תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

מכבי חיפה הורשעה בפרשת קונטה ונקנסה ב-10,000 ש"ח

מכבי חיפה - בית"ר ירושלים 1:3
לאחר הדיון הסוער עם אנשי בית"ר ירושלים והמגן שהתלונן על קריאות גזעניות בסמי עופר, פורסם העונש: "תופעה בזויה ומכוערת גם אם האמירה נאמרה על ידי גורם בודד". הירוקים טוענים: "תקדים שיהיו לו השלכות"
כחודש לאחר שאנטואן קונטה טען לקריאות גזעניות נגדו באצטדיון סמי עופר במשחק נגד מכבי חיפה ולאחר דיון סוער בו אנשי מכבי חיפה תקפו באופן אישי את המגן בבית הדין של ההתאחדות לכדורגל, הבוקר (ראשון) פרסם עו"ד נעם ליובין את החלטת ההתאחדות לכדורגל: מכבי חיפה הורשעה בקריאות גזעניות מצד אוהדיה ונקנסה ב-10,000 שקלים בפועל ובקנס על תנאי למשך שנה בסך 20,000 שקלים.

במכבי חיפה סיפרו הבוקר לספורט1 כי הם עדיין לומדים את ההחלטה ובוחרים שלא להגיב בשלב כה מוקדם, אבל גורם במועדון הסכים לומר: "אפשר להבין מההחלטה שכנראה היום דוח השופט חלש יותר מתצהיר של שחקן. זה תקדים שיהיו לו השלכות בעתיד".

בין השאר הדיין ליובין טען בהחלטתו: "הנאשמת (מכבי חיפה) אינה קבוצה אשר אוהדיה הינם בעלי סממנים גזעניים, אלא ההיפך מכך הוא נכון. נראה כי העובדה הנ"ל מהווה נימוק למלחמתה המתמדת של הנאשמת ובדרך הקשוחה באופייה בה בחרה לנהל את קו הגנתה בשבועות האחרונים לשם הוכחת חפותה ושלא ידבק בה רבב של גזענות גם במחיר של יצירת יריבות מיותרת לחלוטין מחוץ למגרש בין הקבוצה לבין בית"ר ירושלים, שגיבתה באופן טבעי לחלוטין את עדותו של השחקן.קונטה בסמי עופר. תקדים מסוכן, טוענים במכבי חיפה (מאור אלקסלסי)


"יריבות זו מאיימת לגלוש לפסים 'לא רצויים' עקב כך היה ראוי שראשי שתי הקבוצות יעסקו בהרגעת המצב ולא בליבוי האש", המשיך ליובין, "יכול ויצמחו שים שוטים בין אוהדיה של הנאשמת ואז ראוי הוא כי עשבים אלו ייעקרו ולראייה שלא פעם נתקלו הקבוצה וראשיה בעשבים שוטים אשר לא בחלו במעשי אלימות, גם כלפי אנשי הקבוצה עצמם, אולם כמעט תמיד יכלו להם בדרך של מלחמה בכל תופעת אלימות באשר היא ובכל אמצעי קיים. בהמשך לאותם דברים, לצד היותה של אותה עבירה אולי החמורה ביותר בפן המשמעתי לראות עיני, מדובר באירוע בודד מסוג זה של הנאשמת בשנים האחרונות ועל כן החלטתי כי ייגזר על הנאשמת קנס כספי בפועל של 10,000 שקל וכן קנס כספי על תנאי לשנה של 20,000 שקל במקרה של הרשעה חוזרת בעבירה על קריאות גזעניות".

כמו כן בהחלטתו כתב הדיין ליובין כי "הנני רואה בכך אירוע בודד ולא מייצג של התנהגות אוהדי מכבי חיפה ושל ראשיה". עוד הוסיף: "ביתר שאת נאמרים הדברים כאשר מדובר בשחקנים בני מיעוטים ו/או זרים 'המתארחים' כאן לתקופה זו או אחרת וזוכים לא פעם ליחס מבזה... תופעות אלו יש לגדוע בכל אמצעי חוקי", והזכיר את סעיף 15 לחוק איסור אלימות בספורט, הקובע כי המתבטא התבטאות גזענית דינו עד שנתיים מאסר.
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ