אבוקסיס: "קלינגר לא מאמן את בארסה או ריאל, שיתעסק בקבוצה שלו"

play
יוסי אבוקסיס, ניר קלינגר | אריאל שלום
בני יהודה חילצה נקודה מול הפועל ת"א בבכורה של יוסי אבוקסיס 01:21

מאמן הפועל תל אביב עקץ אחרי ה-0:0 מול בני יהודה: "ידענו שנפגוש את הכדורגל הזה, כל אחד בוחר את הדרך שלו לשחק, הם באו רק להתגונן". אבוקסיס לא נשאר חייב. מורי: "ביישנו את המועדון העונה"

הפועל תל אביב אמנם רשמה הערב (שני) משחק ליגה שישי ברציפות ללא הפסד, אך סיימה רק ב-0:0 בבלומפילד מול בני יהודה ונותרה עמוק במאבקי התחתית, כשבמאזנה 20 נקודות מתוך 63 אפשרויות. הפער בין הקבוצות נותר שתי נקודות לטובת האדומים, אולם לכתומים שנועלים את הטבלה יש שני משחקים חסרים ועל הנייר הם יכולים לעקוף את היריבה העירונית. יוסי אבוקסיס רשם בכורה מחודשת על הקווים ועצר את רצף ההפסדים על שלושה.

צפו בתגובות

ניר קלינגר סיכם: "ידענו שנפגוש את הכדורגל הזה וידענו שנצטרך להיות יותר ממוקדים. בסדר, כל אחד בוחר את הדרך שלו לשחק וממשיכים קדימה. אין הרבה מה לקחת מהמשחק הזה, הפסדנו שתי נקודות. בני יהודה באה רק להתגונן ומצדה זה בסדר, אני לא בא בטענות. אני חושב שהיינו צריכים להיות יותר חדים בבעיטה ובפס האחרון. אנחנו לא צריכים לבוא בטענות לאף אחד, אבל מצד שני אנחנו כן ממשיכים לייצר יציבות ועוצמה, שלטנו במשחק בצורה מוחלטת. הינו פחות טובים התקפית ולכן לא ניצחנו".

אבוקסיס הגיב לדבריו של קלינגר: "ניר מאמן את הפועל תל אביב ולא את ברצלונה או ריאל מדריד. אני מעריך אותו, אבל הוא צריך לדבר על הקבוצה שלו ולא על הקבוצה שלי. אני חושב שכל קבוצה צריכה לשחק בהתאם למצב שלה, ככה היינו צריכים לשחק בשביל להביא את הנקודה".

קלינגר המשיך: "אנחנו משחקים טוב, אנחנו מתקיפים ומחזיקים בכדור, זה נראה יותר טוב, אבל אני לא יכול להגיד שאני שבע רצון מההחלטות האחרונות שלנו, אחרת היינו מנצחים 0:3. עוד טיפה חדות ורוע, זה היה נגמר אחרת היום. חבל, אבל נמשיך לייצר את היציבות. יש לנו קבוצה חזקה, ששולטת במשחק ואני מקווה שבפעם הבאה גם נדע להבקיע שערים".

ניר קלינגר, אדי גוטליב | אריאל שלום

על שחקני הרכש שהגיע במקום משה סיני שפוטר: "אני לא יכול להיות שבע רצון מפיטורים של אף אחד, משה הוא כמו אח בשבילי והחברת שלנו ידועה. מה שהיה היה ודברים השתנו במועדון מאז. אני חושב שהקבוצה השתנתה לחלוטין, זה עולם אחר וכדורגל אחר. אנחנו רק עם 20 נקודות ומפספסים ניצחונות, אבל אני מאמין קודם כל ביכולת. אני לא נבהל מצבירת הנקודות. אם נמשיך להשתפר, אז אנחנו נברח מהתחתית".

אבוקסיס ניתח: "תחושות קצת משונות, כי זה קשה להגיע לקבוצה באמצע העונה ויש כדור שלג וחוסר ביטחון של שחקנים. מנגד, זה תמיד כיף לחזור למקום שהוא כמו בית בשבילי ואני צריך לעזור לקבוצה לצאת מהמקום הזה. אולי היינו צריכים להשיג קצת יותר כי קבוצות התחתית מנצחות, אבל לא הגיע לנו. הקבוצה הזו נמצאת בטראומה ב-11 משחקים האחרונים והיינו צריכים לעצור את זה. הפועל ת"א קבוצה טובה, בטח טובה מאיתנו כיום. הם יוצאים מן הכלל. רצינו לעצור את הרצף ולהחזיר ביטחון לשחקנים. לא הגיע לנו יותר, אבל עם קצת יותר חכמה היינו יכולים להכריע את המשחק".

האם הוא חושש מירידת ליגה: "ננסה לעשות את המקסימום בשביל להישאר. משחק הלחימה של השחקנים גורם לי לאופטימיות. נצטרך יותר איכות כדי לנצח, אבל הייתה היום נחישות והייתה משמעת. עם כל השליטה בכדור, הפועל לא הגיעה למצבים והשוער שלנו לא לקח אפילו כדור אחד. בשביל להישאר בליגה בסוף העונה אנחנו נצטרך להיות טובים יותר התקפית וחכמים יותר במשחק המעבר".

יוסי אבוקסיס | אריאל שלום

איינבינדר אמר בסיום: "בתהליך הזה ובמסע הזה, בסופו של דבר כל נקודה חשובה. לא הצלחנו לנצח, אבל אנחנו לוקחים את הנקודה ויודעים שהיא תעזור לנו בהמשך. אנחנו במומנטום חיובי. הצורה שבני יהודה שיחקה החמיאה לנו ונתנה לנו הרבה כבוד. לא הצחנו למצוא פתרונות, אבל אני בטוח שנמצא בהמשך. היינו צריכים לשחק יותר מהר, לעשות יותר אחד על אחד בצדדים ואולי קצת להעז יותר. ידענו שבני יהודה תנסה להסתגר ולעקוץ. מצד שני, סגרנו אותם בצורה מצוינת ולא ספגנו".

על יום הולדתו ה-32 שיחול מחר: "מה נאחל לי? שנמשיך לשחק כדורגל חיובי ולראות הרבה גולים במגרשים, לא כמו היום. הפועל תל אביב ניסתה לתקוף ולשחק, הפעם זה הלך פחות טוב. אנחנו נצלח את המסע הזה רק על ידי כדורגל טוב כמו שהיה במחזורים האחרונים וכמו שיהיה במחזורים הבאים, אני בטוח בזה".

דן מורי: "אנחנו מודעים לצורה שבה שיחקנו. במצב שאנחנו נמצאים, רצינו להראות קודם כל לחימה, להראות שיש פה חבורה שלא מוותרת. הפועל תל אביב התחזקה מאוד בחודש ינואר והגיעה להמון מצבים במשחקים האחרונים. תקנו אותי אם אני טועה, אבל אני לא יודע אם הם בעטו למסגרת היום. את הרמה שלנו אנחנו נצטרך לשפר, אבל זו הדרך בה נצטרך לשחק".

על חזרת אבוקסיס: "יוסי ייצב אותנו הגנתית והיינו צריכים את זה. ספגנו יותר מידי שערים, יותר מידי טעויות ויותר מידי נאיביות. היום ראינו את הווינריות של יוסי. אנחנו צריכים לשפר את הרמה ואנחנו מודעים לזה. בגישה ובמחויבות הזו, נעלה על דרך המלך. שחקני ההתקפה הקריבו המון בשביל ההגנה. שמנו את הפועל על אפס מצבי הבקעה. לא אחד ולא שניים, אפס. הנקודה הזו תיתן לנו ביטחון ואנחנו בונים את עצמנו מחדש. אנחנו יוצאים עכשיו ל-14 גמרים ורוצים להראות לקהל של בני יהודה שיש על מי לסמוך. הם לא איתנו פה במגרש, אבל הם איתנו בלב. כקפטן, אני יכול לומר שדי ביישנו את המועדון הזה בצורה שבה שיחקנו ונראינו העונה. בגישה הזאת, הקהל יהיה יותר שמח".

דן איינבינדר | אריאל שלום
מוחמד גאדיר, דן מורי, סתיו פיניש, ניב זריהן, עמונאל בואטנג, לירן ליאני | אריאל שלום

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי