תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

מנהלת הליגות סירבה לדרישת לוזון: "בודק את כל האפשרויות"

בית"ר ירושלים - מכבי פתח תקווה 1:4
יו"ר מכבי פתח תקווה התראיין לתוכנית הספורט של 103 FM ואמר עוד לפני שדרישתו להכניס את מערכות ה-VAR לפלייאוף התחתון נענתה בשלילה: "זה הכל עניין של אגו, איש לא רוצה שהיורדות ייקבעו בגלל טעויות שיפוט"
יו"ר מכבי פתח תקווה אבי לוזון, דורש שמערכת ה-VAR תופעל במחזור הליגה הקרוב גם במשחקי הפלייאוף התחתון. לוזון פנה אל מנהלת הליגה והעלה את דרישתו ואת נימוקיו. הערב (שני) הוא התראיין בתוכנית הספורט של רדיו ללא הפסקה ונשאל תחילה האם פנייתו נענתה? "לא השיבו לי לא בכתב ולא בעל פה. היו"ר ארז כלפון הוא חבר ואני יכול להגיד שהוא לא נלהב מהמכתב שלי, אבל כפי שראיתם במכתב אני מזכיר מדוע לעניות דעתי הוא חייב לאשר את זה. אני מקווה שגם מאיגוד השופטים יעבירו לו את המסר".

לוזון נשאל על טיעוני המועדון: "בצאת השבת, בסיום שני המשחקים האלה, ב-95 אחוז שייקבעו שתי היורדות ואני לא רוצה שאף אחד יחשוב שהן נקבעו בגלל טעות שיפוט כזו או אחרת וגם השופטים לא רוצים בזה. אנחנו לא עוסקים בתסריטים דמיוניים וכל האפשרויות על השולחן, אבל אם לא יהיו יורדות אז יצטרכו לשים VAR גם בשבוע לאחר מכן. אנחנו רוצים שגורלות של עליות וירידות ייקבעו עם ה-VAR, לא הקרבות על מקומות 3-4".

החלטת המנהלת להכניס את ה-VAR: "עבדכם הנאמן אמר ואני מצטט את עצמי: 'אני חולם עדיין שמכבי פתח תקווה תהיה בפלייאוף העליון, אבל בכל מקרה חייבים לשים את ה-VAR רק בפלייאוף התחתית. למה? כי אמרתי שהאליפות כבר הוכרעה ושמקומות 3-4 פחות חשובים. אמרו שאפשר להעמיד לרשות הקבוצות רק שלוש מערכות והיות שבפלייאוף העליון יש שלושה משחקים, אז ישתמשו שם. גם זה טיעון לא מספיק חזק לטעמי, כי לא כל ארבעת המשחקים בפלייאוף התחתון התקיימו באותה שבת. בדקתי כמה זמן לוקח להכשיר אצטדיון, 24 שעות ו-22,000 שקלים".ארז כלפון. לוזון טוען שרק אגו מנחה אותו (דני מרון)


לקראת המשחק של קבוצתו נגד אשדוד:
"היא לא רק נפגעה, אלא גם הרוויחה מהיעדר ה-VAR. זה התקזז להם. אם אנחנו חוששים משיפוט אוהד? אני רוצה שיהיה שיפוט הוגן. כבר במשחק הקודם נגדם, שניצחנו 0:2 במחזור האחרון של הליגה הסדירה, דיברנו עם השופט שאנחנו מעדיפים שיהיה VAR בפלייאוף התחתון. אם אני הייתי יו"ר ההתאחדות, המנהלת או איגוד השופטים, לא הייתי מעז לקחת על עצמי אחריות להכניס VAR בפלייאוף העליון. חוץ מאגו אין פה שום דבר".


כיצד קבוצתו נקלעה לתחתית: "אנחנו לא בסכנת ירידה, אני מבטיח לכם שנישאר בליגה. אני לא חולם, יש לי חמש נקודות פור. נכשלתי בבניית הקבוצה ואולי במינוי המאמן הראשון, זו עובדה שנכשלתי ואני שילמתי על זה כסף ולא אף אחד אחר. זה נגמר ולשמחתי גיא נענה לבקשתי וחזר".


ה-VAR בפעולה בפלייאוף העליון (אודי ציטיאט)

אם בקשתו ל-VAR בפלייאוף התחתון תיענה בשלילה: "אני בודק את כל האפשרויות שעומדות בפניי. ביקשתי מכל מי שהכדורגל יקר לו לבדוק את העניין. כולם ישמחו מזה ואני לא רואה סיבה שלא יאשרו. אני לא אוותר לשנייה אחת ומתכוון ללחוץ על העניין הזה עד הרגע האחרון ללא יוצא מן הכלל. בדקתי את זה, ניתן לשים את המערכת במשחקי הצמרת במקביל. יכול להיות שיצטרכו רחמנא לצלן לוותר על VAR במשחק בין מכבי ת"א להפועל חדרה. מה שאני אומר בדוק, תאמינו לי שבדקתי".


אם טעה בפיטורי אלישע לוי:
"אין אף אחד בעולם שאחרי 19 מחזורים יהיה עם כאלה אחוזי הצלחה במכבי פתח תקווה ויישאר. אין סיכוי שגם גיא היה נשאר אם היו לו אחוזי הצלחה כאלה".

זמן קצר לאחר דבריו של לוזון מסרה רשמית מנהלת הליגות: "כידוע לך וכפי שציינת, ההחלטה על הצבת מערכות ה-VAR התקבלה בישיבות לפני פתיחת העונה, כשאף קבוצה לא ידעה אם תשחק בפלייאוף העליון או התחתון. הוכשרו שלושה שופטים בלבד לכל מחזור וכדי לשמור על שוויוניות בין כל הקבוצות הוחלט כי הוא יופעל בפלייאוף העליון, שם יש שלושה משחקים. אם גורלה של היורדת או היורדות יקבע במחזור האחרון, נשוב ונתכנס כל חברי הדירקטוריון ונבחן את ההחלטה".
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ