ברק בכר חוזר למכבי חיפה, דגו יסיים את תפקידו בסוף העונה

play
ברק בכר | דני מרון
צפו: דין דוד כבש שער בזק, מכבי חיפה ניצחה למרות שסכנין הייתה יותר טובה 03:01

הירוקים הודיעו שבכר יחתום לשנתיים ויתחיל את עבודתו בפתיחת העונה הבאה: "מסאי דגו נפגש לפני מספר ימים עם ראשי המועדון ועודכן בהחלטה וסיבותיה". ויזינגר, ענבר ודיוויד צפויים לחזור, ומה עם צרפתי?

קבוצות: מכבי חיפה
(גודל טקסט)

ברק בכר יחזור למכבי חיפה החל מתחילת העונה הבאה ויחליף את מסאי דגו שיסיים את תפקידו בתום העונה הנוכחית. בכר התחיל את העונה בכוכב האדום בלגרד, אבל פוטר לפני פגרת החורף המקומית. הוא חוזר לקבוצה אותה הוליך לשלוש אליפויות רצופות ולשלב הבתים של ליגת האלופות.

הירוקים פרסמו היום הודעה רשמית בה נכתב: "בפגישה שנערכה בין ראשי המועדון והמנהל המקצועי, גל אלברמן, בנושא זהות המאמן לעונה הבאה, ולאחר בחינה מעמיקה, התקבלה החלטה למנות את ברק בכר למאמן הקבוצה לשנתיים הבאות. מסאי דגו נפגש לפני מספר ימים עם ראשי המועדון ועודכן בהחלטה וסיבותיה והוא יסיים את תפקידו בתום העונה.

"בפגישה הדגישו ראשי המועדון את הערכתם והודו למאמן על קידום השחקנים הצעירים ושילובם בקבוצה הבוגרת ועל הדרך המכובדת במסע האירופי. בתום העונה, לאחר סיום משימותיה של הקבוצה הבוגרת, נדע במועדון להודות ולהיפרד כראוי מהמאמן, מסאי דגו".

ברק בכר, מאמן הכוכב האדום בלגרד
ברק בכר | אימג'בנק GettyImages

בכר בן ה-44 אימן את עירוני קרית שמונה בשנים 2012-2015, לאחר מכן עמד על הקווים של הפועל באר שבע ארבע שנים וחצי ומ-2020 עד 2023 עבד בהצלחה גדולה במכבי חיפה. בקיץ האחרון כאמור חתם בכוכב האדום בלגרד, אבל פוטר בדצמבר אחרי תוצאות לא מספיק טובות באירופה ובליגה.

בכר נחשב למאמן הישראלי הפעיל הכי בכיר. הוא זכה בשש אליפויות (שלוש עם הפועל באר שבע ושלוש עם מכבי חיפה) והצעיד את עירוני קרית שמונה לזכייה בגביע המדינה. ברזומה שלו גם שתי זכיות בגביע הטוטו ושלוש זכיות באלוף האלופים.

בתוך כך, גיא ויזינגר צפוי לחזור לעמדת מאמן השוערים כשגם דני ענבר והאנליסט אדם דיוויד צפויים לשוב ולהיות חלק מהצוות. בנוגע לעוזר מאמן הדבר תלוי בגיא צרפתי ובשאלה אם יהיה מוכן לשוב לעמדת העוזר. אם צרפתי לא יהיה מעוניין, עמיר נוסבאום ושחר ויזינגר מועמדים לתפקיד.

מסאי דגו, מאמן מכבי חיפה
הלם בחיפה. דגו | ברני ארדוב

דגו יסיים את דרכו במכבי חיפה אחרי עונה אחת בה היא זכתה באלוף האלופים. הירוקים עדיין במירוץ האליפות מבחינה תיאורטית, אבל מרוחקים 7 נקודות ממכבי תל אביב שבפסגה ולה משחק חסר. דגו הצעיד את הירוקים לעונה אירופית ארוכה בה הם שיחקו בשלושת המפעלים של אופ"א והגיעו עד שמינית גמר הקונפרנס ליג. בגביע המדינה מכבי חיפה הודחה על ידי מכבי נתניה ברבע הגמר.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי