי לדון בשאלת המשחק ולהכריע בגורל הסדרה כולה. באיגוד סירבו להתייחס לטענות הצדדים לפני הוועדה, כשאחד מבכירי האיגוד אמר במהלך הלילה: "אנחנו יודעים את המשמעות של ההחלטה הזאת, זה לא משחק קט סל, יהיה דיון לא פשוט".

זה היה ערב דרמטי ומוזר בגן נר. על הפרקט התנהל משחק חם תרתי משמע, שכן המזגן באולם לא עבד משעות הצהריים והמשטח היה לח. ביציעים היה צפוף מאוד, כש-700 חולונים ו-1,500 אוהדים של הקבוצה המקומית יצרו אווירה נהדרת שלא התפתחה עד להפסקת החשמל לכדי פסים לא ספורטיביים.

איתן לנציאנו, שלומי פרי | לילך וייס

ואז, פחות משבע דקות לסיום, החשמל בגן נר נפל. תוך מספר דקות התברר כי מדובר בתקלה אזורית, ואנשי האולם ניסו להפעיל את הגנרטור וגנרטור החירום שנמצאים באולם. השניים נכנסו לפעולה, אך אחרי כמה שניות החשמל כבה, כשהם לא מצליחים להפעיל את מערכת החשמל של האולם. "הגנרטור נבדק אפילו בבוקר המשחק", סיפרו אנשי האולם במהלך הלילה, "הוא עובד, הבעיה? הוא ישן".

בזמן העלטה החלו דיונים בין מנכ"ל מנהלת הליגה, שלומי פרי, שהיה באולם, היו"ר שמואל פרנקל שהיה בביתו, נציגי איגוד הכדורסל, נציגי הקבוצות והמשקיף הלל הילמן, כשגם הצדדים מתייעצים עם השופטים. אחרי כ-20 דקות שהחשמל לא חזר נכנסו הצדדים לחפ"ק, וההחלטה שתיבחן היום בוועדה באיגוד הכדורסל התקבלה, ככל הנראה גם בהסכמת אנשי הפועל חולון: אם המשחק לא יחודש תוך שעה מרגע הפסקת החשמל, קרי עד השעה 23:50 בלילה, המשחק יופסק, ויחודש ביום שישי בשעה 14:00 מהתחלה.

לאחר שההחלטה התקבלה, כ-40 דקות מרגע הפסקת החשמל, הודיע קפטן הפועל חולון גיא פניני כי קבוצתו לא תשוב לשחק גם אם החשמל ישוב וכי חזרה למשחק בשלב הזה תהיה סכנה לבריאות השחקנים.

גיא פניני | לילך וייס

בעוד הצדדים כבר היו מוכנים להתפזר, בשעה 23:46, ארבע דקות לתום הזמן שהוקצב, חזר החשמל באולם. תוך דקות ההמון שהיה על הפרקט פונה, ושחקני גלבוע/גליל חזרו להתחמם, אך מיד התברר כי איום שחקני חולון מתממש והם לא מתכוונים לחזור. כשבמנהלת הבהירו להם כי המשמעות היא הפסד טכני התכנסו השחקנים והחליטו סופית לא לשוב, והמשחק הופסק. במנהלת עוד ניסו לשכנע את שחקני חולון, אך הם יצאו מחדר ההלבשה עם התיקים ואחרי מקלחות ועזבו את האולם. בזמן החלטת השחקנים, הבלאגן עבר גם ליציעים עם עימות בין אוהדי חולון לאנשי גלבוע, ונזק נרשם ליציע בגן נר.

"אם בגלבוע רוצים ככה לעלות לגמר, שיהיה להם לבריאות", אמר אמש יו"ר חולון איתן לנציאנו שכעס על כך שהקבוצה ממול לא התייצבה יחד איתם לדרישה למשחק חוזר. גם מצד שחקני חולון היו טענות להתנהלות של הקבוצה ממול: "הם ניצלו את העובדה שהם חבר'ה צעירים מול מבוגרים שצריכים יותר זמן חימום, הכבוד שלהם למקצוע מוטל בספק", אמר אחד משחקני חולון. גיא פניני, חבר הנהלת ארגון השחקנים, אמר כי ארגון השחקנים עומד לצד שחקני חולון.

מצד חולון נמסר הבוקר: בהמשך לאירועי אמש, ולדיון הצפוי בגורל המשחק, במועדון מצפים להחלטה הנכונה בדבר קיום משחק חוזר, כפי שתוכנן. במקביל, נשכרו שירותיו של עו"ד רועי רוזן לייצגו לטובת ייעוץ משפטי ונקיטת הליכים במקרה של החלטה על הפסד טכני שלנו. כולנו תקווה שהשכל הישר ינצח, וההכרעות ייעשו על הפרקט בצורה הספורטיבית ביותר כדי שנוכל להתרכז בכדורסל ובהכנה מקצועית למשחק חוזר, ולא לעסוק בערכאות משפטיות ובצווי מניעה".

גם בגלבוע, שם הצהירו כי הם רוצים הכרעה על הפרקט אך פועלים לפי ההנחיות שניתנו להם, האשימו את אנשי חולון בניצול ציני של המצב. לטענת אנשי גלבוע, בזמן שהשחקנים שלהם נשארו על הפרקט לאורך זמן רב וערכו מתיחות עם מאמן הכושר ג'ורדן סעדה, בחולון האוהדים נכנסו לפרקט והצטלמו עם השחקנים, כשג'ו אלכסנדר עולה ליציע לתופף ושחקנים אחרים יוצאים מהאולם ומשוחחים בטלפונים. "הם היו בטוחים שהמשחק לא חוזר, שיסתכלו על ההתנהלות שלהם במראה לפני שבאים אלינו בטענות".

אוהדי גלבוע גליל | לילך וייס

בשנים האחרונות היו שני מקרים דומים שבהם ההחלטה הייתה על ביטול משחק. בשנת 2009 נשבר סל באולם הפחים במשחק בין הפועל חולון לאליצור אשקלון ברבע הראשון, ואחרי שעה של ניסיונות החלפה, הוחלט לבטל את המשחק. בשנת 2018, הטבעת באולם באשדוד נשברה ואחרי חצי שעה של ניסיונות החלפה הוחלט לדחות את המשחק.

מחברת החשמל אגב נמסר: "אמש ארעה תקלת חשמל בקו מתח גבוה המספק חשמל לגן נר והסביבה. צוותי החברה פעלו לאתר את התקלה וביצעו פעולות להחזרת החשמל. ההפסקה החלה ב-22:50 והחשמל הוחזר לאולם ב-23:46".

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי