גרינפלד זכה לגיבוי מהאיגוד, אשדוד הגיבה: “בדיחה עצובה”

קשר אשדוד הורחק לאחר 56 שניות ב-2:1 לסכנין ובמועדון תהו כיצד השופט לא ביקש להימנע מהשיבוץ לאחר התקרית נגד פ"ת. באיגוד השופטים הודו: "בעיטת העונשין לסכנין הייתה שגויה"

קבוצות: מ.ס. אשדוד

ההפסד אתמול (שבת) באצטדיון הי”א של מ.ס. אשדוד, 2:1 לנועלת הטבלה לבני סכנין, מוביל את השתיים בדרך לעונה הבאה בליגה הלאומית ובעיר הנמל כבר מפנימים שנראה שאתמול הושגה בהכרעה באשר ליורדות. “בלי לדבר על פרשת השופט אוראל גרינפלד, ההפסד הוא דחיפה נוספת לירידת ליגה. קשה להאמין שסופר-נס יקרה”, הודו בקבוצה.

גורמים בסביבת המועדון טענו בסיום המשחק כי כשנודע להם באמצע השבוע על החלטת איגוד השופטים לשבץ את אוראל גרינפלד למשחק, הם היו צריכים לפנות לאיגוד ולדרוש את החלפתו, בעיקר בשל אופן השיפוט בהפסד לפני שלושה מחזורים נגד מכבי פתח תקווה, אז התעלם מפנדל לזכות אשדוד ושרק לפנדל שלא היה לטובת מכבי פתח תקווה. ראשי אשדוד האמינו כי לא יקרה מצב דומה אתמול, אבל בפועל השופט הרחיק את יובל יעקובוביץ’ אחרי דקה על המגרש וגם שגה כשהעניק פנדל שלא היה.

בהמשך לדבריו הקשים בן זקן אמש, במועדון לא מבינים מדוע משבץ השופטים שלח את גרינפלד למשחק הזה ומדוע גרינפלד עצמו לא ביקש להימנע מהמשחק הזה בשל התקרית בפ”ת. בסיום המשחק שרר הלם באזור חדר ההלבשה של אשדוד ולכולם היה ברור כי הדרך לשחק בעונה הבאה בימי שישי ושני רחוקה רק שלושה משחקים. “בכול שבוע אנחנו בונים על קבוצה אחרת שאותה נעבור”, סיפר שחקן אשדוד, “בית”ר ירושלים, הפועל רעננה ועכשיו מכבי פתח תקווה הרחוקה מאיתנו כבר חמש נקודות. הסיכוי קלוש ולא תלוי בנו, אבל בספורט כבר היו דברים גדולים יותר והמאמנים שלנו מחדירים בנו אמונה ורצון לשחק עבוד כבוד המועדון”. 

“כליבאת הצוללן הכי גדול, עבד על כולם” (דני מרון)

שחקן נוסף באשדוד טען: “שופטים סימנו את איתי שכטר כמתחה פנדלים, אבל מוחמד כליבאת הוא הצוללן הגדול ביותר והוא עבד על כולם”. כאמור הקשר יובל יעקובוביץ’ הורחק בכרטיס אדום ישיר לאחר 56 שניות בלבד בהחלטת שיפוט משותפת עם הקוון רועי חסן. השופט גרינפלד קבע עברה לזכות אשדוד כששופט הקו הודיע באוזניה לגרינפלד לשלוף אדום ליעקובוביץ’, שלא ראה כרטיס אדום על פי אנשי אשדוד מאז עלה לבוגרים.

יובל יעקובוביץ’ סיפר: “גרינפלד היה קרוב למקום וראיתי אותו שורק לעבירה לטובתי, כפי שצריך, כי הרחקתי את הכדור ולא פגעתי בשחקן מסכנין. פתאום ראיתי את השופט עם כרטיס אדום ביד והייתי בטוח שמדובר בכרטיס לעבר שחקן אחר שאמר משהו לשופט. גרינפלד עשה טעות קריטית ונותרתי בהלם מוחלט כשירדתי ישר לחדר ההלבשה. השופט עשה טעות פטאלית ואין מה לעשות עכשיו, למרות שכולם יודעים שהוא טעה”.

באגוד השופטים טענו אתמול כי הדברים של ג’קי בן זקן הם הסתה נגד השופט אוראל גרינפלד וההמתנה היא לתובע ההתאחדות לכדורגל שיחליט אם להעמיד את בן זקן בפני וועדת המשמעת.

בן זקן. מחכים להחלטת תובע ההתאחדות (לירון מולדובן)

היום הוועדה המקצועית של איגוד השופטים בחנה את אירועי השופטים במשחק, והתייחסה לתקריות שגרמו לסערה. בהודעה רשמית נמסר: 

1. בדקה ה-60 דיווח עוזר השופט אודות עבירת משחק חמורה של שחקן אשדוד, שבוצעה תוך פגיעה גסה בשחקן יריב, באמצעות רגל ישרה, פקקים חשופים, עוצמה ומהירות שסיכנו את שלום היריב. שופט המשחק קיבל את המלצת העוזר ולכן החליט על כרטיס אדום. הוועדה המקצועית מגבה את ההחלטה.

2. בדקה ה-74 פסק השופט לבעיטת עונשין שגויה לזכות סכנין. לא התקיים מגע בין המגן לתוקף אשר גרם להכשלת התוקף בתחום רחבת העונשין.  

3. בדקה ה-79 פסק השופט לבעיטת עונשין מוצדקת לזכות אשדוד, לאחר הכשלה בתחום רחבת העונשין.

גרינפלד זכה לגיבוי (אודי צטיאט)

באשדוד לא איחרו להגיב למסקנות הוועדה ומסרו בתגובה: “ראינו את החלטת הוועדה המקצועית של איגוד השופטים ומאד הופתענו משום שהיינו בטוחים שיגבו את כל ההחלטות השערורייתית של גרינפלד ונראה כי כבר יש התקדמות בתהליך קבלת ההחלטות באיגוד השופטים לאור מינוי היו״רית המנוסה והמקצועית. בכל מקרה אין מדובר אלא בבדיחה עצובה”.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי